Оновлена інформація з питань забезпечення прав дітей на освіту та соціальний захист, які через епідемію COVID-19 повернулися в сім’ї із закладів освіти, соціального захисту з цілодобовим проживанням

23 квітня 2020 року під головуванням Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомири Мандзій відбулась селекторна нарада з питань забезпечення прав дітей на освіту та соціальний захист, які через епідемію COVID-19 повернулися в сім’ї із закладів освіти, соціального захисту з цілодобовим проживанням.

У нараді взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, в.о.директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, в.о. директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Олександр Мельник, начальник Служби у справах дітей ОДА Тетяна Дорош, заступник начальника Служби у справах дітей Валентина Чебурей та директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова.

Головний акцент було зосереджено на контролі за дотриманням прав дітей, які на час карантину повернулись із закладів інституційного догляду в сім’ї,   та постійному моніторингу ситуації в цих сім’ях,  адже частина з них виявилась такими, що опинились в складних життєвих обставинах.

Після запровадження карантину, спричиненого коронавірусною хворобою, із закладів інституційного догляду системи освіти до родин повернулося 1982 дитини.  Моніторинг, здійснений працівниками служб у справах дітей з даного питання, показав, що діти потрапили до закладів інституційного догляду за заявами батьків з різних причин. Так, 114 дітей - де  сім’я, де перебуває дитина, має високий рівень бідності; 52 дитини  - із сім’ї, де  існує ризик ухиляння від виконанням батьківських обов'язків, жорстокого поводження з дитиною; 23 дітей - із сімей, де один з батьків/батьки мають інвалідність або обмеження життєдіяльності; 43 дітей - із сімей, де один з батьків/батьки мають схильність до зловживання алкоголем, наркотичними речовинами; 12 дітей - де   сім’я має проблеми з житлом (незадовільні побутові умови/ризик втратити житло через несплату оренди). Окрім того, в закладах інституційного догляду перебувало 1078 дітей за висновками Інклюзивно-ресурсних центрів.

Під час періоду карантину, спричиненого коронавірусною хворобою, працівниками служб у справах дітей забезпечується належний контроль за умовами утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, патронатних сім’ях, сім’ях опікунів, піклувальників із застосуванням різних засобів комунікацій, в тому числі, відвідування, та, у разі потреби, надання таким сім’ям допомоги щодо забезпечення базових потреб дітей.

Станом на 24 квітня 2020 року:

16 ПС, 1ДБСТ, 164 сім'ї опікунів/піклувальників отримали продуктові набори (м.Вінниця, м. Жмеринка, Калинівський та Тиврівський райони);

 

13 сімей, в які повернулися діти із закладів інституційного догляду системи освіти, отримали продуктові набори, дезинфікуючі засоби, маски та одна багатодітна сім'я (6дітей) отримали грошову допомогу розміром 3500грн. (м.Вінниця, Липовецький,Тульчинський, Чернівецький, Хмільницький райони);

26 сімей, що перебуває у СЖО, отримала допомогу продуктами харчування і засобами індивідуального захисту;

1 сім'я, що перебуває у СЖО, отримала грошову допомогу у розмірі 1000 грн. (Чернівецький район).