Верховна Рада України схвалила в першому читанні урядовий проект закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614). За відповідне рішення проголосували 282 народних депутата.


Документ є базовим в пакеті законопроектів підготовленої Урядом пенсійної реформи, яка передбачає збереження пенсійного віку на рівні 60 років, скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, осучаснення пенсій з 1 жовтня поточного року і подальше автоматичне осучаснення пенсій, а також досягнення бездефіцитності Пенсійного фонду в середньостроковій перспективі за рахунок, в тому числі, підвищення платіжної дисципліни в частині уплати єдиного соціального внеску.


Коментуючи необхідність ухвалення рішення, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслював, що цього рішення очікують мільйони людей. «Ми розраховуємо на підтримку (з боку Парламенту), - відзначав Глава Уряду. – Настав момент, коли ми маємо приймати рішення – в інтересах пенсіонерів, рішення, яке захищає людей праці».


Глава Уряду підкреслив, що ухвалення рішення дозволить вже з жовтня 2017 року зробити те, чого в Україні «не робилося», а саме - розпочати автоматичну індексацію пенсій та зниження дефіциту Пенсійного фонду.
«Це момент істини! Українські пенсіонери чекають цього рішення», - сказав Глава Уряду і подякував всім парламентаріям, які працювали над проектом закону спільно з Кабінетом Міністрів і готували його до першого читання. Він підкреслив, що такі рішення – це те, заради чого «народ нас обирає».


У свою чергу, Міністр соціальної політики Андрій Рева, який представив проект закону народним депутатам, також підкреслив важливість цього рішення і готовність Уряду до подальшої співпраці з Парламентом для удосконалення подальших рішень.
«Ми відкриті до того, щоб до другого читання опрацювати всі пропозиції народних депутатів, аби підготувати такі проекти законів, які об’єднають зал, - сказав Міністр. – Я обіцяю всім, що всі конструктивні пропозиції, які лунали, знайдуть своє відображення (у підготовці проекту закону до другого читання)».