На Вінниччині лабораторно підтверджено 388 випадків COVID – 19

Про це сьогодні повідомив голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський.

«Станом на ранок 26 квітня у Вінницькій області зареєстровано 634 підозри на коронавірусну інфекцію. Загалом, лабораторно підтверджено 388 випадків COVID – 19. У 219 випадках коронавірус не виявлено. Зразки матеріалів від 37 хворих ще досліджуються. Пацієнти з лабораторно підтвердженими випадками та з підозрою на Covid – 19 перебувають на стаціонарному лікуванні в боксованих палатах під постійним медичним спостереженням. Наразі визначені контактні особи. Вони самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом», - зауважив очільник області.

Щодо загальнодержавних статистичних даних, то на сьогодні в Україні зареєстровано 8617 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції.

«На даний час в лікарнях області розгорнуто 524 інфекційних ліжка. За потреби кількість ліжок для лікування хворих на коронавірусну хворобу або з підозрою буде збільшено шляхом перепрофілювання інших ліжок або цілих медичних закладів згідно плану. В інфекційних відділеннях, у боксованих палатах створені палати інтенсивної терапії, які забезпечені необхідним обладнанням», - поінформував голова ОДА.

За його словами, наразі інфекційні відділення лікарень забезпечені та постійно поповнюють запаси необхідних медикаментів, дезінфекційних та антисептичних засобів, засобів індивідуального захисту для медичних працівників. Моніторинг їх забезпеченості проводиться щотижнево.

Очільник області також нагадав, що на сьогодні специфічної профілактики коронавірусної інфекції немає. Лікування симптоматичне – посиндромне. Однак, попередити інфікування можна, дотримуючись простих правил, зокрема:

  • часто мити руки водою з милом, а якщо немає такої можливості – використовувати антисептичний засіб;
  • уникати контакту з людьми, у яких є ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції;
  • не відвідувати місця великого скупчення людей;
  • зберігати певну дистанцію при спілкуванні;
  • утримуватись від поїздок.

«Черговий раз хочу наголосити, що самоізоляція – найбільш ефективний спосіб попередження та поширення інфекції. Це переконливо доводить досвід інших країн. Будьте свідомими, поважайте один одного, бережіть себе та своїх близьких», - зауважив Владислав Скальський.