15.06.2017р. в актовому залі Тростянецької районної адміністрації пройшов кущовий семінар для бухгалтерів і керівників аграрного сектора. Семінар був організований Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, Всеукраїнською громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб», редакцією журналу «Баланс-Агро»  за сприяння Тростянецької райдержадміністрації

15 червня 2017 року відбулася відео конференція Міністерства аграрної політики та продовольства України з використанням програми «SKYPE FOR BUSINESS» з обговорення удосконалення роботи регіональних комісій Українського державного фонду підтримки фермерських господарств під головуванням заступника Міністра Олени Ковальової.

 В Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось засідання комісії по визначенню переліку фізичних осіб, які мають право на часткове відшкодування витрат за закуплену установку індивідуального доїння або/та холодильну установку вітчизняного виробництва, закуплену в поточному році. 

Рівень середньозважених закупівельних цін на зерно  у Вінницькій області станом на 01.06.2017 року становив:

-  пшениця 3 класу –  4650 грн./тонну, що на 3,1 % нижче ніж на відповідну дату минулого місяця (4800 грн./тонну);

-  пшениця 6 класу – 4400 грн./тонну, що на 3,3 % нижче ніж на відповідну дату минулого місяця (4550 грн./тонну);

-  кукурудза – 4430 грн./тонну, що на 0,4 % нижче на відповідну дату минулого місяця (4450 грн./тонну);

-  ячмінь – 3790 грн./тонну, що на 11,4 % нижче ніж на  відповідну дату минулого місяця (4280 грн./тонну);

-  соняшник – 10550 грн./тонну , що на 0,9 % нижче ніж на відповідну дату  минулого місяця (10650 грн./тонну);

-  соя – 10050 грн./тонну, що на 15,9 % нижче ніж на відповідну дату минулого місяця (11950 грн./тонну);

-  горох – 6550 грн./тонну, що на 5,8 % нижче ніж на відповідну дату минулого місяця (6950 грн./тонну).

  У м. Вінниці 01.06.2017 року в готельному комплексі „Поділля” (для учасників з двох областей: Вінницька, Хмельницька) відбувся семінар на тему: „Нове харчове законодавство. Офіційний контроль операторів ринку. Права та обов’язки компетентного органу та операторів ринку. Практичні аспекти” разом із експертами проекту ЄС „Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні”.

Міністерством аграрної політики та продовольства України 1 червня 2017 року була проведена відеоконференція з використанням програми «SKYPE FOR BUSINESS» за участю першого заступника  міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з питань підведення попередніх підсумків проведення комплексу весняно-польових робіт.

31 травня 2017 року за сприяння Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації проведено науково-практичний семінар на тему: «Сучасні методи лікування та профілактики сільськогосподарських тварин».

25.05.2017 року Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Всеукраїнський бухгалтерський клуб», Вінницьким представництвом Групи компаній «Баланс», редакцією видання «Баланс» провів черговий бухгалтерський семінар на тему: «Підводне каміння обліку господарських операцій: від первинки до звітності».

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації прийнято участь у практичному Дні поля на тему: «Свіжий вітер у вирощуванні озимого ріпаку», який проводили представники компанії ТОВ «Дюпон Україна» та «НПЦ-Лембке» на базі ФГ «Золотий колос» с. Вендичани, Могилів-Подільського району.

1 червня 2017 року о 1000 год. у м. Вінниці в готельному комплексі „Поділля”, вул. Пушкіна, 4, відбудеться безкоштовний семінар (для учасників з двох областей: Вінницька, Хмельницька) на тему: „Нове харчове законодавство. Офіційний контроль операторів ринку. Права та обов’язки компетентного органу та операторів ринку. Практичні аспекти” разом із експертами проекту Європейського Союзу „Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні”.

23 травня 2017 року у місті Вінниця відбулася конференція "Подальший розвиток в українських сільських районах: як підтримувати сільське господарство в процесі децентралізації".

Організаторами конференції виступили Вінницький відокремлений підрозділ установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації.

В роботі конференції прийняли участь представники об'єднаних територіальних громад Вінницької області, сільських кооперативних об'єднань та інші особи зацікавлені в розвитку територіальних громад.

         17 травня 2017 року у приміщенні Вінницького науково-дослідного та проектного інституту землеустрою проведено торги у формі аукціону з продажу права оренди на земельні ділянки водного фонду для рибогосподарських потреб.

         Організатор земельних торгів: Вінницька обласна державна адміністрація в особі Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

17 травня 2017 року в смт. Теплик відбулася нарада щодо організації роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку та екології районних державних адміністрацій.

Організаторами проведення цієї наради виступили Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Теплицькою районною державною адміністрацією та Теплицькою районною радою.

Протягом 2016 року та на початку 2017 року було зафіксовано масові отруєння бджіл в ряді областей, зокрема Львівська, Рівненська, Кіровоградська, Полтавська, Житомирська та Київська.

Пунктом 7 «Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», (Наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 року №9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 року №131/5322), передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Вказують час ізоляції бджіл. Обробки проводять в період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Метеорологічні умови першої декади травня сформувались наступним чином. Середньодобова температура повітря склала  +13,20 С за багаторічної норми +12,70 С, або на 0,50 С тепліше. Мінімальні її показники відмічено в ніч на 10 травня – 00 С (на поверхні ґрунту на 6 годину ранку – -2,00 С), максимальні – 7 травня – +25,60 С. Сума  опадів  за  декаду  склала 3 мм., за багаторічної норми 12,7 мм.

1. Мета проведення робіт: виготовлення та погодження в установленому законодавством порядку паспортів водних об’єктів для земельних ділянок водного фонду, право оренди на які пропонується для продажу на земельних торгах.

Станом на 10 травня 2017 року по всіх категоріях господарств області  посіяно ранніх зернових та зернобобових культур на площі 116,0 тис. га (95,1 % до прогнозу), в тому числі:

- ярої пшениці з прогнозованої площі – 12,9 тис. га, посіяно – 11,9 тис. га (92,4 %);

- ярого ячменю з прогнозованої площі – 86,0 тис. га, посіяно 76,9 тис. га (89,5 %);

- вівса з прогнозованої площі – 1,8 тис. га, посіяно на площі 1,3 тис. га (73,5 %);

- гороху з прогнозованої площі – 21,2 тис. га, посіяно 25,6 тис. га (120,7 %).

Сьогодні за підтримки Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, облагрооб'єднання «Вінницька рада сільгоспвиробників» Інститутом обліку і фінансів НААН проведено навчальний семінар на тему «Бюджетна дотація, оподаткування та трудові відносини в аграрній галузі».

  1. Відбулось засідання комісії для визначення переліку фізичних осіб, які мають право на часткове відшкодування витрат на установку індивідуального доїння або холодильну установку для зберігання і охолодження молока.
  2. Відбувся регіональний семінар для бухгалтерів і керівників аграрного сектору.
  3. Цінова ситуація на зерновому ринку
  4. Вплив погодних умов квітня на стан сільськогосподарських культур розглядався на селекторній нараді Мінагрополітики України.
  5. Питання забезпечення аграріїв вітчизняною сільськогосподарською технікою обговорювали на семінар-нараді в Тиврівському районі.
  6. Центр наукового забезпечення агропромислового виробництва Вінницької області інформує про стан посівів сільськогосподарських культур на 27 квітня 2017 року.
  7. Інформація Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації про проведення відбору виконавців інженерних, гідрологічних та топографо-геодезичних робіт
  8. Інформація Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації про проведення відбору виконавців землевпорядних, землеоцінюючих робіт
  9. На Вінниччині пройшов всеукраїнський форум, присвячений розвитку «зеленого» туризму
  10. Центр наукового забезпечення агропромислового виробництва Вінницької області інформує про стан посівів сільськогосподарських культур станом на 20 квітня 2017 року.

Сторінка 1 із 2

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21100 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua