25 – 27 березня у Швейцарії під головуванням Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та за посередництвом колишнього Президента Європарламенту Пета Кокса відбулася нарада між представниками всіх фракцій та груп Верховної Ради у форматі «Діалогів Жана Моне» щодо реформи Парламенту.

«Це вже четверта сесія наших політичних дискусій та консультацій щодо реформи Парламенту у такому форматі. За підсумками цих переговорів ухвалено ряд рішень щодо реформи Верховної Ради України, які були підтримані усіма уповноваженими представниками фракцій, за підсумками наради було підписано спільні висновки», - повідомив Андрій Парубій.

Відтак, більшість депутатських фракцій та груп підтримали ідею скасування короткої перерви у четвер з 12.00 до 12.30 під час пленарних тижнів:

Було досягнуто консенсусу щодо важливості обмеження кількості законодавчих ініціатив, адже їхня зростаюча кількість стоїть на заваді ефективності роботи Верховної Ради України. 

«Ми переконані, що надмірна кількість законодавчих ініціатив використовується для блокування їх ефективного розгляду у Верховній Раді України. Ми вважаємо, що необхідно підняти рівень обізнаності щодо наслідків, які може мати прийняття законопроекту, адже інколи він може ставити під удар інституційну репутацію», - зазначено у резолюції.

У підсумковому документі, зокрема, йдеться, що учасниками дискусії було досягнуто консенсусу щодо впровадження і використання народними депутатами України наступного скликання єдиної електронної картки для персональної ідентифікації, входу до приміщень та зали пленарних засідань Верховної Ради України та голосування під час пленарних засідань і засідань комітетів. Була висловлена пропозиція щодо пілотного впровадження окремих елементів використання єдиної електронної картки у восьмому скликанні Верховної Ради України.

Під час плідних дискусій учасники «Діалогів Моне» обговорили ряд питань щодо прав та обов’язків опозиції, важливості ухвалення Закону про тимчасові слідчі комісії і представництва політичних сил у Центральній виборчій комісії.

У підсумковому документі також йдеться, що учасники мали довгі, відверті та конструктивні перемовини стосовно законопроектів про виборчу реформу та створення Вищого антикорупційного суду. Обидва тексти готуються до другого читання. Учасники дискусії у форматі «Діалогів Моне» вирішили запросити представника Венеційської комісії для подальших консультацій щодо другого читання Закону «Про Вищий антикорупційний суд».