Стан виконання Плану заходів

щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року

«Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація»  у Вінницькій області у 2017 році

 

з/п

Найменування завдання

Найменування заходу

Коротка, стисла інформація, показники

1

 Забезпечення координації дій усіх заінтересованих органів державної влади та органів місцевого самоврядування шляхом утворення Координаційної ради на чолі з Віце-прем’єр-міністром України та відповідних рад при місцевих держадміністраціях

утворення відповідних рад при місцевих держадміністраціях

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 лютого 2017 року № 130 утворено Координаційну раду з питань популяризації серед населення оздоровчої рухової активності.

 

Відповідні координаційні ради діють при райдержадміністраціях і міських радах міст обласного значення.

2

 Формування інфраструктури сучасних і привабливих спортивних споруд за місцем проживання, у місцях масового відпочинку громадян, на базі загальноосвітніх навчальних закладів, що мають бути легко доступні для різних верств населення, насамперед малозабезпечених осіб

проведення моніторингу забезпечення населення спортивними майданчиками

У Вінницькій області функціонує  4236 спортивних споруд в тому числі: 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць для глядачів, 532 майданчики з тренажерним обладнанням, 453 футбольних полів, 695 спортивних залів, 585 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 163 стрілецьких тири  та інші.

Упродовж 2017 року з Державного фонду регіонального розвитку було виділено 9,0 млн. на будівництво та реконструкцію 5 спортивних об’єктів, в тому числі на:

1) продовження реконструкції спортивно-оздоровчого закладу «Юність» м. Жмеринка, яку розпочато у 2016 році, 1,5 млн. грн;

2) реконструкцію незавершеного будівництва «Районного спортивного комплексу в м. Козятин – 3 млн. грн.;

3) будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в м. Погребище – 1 млн. грн.;

4) будівництво спортивного комплексу в с. Іванів Калинівського району – 2 млн.грн.;

5) реконструкцію спортивного комплексу в м. Могилів-Подільський – 1,5 млн.грн.

За рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» побудовано 7 об’єктів по Вінницькій області: 6 майданчиків зі штучним покриттям 42х22м і сучасне футбольне поле 100х64м у м.Вінниці. Всього на загальну суму 21,32 млн. грн. (10,64 млн.грн. з держ. і 10,68 млн. з місцевих бюджетів).

Завершено будівництво універсального майданчика зі штучним покриттям, який розміщений на території Барської ЗОШ №3.

Збудовано майданчики зі штучним покриттям в м. Гайсин, с. Сосонка Вінницького району, с. Голубече Крижопілького району, багатофункціональний спортивний майданчик в с. Ольгопіль Чечельницького району, в стадії завершення будівництво стадіонів в ЗОШ № 30 ЗОШ № 27 м. Вінниця та встановлення спортивно-тренажерного обладнання та облаштування спортивних майданчиків для ігрових видів спорту в ЗОШ № 4, розпочато будівництво спортмайданчика в Чечельнику.

Проведено 14-й обласний Конкурс проектів розвитку територіальних громад з проектом «Сучасне оснащення спортивних споруд – запорука успіху в залучені населення району до занять фізичною культурою та спортом».

3

Формування ціннісного ставлення юнацтва, дітей та молоді до власного здоров’я, покращення фізичного розвитку та фізичної підготовленості з урахуванням вимог майбутньої професійної діяльності

проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції “Відповідальність починається з мене”, спрямованої на популяризацію здорового способу життя

З 6 по 8 червня 2017 року активна молодь з різних куточків Вінницької області змагалась між собою у різних видах спорту на Обласному фестивалі "Будь молодим - живи активно".

Вінницька область продовжує роботу над профілактикою правопорушень у сфері продажу та алкогольних напоїв неповнолітнім

Здійснено ряд заходів в районних центрах області з виховання толерантності, моралі і духовності молоді, вивчення деяких болючих аспектів історії України.

4

 

проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою популяризації серед дітей та молоді здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом, досягнень видатних українських спортсменів, утвердження патріотизму

Консолідовано дії новоутворених молодіжно-юнацьких військово-патріотичних клубів у Вінницькій області ВПК «Юний десантник» (с. Богданівка Тульчинського району), ВПК «Фенікс» (м. Вінниця), ВПК «ГАРТ» (смт. Томашпіль), ВПК «ФОРПОСТ» (м. Ямпіль).

