Річковий транспорт

Функціонування річкового транспорту у Вінницькій області.

Одним із основних завдань управління розвитку транспорту Вінницької обласної державної адміністрації є забезпечення реалізації державної політики у галузі річкового транспорту.

Так, у Вінницькій області берегова лінія по річці Дністер складає 186 км, по річці Південний Буг – 317 км. В області нараховується 71-76 водоймищ та 3600 ставків.

До внутрішніх водних шляхів,  що належать  до категорії судноплавних, відносять річку Південний Буг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 червня 1996 №640 «Про затвердження переліку внутрішніх водних шляхів, що належать до категорії судноплавних», довжина судноплавної ділянки якої складає 199 км, з яких 65 км проходить по території Вінницької області, а саме: 15 км – нижня межа ділянки м. Ладижин, верхня межа ділянки с. Маньківка та 50 км –  нижня межа ділянки м. Гнівань, верхня межа ділянки с. Лаврівка.

У регіоні зареєстровано плавзасобів всього 984, в судновій книзі – 918 та державному судновому реєстрі – 66.

Також, рішенням 38 сесії Вінницької обласної ради від 26 червня 2020 року № 847 затверджено Правила користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Вінницькій області.

Здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на річковому транспорті покладається на Державна служба морського та річкового транспорту України.

До Верхньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України входить Київська, Вінницька, Черкаська, Чернігівська, Житомирська та Сумська області.