Владислав Скальський: Продавці та покупці в однаковій мірі мають дотримуватися усіх санітарних норм на ринках області – і це головна вимога для того, щоб ринки працювали

Сьогодні, 28 квітня, під час чергового засідання обласного оперативного штабу із запобігання та протидії поширенню на території області коронавірусу COVID-19, голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський підняв питання щодо початку роботи ринків в області.

Нагадуємо, що вчора Президент України Володимир Зеленський ініціював перед Урядом пропозицію щодо відкриття ринків. Глава Уряду Денис Шмигаль у свою чергу, на сторінці фейсбук повідомив про розгляд на черговому засіданні Уряду питання відкриття 280 ринків. Засідання заплановане на середу, 29 квітня.

Про ймовірне відкриття ринків області обговорювали й в он-лайн режимі під час засідання обласного штабу.

Зокрема, Владислав Скальський дав доручення керівнику ГУ Держпродсподивслужби у Вінницькій області Григорію Сидоруку сформувати пропозиції щодо кількості, а також основних вимог для відкриття продовольчих ринків на Вінниччині.

За словами Григорія Сидорука, головним аргументом для відкриття ринків буде акт обстеження, сформований спеціалістами Держпродспоживслужби. Лише після таких обстежень та виданих актів буде сформований перелік ринків, що будуть відкриті в найближчий час. Також він повідомив, що на всіх ринках, що потраплять в даний перелік, постійно будуть присутні по два працівника служби для контролю дотримання всіх, визначених на період карантину, санітарних норм.

В свою чергу, голова облдержадміністрації запропонував на найближчих засіданнях ТЕБ та НС органів місцевого самоврядування розглянути питання відкриття агропродовольчих ринків. Першими виявили ініціативу м. Вінниця. Міський голова м.Вінниці Сергій Моргунов висловив пропозицію вже сьогодні на засіданні комісії розглянути питання відкриття ринків міста.