28 квітня поточного року відбулася селекторна нарада за участю директора Департаменту землеробства та технічної політики Топчія Володимира Миколайовича з питань впливу погодних умов квітня на стан сільськогосподарських культур та хід проведення комплексу весняно-польових робіт.

На даному засіданні обговорювалися питання про стан посіву та  підживлення озимих культур, посіву ранніх ярих зернових та зернобобових культур в цілому по Україні та в розрізі областей, а також про забезпечення матеріально-технічними ресурсами для проведення комплексу весняно-польових робіт.

      

    Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Краснянським спеціалізованим підприємством «Агромаш»  було проведено практичний семінар – нараду на тему: «Перспективи розвитку підприємств сільськогосподарського машинобудування Вінниччини та державна підтримка галузі». 

Метеорологічні умови другої половини  квітня різко контрастували з попереднім періодом, що істотно вплинуло на ріст та розвиток сільськогосподарських, особливо, ранніх ярих культур. Починаючи із 10 квітня на зміну аномально теплому березню та першій декаді квітня прийшло різке похолодання з частими приморозками у передранкові години. На більшості посівів для рослин з активними фізіологічними процесами, обумовленими попереднім теплом та вологою, таке похолодання виявилось стресовим. Так, у Жмеринському, Барському, Літинському, частково – Муровано-Куриловецькому та Тиврівському районах нічні показники температури на висоті 2см від поверхні ґрунту в ніч на 18 квітня (ще до поширення снігового циклону) опустились до -7 0 С. Часті приморозки  до -40 С спостерігались практично на всій території області.

1. Мета проведення робіт: виготовлення та погодження в установленому законодавством порядку паспортів водних об’єктів для земельних ділянок водного фонду, право оренди на які пропонується для продажу на земельних торгах.

1. Мета проведення робіт: виготовлення та погодження в установленому законодавством порядку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок водного фонду, право оренди на які пропонується для продажу на земельних торгах, виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки.

     21-22 квітня 2017 року в рамках  проекту ImageMapping в місті Вінниці за підтримки посольства Фінляндії в Україні відбувся Всеукраїнський Форум, присвячений зеленому/сільському туризму.

Метеорологічні умови другої декади квітня сформувались наступним чином. Середньодобова температура повітря склала  +6,60 С за багаторічної норми +7,30 С, або на 0,70 С холодніше від норми. Мінімальні її показники відмічено 16–18 квітня – +0,80 С (на поверхні ґрунту на 6 годину ранку – -1,50 С), максимальні – 11 квітня – +19,10 С. Сума  опадів  за  декаду  становила 14,1 мм.,з початку місяця – 32,4 мм., за багаторічної норми квітня 40,3 мм.

1. Мета проведення робіт: виготовлення та погодження в установленому законодавством порядку паспортів водних об’єктів для земельних ділянок водного фонду, право оренди на які пропонується для продажу на земельних торгах.

Сьогодні, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко представив співробітникам новоствореного Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації нового керівника, яким став Микола Ткачук.

Новий структурний підрозділ створено відповідно до розпорядження голови ОДА Валерія Коровія №212 «Про утворення Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації». За структурою новостворений Департамент включає 5 управлінь, а штатним розписом передбачено 72 працівники.

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації   05 квітня 2017 року було здійснено комісійний виїзд щодо обстеження земельних ділянок водного фонду разом з водними об’єктами перед укладанням договорів оренди водних об’єктів та при розірванні договорів оренди землі, які розташовані на території Балківської, Чемериської та Підлісноялтушківської сільських рад Барського району Вінницької області. За результатами було складено акти обстеження земельних ділянок з водними об’єктами та завізовані членами комісії.

Повідомляємо, що ПАТ «Аграрний фонд» продовжує форвардні закупівлі зерна під урожай 2017 року.
Планується закупити: пшениця 2 та 3 класу.
Закупівельні ціни:
- пшениця 2 класу - 4600 грн./т.
- пшениця 3 класу - 4500 грн./т.

24 березня 2017 року о 10:00 спільно з корпорацією «Віннницясадвинпром» та ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» буде проведено семінар на тему «Сучасні підходи до захисту плодових насаджень».

 

На ТОВ «Літинський м’ясокомбінат» проведено робочу зустріч з працівниками підприємства по питаннях дотримання вимог чинного законодавства в сфері безпечності харчових продуктів.
Спеціалісти Департаменту ознайомились з практичними аспектами впровадження на підприємстві систем управління безпечністю харчових продуктів, заснованих на принципах HACCP.

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21100 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua