Зміцнення економіки та державних інституцій дає можливості адекватно реагувати на існуючі виклики і продовжувати розвиток, бенефіціаром якого є український народ. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час 12-го Київського безпекового форуму. Це щорічний захід, який є дискусійним майданчиком високого рівня. Його ключові теми – актуальні питання національної безпеки, Чорноморського регіону, питання безпеки у Європі та глобальної безпеки у світі. Цього року форум зібрав понад 1000 учасників.

Звертаючись до делегатів, Глава Уряду зазначив, що Україна і весь світ переживають непрості часи – дається взнаки очевидна неготовність світових лідерів адекватно реагувати на нові глобальні виклики. Світу треба ставати більш рішучим і більш відкритим. А в контексті розвитку України до безпекового порядку денного додається ще одне фундаментальне питання – збереження основ того економічного зростання, яке стало можливим завдяки програмі реформ українського Уряду.

«Ми пройшли перший тур виборів. Він пройшов абсолютно демократично. Висока явка довела, що українці не хочуть стояти осторонь долі своєї держави. Це добрий сигнал, який українці посилають кожному з нас. Я задоволений тим, що багато відверто популістських ідей залишилися осторонь виборчого процесу. Це говорить про те, що люди мудрі і можуть відрізнити фальш від реальності, – сказав Володимир Гройсман. – Майбутні парламентські вибори можуть дати таку коаліцію, яка була б покликана на продовження реформ і зміцнення держави… Всі структурні реформи треба продовжувати. Не можна зупинятися на півдорозі… Сильна економіка дасть можливість протистояти викликам. Ми маємо і можемо зростати більше ніж сьогодні. На порядку денному вже стоять рішення й кроки, які відкриють можливості активного зростання економіки, а бенефіціаром цього стане український народ».

Глава Уряду наголосив, що роль України в регіоні лише посилюватиметься. «Ми не є споживачами безпеки, ми її контриб’ютор. І тут нам потрібно більше уваги і більше підтримки міжнародних партнерів. Вона має бути більш сміливою, – сказав Володимир Гройсман. – Україна – велика європейська 45-мільйонна країна, яка має всі можливості адекватно реагувати на виклики, ставати більш демократичною. Цей шлях – для кожного з нас – святий обов’язок. Обов’язок зробити Україну сильною, успішною, демократичною країною».