Сьогодні, 16 лютого, в приміщенні Липовецької райдержадміністрації відбулося розширене засідання  колегії  районної державної адміністрації.

В роботі колегії взяли участь народний депутат України Руслан Демчак, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, перший заступник голови Липовецької райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко, а також члени колегії,  керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, голови Росошанської та Староприлуцької об’єднаних територіальних громад, міської та сільських рад,  директори освітніх закладів району, представники ЗМІ.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області за 2017 рік експорт окремих видів продукції харчової і переробної промисловості  області становить 577,8  млн. дол. США, що на 24,4%  більше ніж за 2016 рік.

В Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації з 13 по 16 лютого проходять співбесіди з керівниками структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій щодо основних планових показників та перспектив розвитку агропромислового комплексу районів на 2018 рік.

Дата проведення: 21 лютого 2018 року, 10:00

Місце проведення: м. Вінниця, проспект Юності, 16,  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААУ

8 лютого 2018 року в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів  облдержадміністрації відбулося засідання комісії по визначенню переліку фізичних осіб, які мають право на часткове відшкодування витрат за закуплену установку індивідуального доїння  та/або холодильну установку вітчизняного виробництва, закуплених в липні-листопаді 2017 року, але не відшкодованих в зв’язку з недостатнім фінансуванням, а також за закуплені в січні поточного року.  Часткове відшкодування нараховано 264 фізичним особам, загальна сума відшкодування становить 928,9 тис. грн.

Сьогодні Громадська організація «Єврорегіон «Дністер» на прес-конференції презентувала  реалізацію у Вінницькій області  у партнерстві з молдавським громадським формуванням «Кутезаторул» міжнародного проекту «Транскордонна мережа для Інноваційного сільського господарства».

Відповідно до ч.2 п.3 доручення першого заступника голови обласної державної адміністрації А.П. Гижка від 05 лютого 2018 року № 01.01-13/701 за підсумками проведеної наради з керівниками молокопереробних підприємств, кошти, які виділяються з обласного бюджету для надання пільгових кредитів особистим селянським, фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам через комунальну організацію «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву», першочергово будуть спрямовані на створення та підтримку діяльності молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств.

Семінар, який зібрав більше 150 учасників, проводили Торговий дім «Насіння» спільно з компаніями-партнерами BASF та Євраліс Семенс. 

Професійний виклад під час семінару отримали основні проблеми, що виникають в процесі виробництва сільськогосподарських культур. Фахівці компаній-організаторів надали рекомендації щодо грамотного вибору гібридів відносно до ґрунтово-кліматичного середовища, характеристик поля та рівня матеріально-технічного забезпечення. Як зробити правильний і вигідний вибір насіння, щоб повністю розкрити його генетичний потенціал,  розповідали фахівці компанії Євраліс Семенс. Ними був представлений досвід вдалого відбору сортів для лісостепової зони, а також новинки-гібриди кукурудзи, соняшнику, сої, сорго та інноваційні розробки (OR-MASTER, Tropical dent, Roots Power).   

31 січня у Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відбулося засідання робочої групи за участі представників Департаменту, юридичного відділу облдержадміністрації, управління Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області, Вінницького регіонального управління водних ресурсів щодо вивчення порядку надання, правового статусу та ідентифікації рибогосподарських технологічних водойм, з метою можливості подальшого укладання відповідних договорів оренди.

Від Вінницької області участь в обговореннях взяли директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук та начальники управлінь зазначеного департаменту Оксана Швець та Андрій Магера.

 На порядку денному стояли питання особливостей управління відходами в контексті децентралізації, розробки регіональних планів управління   відходами, досвід країн європейського союзу та можливість його використання в Україні. Йшлося також про вимоги Директиви 2008/98/ЄС про відходи та діяльність команди підтримки реформ при Мінприроди щодо реалізації заходів Національної стратегії поводження з відходами в Україні до 2030 року.

Держава буде підтримувати підвищення якості молока, що закуповується  у населення, не вдаючись до обмежень в реалізації.