В липні на базі ВПК «ФОРПОСТ» (с. Пороги Ямпільського району) проведено навчально-тренувальні збори «Ми майбутні захисники твої, Україно!»

16 грудня 2017 року в м.Вінниці проведено Кубок України з бойового гопаку.

За участю учасників і призерів Олімпійських ігор протягом року здійснювались тематичні зустрічі та «олімпійські уроки» з учнівською і творчою молоддю.

В травні проведено обласні сільські спортивні ігри з військово-спортивного багатоборства.

У 2017 році з числа проектів організацій громадянського суспільства спортивного та національно-патріотичного спрямування Вінниччини поданих на конкурс, переможцями стали 2 проекти, а саме:

1) проект «ДІАЄВРО-2017» громадської організації «Вінницька обласна асоціація громадян хворих на цукровий діабет «Благовіст», що передбачав розвиток фізичної культури та спорту через залучення молоді, яка живе з цукровим діабетом, до занять спортом, зокрема до футболу;

2) проект «ІХ Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» Крайового товариства «Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна», що передбачав проведення різноманітних спортивних змагань у рамках фестивалю.

Проведено районні, обласний етапи та участь у фінальному етапі всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл-Джура».

5

Упорядкування мережі центрів фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” та удосконалення нормативно-правової бази діяльності таких центрів

1)                  визначення проблем, які потребують нормативно-правового врегулювання, для удосконалення діяльності центрів фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”

2)      проведення аналізу стану забезпечення населення центрами фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”

В області створені та функціонують 3 центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», в тому числі Вінницький обласний, Ладижинський міський та Дашівський Іллінецького району.

 

 

 

 

Вивчається питання щодо створення вищезазначених центрів у новостворених об’єднаних територіальних громадах. Привертається увага голів об’єднаних територіальних громад до створення аналогічних центрів.

6

 Збільшення кількості загальнодоступних спортивних заходів для активного сімейного відпочинку в місцях масового відпочинку громадян; облаштування безпечних маршрутів для пішохідного, велосипедного, водного туризму; створення мережі літніх шкіл плавання на відкритих водоймах

збільшення кількості загальнодоступних фізкультурно-оздоровчих заходів у місцях масового відпочинку населення (у парках, скверах, на пляжах тощо)

У 2017 році Вінницьким обласним центром організовано та проведено 92 заходи,  серед них:

-           заходи в зимовий період «Спортивна зима»;

-           заходи з нагоди Всесвітнього дня здоров’я фестиваль рухових активностей «Рух заради здоров’я»;

-           заходи з нагоди Дня знань та Дня фізичної культури та спорту фестиваль рухових активностей «Рух заради здоров’я»;

-           заходи у ДНЗ та ЗОШ м. Вінниці «Веселі старти»;

-           обласні етапи Всеукраїнських масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів у пришкільних та оздоровчих таборах, у місцях масового відпочинку та проживання населення «Олімпійське літо»;

-           обласний етап Всеукраїнських масових спортивних заходів «Ти зможеш, якщо зміг я!» серед вихованців спеціальних інтернатів області;

-           обласні заходи «Мама, тато, я – спортивна сім’я»;

-           обласна спартакіада серед допризовної молоді;

-           обласні заходи «Козацькі розваги»;

-           50-ти кілометровий велопробіг навколо Вінниці до Дня Європи;

-           заходи до Дня людей похилого віку «Спорт для всіх – радість життя»;

-           заходи серед людей з обмеженими фізичними можливостями;

-           турніри з ігрових видів спорту;

-           заходи під час Державних свят та ін.

Загальна кількість учасників заходів 91,45 тис. осіб.

Відповідно до поставлених цілей розбудовується спортивна інфраструктура. Так, лише в м.Вінниці за 2017 рік збудовано 14 спортивних майданчиків та 17 дитячих майданчиків у місті. Також збудовано 8,535 км велодоріжок.

