Карантин з користю: як долучитися до освітнього процесу та культурного життя Вінниччини, не виходячи з дому

З урахуванням усіх норм карантинного режиму в закладах культури і мистецтв обласного підпорядкування дистанційно проводяться культурно-мистецькі та просвітницькі заходи.

Зокрема, у Вінницькому коледжі культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича та Тульчинському коледжі культури освітній процес під час карантину здійснюється у формі дистанційного навчання, зокрема, проводяться онлайн-конференції.

Програмні матеріали подаються у вигляді лекцій з використанням відеоматеріалів. Зворотній зв'язок здійснюється шляхом виконання контрольних завдань. Виконані контрольні роботи надсилаються викладачам, перевіряються та оцінюються.

Для навчання із загальноосвітніх дисциплін використовуються онлайн- платформи Міністерства освіти і науки України. Перевірка знань відбувається за такою ж схемою. Особлива увага приділяється вивченню тих дисциплін, які виносяться на ЗНО, тож учні та студенти систематично виконують завдання у тих формах, в яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання.

Індивідуальні заняття з фахових дисциплін проводяться у формі відеоуроків із застосуванням програм Skype, Viber та альтернативних месенджерів.

Однак, труднощі постають щодо питання самого подання матеріалу з практичних фахових дисциплін. Проблемою є те, що не всі студенти перебувають у зоні доступу та мають можливість працювати в Інтернеті.

Активізувалась робота і  в соціальних мережах обласних краєзнавчого та художнього музеїв:

Facebookhttps://www.facebook.com/vinnytsiamuseum/

Instagramhttps://www.instagram.com/vinnitskii_krai_muzej/

Проводити час корисно під час карантину та долучатися до культурного життя можна за допомогою нових онлайн-ресурсів музеїв та бібліотек тощо.

Зокрема, обласним краєзнавчим музеєм розроблено нову онлайн-програму «Карантин з користю». У рамках програми публікуються пости про окремі предмети з експозиції музею,  таємниці відомих раритетів та звичайних речей з незвичайними історіями, пам’ятки археології Вінниччини, традиції подолян тощо.

Незважаючи на те, що експозиції музею закриті, з ними можна познайомитись, завдяки віртуальним екскурсіям. На сайті обласного краєзнавчого музею створено віртуальну екскурсію за допомогою сферичних інтерактивних панорам з оглядом 360°x180. Ознайомитись з онлайн-ресурсом можна за посиланням: http://vinnytsia-museum.in.ua/pano/.

Також розпочато роботу над новими проєктами: онлайн-вікториною (після карантину переможці отримають видання музею); готуються відеопрезентації філій – «Музею М. Д. Леонтовича» у с. Марківка Теплицького р-ну та «Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму» у с. Стрижавка; підготовлено та найближчим часом буде розміщено на сторінці у Facebook музейні розмальовки; розробляються квести «Музейні звірі та де їх шукати» (для дітей молодшого та середнього шкільного віку) та «Зі щитом або на щиті» (про зброю в експозиції музею для старшокласників) тощо.

Обласним центром народної творчості планується проведення майстер класів у режимі онлайн з написання писанок та виготовлення пасхальної атрибутики.

Для задоволення інформаційних потреб користувачів оперативно поповнюється новою інформацією, вебресурсами та бібліографічними продуктами вебсайт обласної універсальної бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва  (http://www.library.vn.ua). Тут створено нову рубрику – «Останні новини. Covid 19», де постійно оновлюється офіційна інформація щодо рекомендацій на період карантину, публікуються прийняті рішення органів влади та місцевого самоврядування для запобігання поширення коронавірусу тощо. Відділ наукової інформації та бібліографії підготував список статей з наукових періодичних видань про коронавірус (з гіперпосиланнями на повні тексти).

До послуг користувачів обласних книгозбірень електронний каталог, електронні тематичні бази даних, повнотекстова електронна бібліотека, яка містить тексти рідкісних і цінних видань (в тому числі й краєзнавчих), бібліографічні видання бібліотеки, художні тексти вінницьких письменників та історичні дослідження. Розширилася діяльність бібліотек у віртуальному просторі, зокрема збільшився спектр  електронних бібліографічних продуктів, серед них – рекомендаційні бібліографічні списки, віртуальні виставки тощо.

У свою чергу, колектив Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського підготував для шанувальників театрального мистецтва показ кращих своїх вистав в режимі online. Починаючи з 6 квітня 2020 року глядачі будуть мати можливість переглянути вистави театру ім. М. Садовського на каналі You Tube.

Вінницьким академічним обласним театром ляльок проводяться репетиції вистав, виробничі майстерні переробляють декорації. Завершується поступове переміщення складу декорацій та реквізиту із старого в нове приміщення.

На період карантину обласною філармонією дистанційно  проводяться такі заходи як: онлайн-концерти (з квітня): вокальні вечори, концерти фортепіанної музики; онлайн-лекції мистецтвознавця Тетяни Сніжко: «Баз-335», «Чайковський та Вінниччина»; «віртуальний оркестр» та «віртуальний хор» – «домашні» відео базових колективів на підтримку акції #залишайся_вдома; співпраця з ВІТА ТБ – розміщення відео-записів, інтерв’ю; публікації відеозаписів концертів поточного та попередніх сезонів на офіційних сторінках в мережах Facebook та YouTube.