В Україні не введено та не планується введення жодних обмежень на закупівлю молока у населення – домогосподарства реалізовують свою продукцію у звичному режимі. Водночас у 2018 році починають діяти урядові програми підтримки, що спрямовані на поступове підвищення якості молочної сировини. Участь у держпрограмах дозволить завершити цей процес безболісно та поетапно з максимальною вигодою як для виробників, так і споживачів. 

Відповідно до Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки оголошено прийом документів щодо одержання пільгових кредитів для особистих селянських, фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та інших суб’єктів господарювання в сільській місцевості.

       Згідно даних Головного управління статистики у Вінницькій області за 2017 рік індекс виробництва промислової продукції по харчовій галузі області, порівнюючи до 2016 року, складає 103,3%.

З 1 липня 2018 року вводиться в дію новий стандарт при закупівлі молока ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови» та підвищення конкурентноздатності молочної продукції шляхом дотримання загальноприйнятих положень, встановлених міжнародними стандартами систем менеджменту якості та безпечності.

Департамент організував прес-тур для журналістів обласних каналів телебачення на тему «Всихання хвойних насаджень. Як зупинити та попередити».

Журналісти відвідали ділянку соснового лісу біля с. Стадниця Вінницького району, який належить до угідь КП «Віноблагроліс». Дана ділянка хвойного лісу є однією із багатьох, де зафіксоване стрімке зростання кількості пошкоджених дерев. Основною причиною загибелі дерев шпилькових порід спеціалісти вважають шкідників короїда-типографа та верхівкового короїда, а скупчення вже знищених  короїдом дерев, становлять особливу небезпеку оскільки вони є ідеальним місцем для проживання та розмноження грибків та такого небезпечного шкідника, як вусач (у деяких країнах цей вид є карантинним).

Директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук як представник обласної державної адміністрації взяв участь у засіданні колегії Чернівецької райдержадміністрації.

Суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи за формою згідно з додатком до «Порядку подання декларації про відходи» затвердженого постановою КМУ від 18 лютого 2016 року №118, декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг  або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами e-eco.gov.ua, порядок функціонування якої визначається Мінприроди, до 20 лютого року, що настає за звітним.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області за  січень-листопад 2017 року експорт окремих видів продукції харчової і переробної промисловості  становить 529,7  млн. дол. США, що на 40,2% більше ніж за відповідний період  2016 року.

Збільшено експорт яловичини на 31,2%, молока і молочних продуктів – на 18,9%,  масла вершкового та інших молочних жирів – на 75,9%, сирів – на 10,8%, круп зернових на 35,1%,  олії соняшникової – на 40,5%,  цукру – на  46,6%,  хліба та кондитерських виробів – в 12 р., горілки – на 20,6%.

Міністерство екології та природних ресурсів України підтримало ініціативу національного координатора WWF долучитися до всесвітньої кампанії Година Землі 2018. Метою акції є привернути увагу до збереження природи нашої планети шляхом вимкнення електричних джерел світла на одну годину о 20 годині 30 хвилин за місцевим часом. Традиційно акція проходить в останню суботу першого місяця весни, у 2018 році це настане 31 березня. 

10 січня під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка за участю керівників підприємств галузі відбулась робоча нарада з обговорення питань, що склались у спиртовій галузі. З огляду на наявну матеріально-технічну та сировинну базу, трудовий потенціал, беручи до уваги перспективи розвитку альтернативних видів палива для області спиртова галузь має бути стратегічною, створювати нові робочі місця і давати значні податкові надходження. Таку позицію висловив головуючий, зауваживши, що в нашому регіоні розташовані 11 спиртових заводів,- найбільша кількість у державі. Але у цій сфері, на жаль, поки-що панують негативні тенденції: 6 із згаданих 11 спиртових заводів перебувають на стадії банкрутства вже не один рік і не здійснюють жодної виробничої діяльності. 4 заводи вже не є юридичними особами, а лише місцем провадження виробничої діяльності. Через це втрачаємо податкові надходження. Область неодноразово зверталась з цього приводу до Міністерства агропромислового розвитку, втім, швидкого вирішення проблем очікувати не доводиться. 

Сторінка 1 із 7

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua