Коментуючи розголос щодо великої захворюваності серед медпрацівників, голова ОДА Владислав Скальський наголосив, що це питання особистої дисципліни кожного працівника та контролю за дотриманням цієї дисципліни керівниками медзакладів: «Дотримуватись правил необхідно не тільки на робочому місці, а й в побуті. Саме з цією метою Департамент охорони здоров’я ОДА зараз оновлює свій наказ по галузі охорони здоров’я області щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритмів роботи з пацієнтами, які в умовах сьогодення майже усі по замовчанню потенційно можуть бути інфікованими».

Проінформував керівник ОДА і щодо створеної в області госпітальної бази для лікування хворих на Covid-19: «Лікарні і їхні ліжка «розгортаються» по мірі накопичення випадків захворювання. Останньою з чотирьох закладів першої хвилі була саме Калинівська ЦРЛ, де перепрофільовано окремий триповерховий корпус для надання різнопрофільної допомоги позитивним на Covid-19. Ми вже маємо такий заклад – Вінницька ЦРЛ, що має більше ніж 80 ліжок для такої роботи по напрямках хірургії, терапії, педіатрії, неврології та пологове відділення. Засоби індивідуального захисту в умовах серйозного дефіциту, в першу чергу, спрямовувались на систему екстреної медичної допомоги та ці чотири заклади 1 черги 1 хвилі госпітальної бази».

Повертаючись до проблематики захворюваності серед медичних працівників Владислав Скальський навів дані детального аналізу ситуації: «Серед медичних працівників зареєстровано - 79 (40,7%) лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (із них лікарів – 36, медичних сестер – 27, лаборантів - 2,  молодших медичних сестер - 13, дезінфектор - 1).Внаслідок заносу збудника в заклади охорони здоров’я самими медичними працівниками (тобто не від пацієнтів, а від колег) інфікувалось – 48 працівників. Інфікувались в сім’ях (побутові випадки) – 5 медиків; при наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію – 17 медичних працівників (інфекційне відділення МКЛ №1 – 3, ОДКІЛ-3, інфекційні відділення Гайсинської та Крижопільської  ЦРЛ – по 1, Тростянецька ЦРЛ – 2, швидка медична допомога  м. Вінниці– 1, ЦПМСД №4 – 3, ЦПМСД №5 – 1, Гайсинський ВСП ОЛЦ – 1). Епідеміологи продовжують роботу. Маємо ще 260 зразків біоматеріалу в роботі».

На завершення Владислав Скальський наголосив, що Департамент охорони здоров’я, Обласний лабораторний центр та інші структурні підрозділи ОДА, органи місцевого самоврядування, силові структури, а також територіальні підрозділи ЦОВВ працюють вже більше місяця в режимі 24/7 саме для убезпечення від захворювання максимально можливої кількості жителів Вінницької області.

«Поступово усі розуміють, що все серйозно і ризик інфікування великий. Тому працюємо далі. Я зараз не орієнтований втрачати час на дискусії», - підсумував Владислав Скальський.