7

 Залучення інститутів громадянського суспільства, у тому числі молодіжних та дитячих громадських організацій, до проведення заходів з підвищення оздоровчої рухової активності населення

здійснення заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я, громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, молодіжними та дитячими громадськими організаціями

На здійснення статутної діяльності в галузі фізичної культури та спорту з обласного бюджету в 2017 році виділено 70 тис.грн. обласній студентській спілці і 40 тис.грн. обласній учнівській спілці. За їх участю проведено ряд спартакіад учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних заходів та студентів вищих навчальних закладів.

На здійснення статутної діяльності серед визначених організацій населення здійснена фінансова підтримка обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств «Колос» (827 тис.грн.), «Спартак» (480 тис.грн.), «Україна» (347 тис.грн.).

Облорганізацією ФСТ «Колос» здійснено проведення змагань фізкультурно-оздоровчої спрямованості серед сільського населення («Тато,мамо,я – спортивна сім’я», з футболу, з перетягування канату т ощо), конкурс «Краще спортивне село України 2017».

8

Модернізація в навчальних закладах системи фізичного виховання, яке має бути органічно поєднано з іншими компонентами здорового способу життя; посилення відповідальності керівників навчальних закладів за забезпечення, розвиток і модернізацію фізичного виховання та належний рівень рухової активності; забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням дітей у загальноосвітніх навчальних закладах

проведення у навчальних закладах комплексних багатоступеневих змагань, фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів з метою залучення дітей та молоді, у тому числі дітей-інвалідів, до активних занять спортом

В усіх школах району були сплановані заходи проведення Олімпійського тижня та проведено Олімпійський урок: зокрема,  відкритий урок з фізичної культури на тему: «Спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя та зміцнення миру», Рухливі ігри «Швидше, вище, сильніше», веселі старти, «Малі олімпійські ігри», шкільні змагання з окремих видів спорту (волейбол, футбол, баскетбол, бадмінтон). В дошкільних начальних закладах проведено спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

 

9

 

збільшення кількості загальнодоступних спортивних заходів для студентів вищих навчальних закладів

КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» проведено курси для вчителів фізичної культури з методики викладання футболу в школі, а також заходи, спрямовані на збереження здоров’я та пропаганду здорового способу життя, а саме: обласний навчально-практичний семінар з чирлідингу, шкільні, районні (міські) фестивалі шкільних груп підтримки руху «Чирлідинг». Участь ЗОШ І-ІІІ ст. №22 м.Вінниці у Всеукраїнському фестивалі з «Чирлідингу».

Проведено чемпіонати з видів спорту серед учнівської і студентської молоді, футбольні турніри (пам’яті М.Негрєєва тощо), міжвідомчий чемпіонат з футболу «Золота осінь».

10

 

удосконалення законодавства щодо організації фізичного виховання та спортивно-масової роботи в навчальних закладах, підготовка необхідних нормативно-правових актів та рекомендацій щодо забезпечення умов для оздоровчої рухової активності тих, хто навчається, та розроблення основних показників для проведення її моніторингу в навчальних закладах

Продовжено спецкурс з питань забезпечення оздоровчої рухової активності «Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація» для вчителів фізичної культури та основ здоров’я.

У період вересня-жовтня проведено моніторинг щорічного оцінювання фізичної підготовленості школярів, учнів та студентів у закладах освіти області.

11

 

забезпечення здійснення заходів щодо подальшої модернізації системи фізичного виховання у вищих навчальних закладах з урахуванням органічного поєднання з іншими компонентами здорового способу життя та покращення нормативних і організаційних умов педагогічного керівництва розвитком студентського спорту

У навчальних закладах області вживаються конкретні заходи щодо збільшення щотижневої рухової активності учнів в обсязі до 10-12 годин на тиждень, впровадження фізичної культури та спорту в повсякденний побут дітей та учнівської молоді завдяки широкого застосування урочних та позаурочних форм занять в режимі дня, занять у фізкультурних гуртках, спортивних секціях, групах загальної фізичної підготовки, лікувальної фізичної культури та фізичної реабілітації.

12

 

забезпечення рухової активності студентів вищих навчальних закладів з урахуванням регіональних особливостей, специфіки майбутньої професії

Із загальної кількості учнів, що навчаються в п.р. в закладах загальної середньої освіти області охоплено гуртками та секціями спортивного спрямування понад 18,7% учнів.

13

Впровадження рухової активності для первинної профілактики хронічних неінфекційних захворювань та фізичної реабілітації; запровадження практики призначення лікарями, у тому числі сімейними, рухової активності як дієвого засобу зниження ризику неінфекційних захворювань; надання консультацій з питань використання оздоровчої рухової активності; удосконалення в цій частині підготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників

розроблення методичних рекомендацій щодо загальної практики призначення лікарями рухової активності як дієвого засобу зниження ризику неінфекційних захворювань; надання консультацій з питань використання оздоровчої рухової активності

Пілотні навчальні заклади області продовжили участь у Всеукраїнському проекті «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Проведено рейтинг для вчителів основ здоров’я, соціальних педагогів з питань репродуктивного здоров’я та відповідальної поведінки учнівської молоді.

Розроблені методичні рекомендації щодо оздоровчої рухової активності учнівської молоді.

14

Впровадження у засобах масової інформації, насамперед на телебаченні, соціальної реклами стосовно переваг оздоровчої рухової активності для зниження ризику неінфекційних захворювань, а також пізнавальних програм для осіб різного віку з питань використання рухової активності в процесі життєдіяльності та подолання стану суспільної байдужості до особистого здоров’я та здоров’я нації

впровадження соціальної реклами в засобах масової інформації щодо пропаганди здорового способу життя, рухової активності з метою утвердження національної ідеї стосовно соціальної активності, фізично здорової та духовно багатої особистості, збільшення кількості спортивних передач

Інформаційні умови для стимулювання громадян до впровадження оздоровчої рухової активності в різні сфери життєдіяльності здійснюється шляхом розміщення інформаційних матеріалів на сайті обласної державної адміністрації, в друкованих  та електронних засобах масової інформації області.

У засобах масової інформації: спортивному щотижневику «Вболівальник», «Слово педагога», обласній ТРК «Вінтера» (спортивний огляд «Овертайм») систематично висвітлюються досягнення та проблеми з розвитку фізкультури і спорту.

Редакції електронних, друкованих ЗМІ публікували відповідну інформацію і надавали газетну площу та ефір для висвітлення актуальних питань вищезазначеної тематики.

Матеріали щодо здійснення інформаційно-просвітницької роботи даної тематики подаються  у телевізійних новинах та програмах Філії Вінницької регіональної дирекції НТКУ «ВІНТЕРА» - «Акценти», «Екватор дня»,  у прямому ефірі  «Новий день» та у випусках новин ТРК «Еверест», «Вінниччина» та «Доба».

Також відповідні матеріали озвучувалась під час радіоефірів обласного радіо в інформаційному випуску «Резонанс», програмі «Час змін», «Об’єктивно про…»,  у рубриці «Актуального інтерв’ю».

Також соціальна реклама про здоровий спосіб життя розміщується на біл-бордах міста Вінниці і районних центрах області.

 

 

 

 

Редакції електронних, друкованих ЗМІ публікували відповідну інформацію і надавали газетну площу та ефір для висвітлення актуальних питань вищезазначеної тематики:

Назва видання

Район

дата

Назва статті

«Вінницька газета»

                                   

06.01.17

№2

13.01.17

№3

«Тріумф «Прем’єр-Ниви»

 

 «Рекорд вінницьких стрільців»

«Подільська зоря»

Вінницький

12.01.17

№2

09.02.17

№6

16.03.17

№11

«У пріоритеті - спорт»

 

«Здоровий спосіб життя – це наш вибір»

«Вінницька районна федерація футболу – вдруге краща в Україні!»

«Козятинський вісник»

 

19.01.17

№3

16.02.17

№7

«Успішний виступ козятинських легкоатлетів»

«Успіхи козятинських каратистом у чемпіонаті України»

«Місто»

 

25.01.17

№3

29.03.17

№12

«Наші баскетболісти перемогли у Хмельницькому»

«Провели перший чемпіонат Вінниччини з тайського боксу»

«Вінниччина»

 

27.01.17

№8

22.02.17

№15

«Борці прославляють Іллінці»

 

«Сильний той, хто може подолати власну лінь»

«Подільський край»

Барський

27.01.17

№5

17.03.17

№12

«Сильною є та людина, котра може побороти власну лінь»

«Наші земляки – чемпіони України!»

«Літинський вісник»

 

02.02.17

№5

«Нові володарі кубка»

«RIA»

 

08.02.17

№6

«Перемогами дебютував на професійному ринзі»

«Прапор перемоги»

 

10.02.17

№6

«Переможці міжнародного турніру»

«33 канал»

 

15.02.17

№8

«Вінницька «силачка» встановила рекорд України»

«Наше Придністров’я»

Мурованокуриловецький

24.02.17

№8

«Учням – про здоровий спосіб життя»

«Нове місто»

Ладижин

02.03.17

№10

«Срібло – від «Крокусу»

«Маяк»

Тиврівський

10.03.17

№19-20

«Стартували 22-і спортивні ігри тиврівщини»

«Прапор перемоги»

Калинівський

24.03.17

№12

«Калинівчанки пишуть історію вінницького волейболу»

«Томашпільський вісник»

 

24.03.17

№23

«Перемоги наших рукопашників»

«Обрії Оратівщини»

 

30.03.17

№13

«Спорт для всіх – спільна турбота»

«Слово Придністров’я»

Могилів-Подільський

07.04.17

№14

«Молодь за здоров’я»

«Сільські новини»

Крижопільський

23.05.17

№36

«Крабівці» - чемпіони і призери України»

«Колос»

Погребищенський

31.05.17

№42

«Молодь обирає здоров’я»

«Маяк»

Тиврівський

07.07.17

№53-54

«ФК «Володимир» - знову чемпіон»

«Подільський край»

Барський

14.07.17

№29

«Перемоги на килимі»

«Краяни»

Могилів-Подільський

03.08.17

№31

«Кубок дністра поїхав до Вінниці»

«Місто»

 

02.08.17

№29

«Вінничанка виграла всесвітні ігри»

«Жмеринський меридіан»

 

19.08.17

№33

«Жмеринщина спортивна»

«Вінницька газета»

 

18.08.17

№35

«Вінницькі шахісти стали призерами чемпіонату Європи»

«Вінницька газета»

 

15.09.17

№39

«Вінницькі Вовки» - у фіналі чемпіонату України»

«Вінничани перемогли житомирян»

«13 округ»

 

14.09.17

№37

«Хмільник святкував День фізичної культури і спорту»

«Місто»

 

13.09.17

№34

«Стипендіат «Ниви-В» допоміг розгромити «арсенальців»

«Подільська зоря»

Вінницький

14.09.17

№37

«Рух заради здоров’я»

«RIA Козятин»

 

14.09.17

№37

«Вінничани завоювали 10 медалей на чемпіонаті Європи зі спортивної радіопеленгації»

«Вінниччина»

 

15.09.17

№71

«Спартакіада «Здоров’я» - свято спорту у Бершаді»

«Життєві обрії»

Хмільницький

15.09.17

№36

«Як в районі День фізкультурника святкували»

«Трибуна праці»

Гайсинський

13.09.17

№66

«У День фізичної культури та спорту в Гайсині відбулися «Козацькі ігри»

«Обрії Оратівщини»

 

14.09.17

№37

«Загартовані у спорті»

«Жмеринський меридіан»

 

16.09.17

№37

«Козацькі забави – 2017» у Сербинівцях: свято здоров’я, патріотизму і доброго настрою»

«Ямпільські вісті»

 

13.09.17

№70

«Шана тим, хто гартується в спорті»

«Томашпільський вісник»

 

13.09.17

№69

«Вшанували спортивну еліту Томашпілля»

«Тульчинський край»

 

22.09.17

№37

«МИ – олімпійська надія країни»

«RIA Козятин»

 

28.09.17

№39

«Каратисти на «Кубку Оями» взяли призове місце»

«Вінницька газета»

 

29.09.17

№41

«Дошкільнята дружать зі спортом»

«Вінниччина»

 

04.10.17

№76

«Роблять ставку на спорт»

«Бершадський край»

 

06.10.17

№40

«Вагомі здобутки юних борців»

«Вісник Козятинщини»

 

12.10.17

№41

«Земляки-каратисти знову радують успіхами»

«Маяк»

Тиврівський

10.11.17

№89-90

«Селищанка Л.Хоружина – чемпіонка Європи з ушу!»

«Вінниччина»

 

17.11.17

№89

«Перший ювілей юніорських турнірів в Шаргороді»

«Місто»

 

15.11.17

№43

«Випускники «Прем’єр-Ниви» здолали столичних «зірок»

«Слово Придністров’я»

Могилів-Подільський

22.12.17

№51

«Молодь обирає здоровий спосіб життя!»

«Краяни»

Могилів-Подільський

21.12.17

№51

«Мистецтво боротьби воїнів»

 

 

 

Інформація з даної теми систематично висвітлювалась на офіційному веб-сайті облдержадміністрації:

 1. Цьогоріч на Вінниччині відбудеться Кубок Європейських чемпіонів з хокею на траві «Челенджер – I»

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2991-tsohorich-na-vinnychchyni-vidbudetsia-kubok-yevropeiskykh-chempioniv-z-khokeiu-na-travi-chelendzher-i

 1. Педагоги області змагаються за першість у туристському багатоборстві

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2974-pedahohy-oblasti-zmahaiutsia-za-pershist-u-turystskomu-bahatoborstvi

 1. Вінницькі старшокласники вибороли ІІ командне місце у Всеукраїнській Спартакіаді серед допризовної молоді – 2017

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2953-vinnytski-starshoklasnyky-vyboroly-ii-komandne-mistse-u-vseukrainskii-spartakiadi-sered-dopryzovnoi-molodi-2017

 1. На Вінниччині відбувся І-й Відкритий регіональний турнір з регбі на візках серед людей з інвалідністю

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2859-na-vinnychchyni-vidbuvsia-i-i-vidkrytyi-rehionalnyi-turnir-z-rehbi-na-vizkakh-sered-liudei-z-invalidnistiu

 1. На Вінниччині, під час Всеукраїнського семінару, обговорили нові засоби і шляхи підвищення мотивацій до занять фізичними вправами й ефективності фізичного виховання учнівської молоді

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2666-na-vinnychchyni-pid-chas-vseukrainskoho-seminaru-obhovoryly-novi-zasoby-i-shliakhy-pidvyshchennia-motyvatsii-do-zaniat-fizychnymy-vpravamy-i-efektyvnosti-fizychnoho-vykhovannia-uchnivskoi-molodi

 1. Вінницька область долучилася до обговорення важливої теми: боротьби з застосуванням допінгу в спорті

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3760-vinnytska-oblast-doluchylasia-do-obhovorennia-vazhlyvoi-temy-borotby-z-zastosuvanniam-dopinhu-v-sporti

 1. На Вінниччині розпочалось «Олімпійське літо-2017»

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3757-na-vinnychchyni-rozpochalos-olimpiiske-lito-2017

 1. Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА»

http://www.vin.gov.ua/dep-smp/3655-dytiacho-iunatskyi-sportyvno-patriotychnyi-tabir-heroiv-upa

 1. На Вінниччині продовжується ХVІ Спартакіада серед команд державних службовців

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3653-na-vinnychchyni-prodovzhuietsia-khvi-spartakiada-sered-komand-derzhavnykh-sluzhbovtsiv

 1. На Вінниччині відбувся «Студентський туристичний фестиваль 2017»

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/3657-na-vinnychchyni-vidbuvsia-studentskyi-turystychnyi-festyval-2017

 1. На Вінниччині було проведено Обласний фестиваль «Будь молодим - живи активно»

http://www.vin.gov.ua/dep-smp/3636-na-vinnychchyni-oblasnyi-festyval-bud-molodym-zhyvy-aktyvno

 1. «Молодь обирає здоров'я»

http://www.vin.gov.ua/departament-okhorony-zdorovia/3283-molod-obyraie-zdorovia

 1. «Кубок Єдності-2017» об’єднав 8 команд з різних регіонів України

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/2741-kubok-yednosti-2017-obiednav-8-komandy-z-riznykh-rehioni-ukrainy