Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів України та представників бізнесу долучитися до реалізації інфраструктурних і соціальних проектів у Донецькій та Луганській областях, які постраждали від збройного конфлікту.

Під час виступу на Українському ланчі в Мюнхені Глава держави зазначив, що для відновлення інфраструктури Донбасу в Україні створено фонд світового рівня.

«Він поєднує в собі два «вікна». Перше – для міжнародних партнерів, організацій та фундацій. Друге – для українського фонду, який залучатиме кошти приватного сектору та індивідуальних донорів», – сказав Володимир Зеленський.

За словами Президента, основними пріоритетами фонду є великі інфраструктурні проекти, робота з місцевим бізнесом та його доступне кредитування, турбота про найменш захищені верстви населення, подолання наслідків війни – з фокусом на молодь, жінок, дітей та ветеранів.

«Вперше такий фонд адмініструється спільно Світовим банком, Офісом Президента та урядом України», – наголосив Володимир Зеленський.

Крім того, як зазначив Глава держави, в Україні планується створити Міністерство з питань реінтеграції та відновлення Донбасу.

«Закликаю наших міжнародних партнерів долучатися й разом зі мною почати фандрайзинг для відновлення та реінтеграції Донбасу», – резюмував Президент.

Вартість і доступність ресурсу – це ключовий фактор для розвитку економіки. Тому завдання, що стоїть перед Урядом в цьому році –  доступне кредитування як для бізнесу, так і для людей. І перший крок ми  вже зробили. Про це говорили у прямому ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«З 1 лютого вже запрацювала програма надання кредиту за програмою 5-7-9, яка ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Це дає підприємцю-українцю можливість почати займатись власною справою. Ми працюємо над тим, щоб іпотека також стала дешевшою. Щоб молода сім’я могла прийти в банк і на нормальних умовах отримала позику під адекватні відсотки», - сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Під час робочої поїздки до Черкаської області Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота. Від імені народних депутатів він висловив подяку особовому складу Головного центру за непросту службу.

«За останні роки цінність української армії дуже зросла і, на жаль, за це розуміння Україна заплатила високу ціну. Для мене, як для громадянина, дуже важливо, щоб по всьому кордону держави стояли наші прикордонники. Сьогодні ми робимо все можливе для цього, тож сподіваюсь, що вже незабаром ви будете охороняти мирний кордон України», - наголосив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту також нагородив Центр та представників особового складу відзнаками Верховної Ради України. «Сьогодні у Верховній Раді є ваші випускники, які несуть вже іншу службу на користь України. Маю надію, що в подальшому їх кількість лише зростатиме», - зазначив Голова Верховної Ради.

Окрім того, Дмитро Разумков відвідав Центральний музей Центру і вшанував пам’ять генерал-майора Ігоря Момота та прикордонників, що віддали життя за Україну. Також він ознайомився з роботою центру підготовки молодших інспекторів, центру підготовки з протидії розповсюдження зброї масового знищення та оглянув борцівську залу й бойовий інтерактивний тир.

 Довідково:

Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в селищі Оршанець під Черкасами – це сучасний багатопрофільний навчальний заклад, що здійснює базову підготовку і перепідготовку молодшого персоналу для підрозділів органів охорони державного кордону, а також підвищення кваліфікації й підготовку персоналу бойових підрозділів. Саме у цьому закладі проходять навчання інспектори прикордонної служби, водії автотранспортних засобів, дозиметристи, сапери, оператори протитанкових ракетних комплексів та зенітно-ракетних комплексів, мінометні розрахунки, водії й навідники БТР, снайпери та кухарі.

З початку 2014 року переформатовано та вдосконалено програми підготовки з урахуванням досвіду ведення бойових дій у зоні АТО, вдосконалено навчально-матеріальну базу.

 

 

Сьогодні, 14 лютого, Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів всеукраїнську селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій.

Вінниччину на нараді представляв голова ОДА Владислав Скальський. У студії селекторного зв’язку облдержадміністрації були присутні перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та представники правоохоронних органів регіону, керівники профільних служб області.

Ключова тема обговорення - питання протидії нелегальному обігу алкогольної продукції.Під час засідання Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук підкреслив, що боротьба із розповсюдженням нелегальної алкогольної продукції, у першу чергу, важлива для збереження життя та здоров'я громадян, адже останнім часом спостерігається підвищення рівня смертності від неякісного алкоголю."Така тіньова діяльність не лише завдає збитків державному бюджету, а й водночас спричиняє тяжкі наслідки. Зокрема, в Україні зростає рівень смертності від неякісної алкогольної продукції", - підкреслив Олексій Гончарук.

Під час зустрічі голова облдержадміністрації Владислав Скальський ознайомив учасників селекторної наради, присутніх в обласній студії, із розпорядженням від 13 лютого 2020 року «Про створення міжвідомчої регіональної групи щодо протидії нелегальному обігу алкогольної продукції».

«Проведення роботи в області щодо протидії нелегальному обігу алкогольної продукції – це вкрай важливий напрям не лише з огляду самого збуту, а й у розрізі протидії виготовлення цієї продукції. Відповідним розпорядженням також передбачено утворення робочих груп і на місцевому рівні», - зауважив Владислав Скальський.

За інформацією Уряду, 1 травня запрацює система «Електронна акцизна марка» для захисту споживачів від контрафактної алкогольної продукції.  Це створить рівні умови для виробників та спростить ведення бізнесу шляхом заміни паперових замовлень на електронні через е-кабінет платників податків. Крім цього, робота такої  системи сприятиме посиленню боротьби з ухиленням від сплати податків та зменшенню тіньового обігу алкогольних напоїв.
Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв двох додаткових елементів: QR-код та штрих код. У цих кодах будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів.

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Отже, паперових заявок на отримання марок з часом не буде.
Наразі в тестовому режимі вже працює сервіс перевірки акцизних марок. Марку можна перевірити в “ручному” режимі шляхом введення її реквізитів у Електронному кабінеті платника податків у сервісі «Пошук акцизної марки», створеному ДПС. Цей сервіс надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.
Протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 млн грн.

Крім протидії нелегальному обігу алкогольної продукції, під час селекторної наради порушили питання щодо боротьби проти нелегального працевлаштування, а також акцентували увагу на підвищенні якості дитячого харчування, поточних проблемах реформування медичної галузі та багатьох інших.

За підсумками селекторної наради, Глава Уряду дав низку доручень щодо посилення роботи за вищезазначеними напрямками.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId70fc2d5ffd
  

 

 

Сьогодні, 14 лютого, в облдержадміністрації відбулася зустріч напередодні відзначення 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав.

До вшанувальних заходів долучилися голова облдержадміністрації Владислав Скальський, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова обласної Спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, учасники бойових дій в Афганістані та військових конфліктів в інших державах, члени сімей загиблих, ветерани війни і миротворці.

Пам'ять про тих, хто не повернувся з війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.

До пам’ятників полеглим воїнам-афганцям, учасникам Другої світової війни, героям АТО покладено пам’ятні гірлянди.

Звертаючись до присутніх, голова обласної державної адміністрації Владислав Скальськийзазначив, що участь наших воїнів у війні в Афганістані тривалий час була непопулярною темою.

«Неможливо приховати загибель солдатів,  дуже сумні і дуже страшні  наслідки тієї війни.З великою шаною і повагою я сьогодні вітаю вас, учасників бойових дій на території Афганістану. Ви володієте чітким розумінням цього слова – воїн, ви володієте відважним серцем і, найголовніше, незламною силою духу. Це саме ті якості, які повинні відзначати справжнього українця. Отож, бажаю вам, в першу чергу,  здоров’я! Нехай завжди вас оберігає Бог. Слава Україні і українському народу!», – зазначив  Владислав Скальський.

Вітаючи присутніх, Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що саме афганці одними із перших пішли  захищати Україну на Сході: «Ви маєте мужність, знаєте, що таке взаємовиручка і братерство».

Своєю чергою, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк від імені депутатського корпусу обласної Ради подякував воїнам-інтернаціоналістам за витримку, вірність військовому обов’язку та професіоналізм, а також побажав воїнам та їхнім родинам добра, здоров’я, мирного неба над головою.

«Учасники війни в Афганістані були й залишаються солдатами, які належно виконали свій військовий обов’язок. Щира і доземна вам за це вдячність!», – зазначив Петро Кирилішин.

З нагоди урочистостей Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, грошовими винагородами та квітами відзначено учасників бойових дій  в Афганістані та бойових дій на території інших держав.

У рамках відзначення 31-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан та вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав, в холі ОДА розгорнуто експозицію під назвою "Вінничани - учасники Афганської війни". 

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdbe35489c6c

13 лютого голова облдержадміністрації Владислав Скальський проінспектував хід будівництва Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, а також провів чергову  нараду щодо втілення цього регіонального субпроєкту.

Будмайданчик також відвідали заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмила Грабович.

Учасники наради обоговорили низку питань, зокрема, щодо влаштування покрівлі, внутрішньомайданчикових мереж, готовності до проведення додаткових робіт у разі потреби. 

На об’єкті продовжують працювати спеціалісти з електропостачання, опалення та вентиляції. Також тут проводяться роботи з влаштування ліфтів, огороджувальних конструкцій чистих приміщень, роботи з монтажу внутрішніх комунікацій загалом.

Наразі значний обсяг зовнішніх робіт виконано стовідсотково.

Оглянувши хід будівництва, Владислав Скальський зауважив: «Серед позитивних тенденцій – забезпеченість будівельного майданчика персоналом. На сьогодні середня добова кількість працівників на об’єкті становить 160 осіб. Надалі проводитимуться перемовини із представниками Світового банку. Необхідно закупити відповідне обладнання, від терміну постачання якого також залежатиме завершення робіт у тих приміщеннях, де воно буде встановлене».

Під час наради очільник області також вніс пропозицію щодо встановлення пам’ятника серцю на території кардіоцентру, будівництво якого є одним із ключових завдань розвитку медичної галузі Вінниччини.

"Кожен проєкт має бути побудований "з серцем", адже такі об'єкти створюються заради людей. А кардіоцентр має бути із серцем в усіх сенсах. Прошу управління культури ОДА відпрацювати це питання", - зауважив Владислав Скальський. 

Робота нового медзакладу посприяє зниженню кількості летальних випадків від серцево-судинних захворювань.

Будівництво у Вінниці нового регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології – один із найбільших проєктів у Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId29c8f3cf80
  

 

На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заслухавши звіт начальника управління культури і мистецтв ОДА Ольги Дернової, щодо підсумків організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв області у 2019 році.

Доповідаючи про досягнення галузі культури Вінниччини Ольга Дернова зазначила, що закладами культури області у 2019 році реалізовано біля 200 конкурсних та фестивальних програм, серед яких 13 міжнародних, 16 всеукраїнських, 124 обласних, 110 регіональних та районних мистецьких проекти. Значну роль відіграють і міжнародні проєкти. Зокрема фестиваль ім. П.І. Чайковського та Н.Ф. фон Мекк, мистецький пленер «Кращий художник/ The best artist - 2019», Дні джазової музики, Vinnytsia Jazz Fest, фестиваль народної хореографії «Барвінкове кружало».

«На Вінниччині реалізовано низку всеукраїнських заходів, серед яких: свято сатири і гумору ім. С.Руданського, культурно-мистецькі проекти «Мальована хата», «Мистецтво одного села», фестиваль «Батозька битва», молодіжний етно-фестиваль «Калинові мости», конкурс учнів мистецьких навчальних закладів «Юний концертмейстер», пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг». Серед обласних заходів варто відзначити «Співає Поділля Леонтовича», конкурс читців «Кобзар і Україна», національних культур «Подільські барви» та «Всі ми діти твої, Україно!», свято фольклору ім. Г. Танцюри, фестиваль народної творчості «Скарби «Поділля», конкурс «Народні музики Поділля», авторської пісні «Вклонімось матері» та інші», - повідомила Ольга Дернова.

Значна увага у 2019 році присвячувалась модернізації історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму «Вервольф». Зокрема встановлено схему-макет «Ставка «Вервольф» 1942-1944 рр.», розпочато роботи з впровадження технологій доповненої та віртуальної реальності, а також створення туристичних локацій, здійснено другий етап приповерхневих досліджень території на предмет виявлення підземних пустот (польові дослідження).

Не оминула увагою керівник і діяльність театральних закладів області, якими у 2019 році проведено 761 виставу, які відвідали 138,8 тис. чол., в т. ч. 10 тис. глядачів у сільських населених пунктах. Так, обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. М.Садовського у звітному році зіграно 305 вистав, які відвідали 103,4 тис. глядачів.

Крім того, проведено 15 благодійних вистав, в тому числі 3 вистави для учасників АТО (ООС). Доходи від продажу квитків та інших платних послуг складають 4 млн. 3,3 тис. грн., що на 987,3 тис. грн. більше у порівнянні з 2018 роком.

У 2019 році обласним театром поставлено і випущено в прокат 5 нових вистав: Р.Куні «Смішні гроші», Г.Фігейреду «Дім, в якому переночував Бог», В.Шекспір «Гамлет», І.Верипаєв «Ілюзії», Лю Баум «Пригоди в країні Оз».

Що стосується обласного академічного театру ляльок, то у 2019 році колективом представлено 456 вистав, відвідувачами яких стали 35,4 тис. глядачів. Дохід театру від основної діяльності у 2019 році склав 981, 2 тис. грн., що на 135,6 тис. грн. більше у порівнянні з 2018 роком.

У 2019 році створено 2 нові лялькові вистави: «Муха-цокотуха» К.Чуковського та «Річкова фея Агайя» Г. Діка, М. Каменюка. Масштабно проведено XI Міжнародний, фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька - 2019» за участю 12 театрів з 5 зарубіжних країн, понад 90 артистів та 2,6 тис. юних глядачів.

За підсумками проведеної колегії Владислав Скальський зауважив: «Ми повинні розуміти, що люди все більше готові платити за якісний культурний продукт. Необхідно зважати на сучасні канали просування культурного продукту, а також забезпечити існування української культури і культури Вінниччини, зокрема, в сучасному інформаційному просторі, де українці шукають нові пригоди, нові подорожі і нові сенси. Важливим є те, щоб не копіювати наше майбутнє з нашого минулого. Безперечно, культурна спадщина повинна бути тим непохитним фундаментом, на якому можна базувати майбутнє. Але ми повинні враховувати те, що світ змінюється і необхідно постійно знаходитись в творчому пошуку, аби давати нову якість культурному продукту, яка співпадає з трендами сучасності».

На завершення, для присутніх учасників колегії, Ольгою Дерновою презентовано план роботи та окреслено пріоритетні напрями в галузі культури Вінниччини на 2020 рік.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId1e4eefdf2b

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Європейським комісаром з питань сусідства та розширення Олівером Варгеї, який перебуває з візитом в Україні.

Під час зустрічі співрозмовники детально обговорили співпрацю України та Європейського Союзу й узгодили пріоритети взаємодії на поточний рік. Серед них – підписання Угоди про спільний авіаційний простір, початок переговорів про так званий промисловий безвіз, поглиблення співробітництва у цифровій сфері, взаємодія у рамках «Європейської зеленої угоди», початок системного оновлення додатків до Угоди про асоціацію.

«Дякую за постійну підтримку євроінтеграційного курсу України, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави», – зазначив Президент.

Сторони обговорили прогрес у реалізації системних реформ в Україні, зокрема в контексті імплементації Угоди про асоціацію, та домовилися про подальшу підтримку з боку ЄС для забезпечення економічного зростання країни.

Володимир Зеленський зауважив, що Україна чекає на інвестиційну підтримку Європейського Союзу та держав – членів ЄС. Він також поінформував Олівера Варгеї про співпрацю України з МВФ.

«У нас дуже хороші відносини з МВФ. Ми детально обговорюємо всі економічні ініціативи та законопроекти, які допоможуть пришвидшити економічне зростання України», – зазначив Глава держави.

З 1 травня запрацює система «Електронна акцизна марка» для захисту споживачів від контрафактної алкогольної продукції. Уряд дав старт запровадженню даної системи на засіданні 12 лютого.

«Це створить рівні умови для виробників та спростить ведення бізнесу шляхом заміни паперових замовлень на електронні через е-кабінет платників податків. І сприятиме посиленню боротьби з ухиленням від сплати податків та зменшенню тіньового обігу алкогольних напоїв», - зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Урядове рішення передбачає нанесення на марку акцизного податку для алкогольних напоїв двох додаткових елементів: QR-код та штрих код. У цих кодах будуть зашифровані реквізити марок. Запровадження таких кодів є необхідною передумовою для створення системи контролю за обігом підакцизних товарів.

Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет платника податків. Таким чином паперових заявок на отримання марок з часом не буде.

Слід зазначити, що система «Електронна акцизна марка» будуватиметься за компонентним (модульним) принципом. Це означає, що базовий, початковий функціонал можна буде розширювати, наприклад, для погашення акцизної марки під час її продажу з використанням РРО.

Як повідомила Міністр фінансів Оксана Маркарова, паралельно із запровадженням електронної акцизної марки для алкогольних виробів та можливістю для населення перевіряти акцизну марку на легальність за допомогою відкритої бази даних, Міністерство разом із профільним комітетом ВР якнайшвидше опрацює законодавчі ініціативи щодо повноцінного запровадження трек-енд-трейс.

Довідково

Нині в тестовому режимі вже працює сервіс перевірки акцизних марок. Марку можна перевірити в “ручному” режимі шляхом введення її реквізитів у Електронному кабінеті платника податків у сервісі «Пошук акцизної марки», створеному ДПС. Цей сервіс надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів.

З 14 лютого стартує розробка відкритого API, що дасть змогу стороннім розробникам створювати власні програмні засоби для сканування акцизних марок.

Протягом 2019 року з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв вартістю 154,8 млн грн.

Упродовж січня 2020 року вже здійснено 443 фактичні перевірки у місцях роздрібної торгівлі алкогольними напоями та встановлено 435 випадків порушення платниками податків законодавства, що регулює обіг алкогольних напоїв. За результатами перевірок до порушників застосовані фінансові санкції у розмірі 7,2 млн грн.

Під час робочого візиту до Київської області Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відвідав Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, де ознайомився з лікувально-реабілітаційною базою Центру. 

«Сьогодні такі заклади дійсно важливі для України, адже багато людей повертається з війни і потребує реабілітації. Необхідно, щоб воїни, які пройшли АТО/ООС, отримували гідну підтримку і змогли повернутися до нормального емоційного, психологічного і фізичного стану», - підкреслив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту також поспілкувався з персоналом закладу та учасниками АТО/ООС, які перебувають на реабілітації в Центрі. Він подякував ветеранам за службу і запевнив у готовності Верховної Ради України зробити все можливе для припинення війни на Донбасі та відновлення територіальної цілісності України.

 Довідково:

Метою діяльності Центру є надання  необхідної  лікувальної,   реабілітаційної та соціальної допомоги ветеранам  війни,  учасникам Революції Гідності та АТО/ООС на сході України, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок  війни,  учасникам війни та особам,  на яких  поширюється чинність Закону  України "Про статус ветеранів війни,  гарантії їх соціального захисту". У закладі активно проводиться комплексна реабілітація - медична, фізична та психологічна. 

З 1975 року в Центрі проведено лікування та реабілітацію  понад 400 тисяч ветеранів війни. Також у Центрі  проведено реабілітацію близько 8 тисяч учасників АТО, станом на 10.02.2020 року проходить реабілітацію 185 учасників АТО.

Близько 2,5 мільярдів інвестицій та створення до двох тисяч нових робочих місць  -  основні акценти економічного розвитку Вінниччини на прийдешній рік.  Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА презентував карту пріоритетів діяльності на 2020-й. Обговорення ключових соціально-економічних питань пройшло на ДП «Вінницькі електричні системи» за участю представників влади, громадськості, очільників ОТГ та підприємців. Детальніше про це  далі  у сюжеті.

 

 

Tags:

Під час робочої поїздки до Тульчинського району голова облдержадміністрації Владислав Скальський завітав до Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Вінницької обласної Ради.

Очільник області ознайомився з умовами підготовки ліцеїстів та поспілкувався з керівництвом ліцею і педагогічним колективом. Він зазначив, що в навчальному закладі створено всі належні умови для якісної підготовки ліцеїстів.

Директор ліцею Микола Хлівнюк поінформував голову ОДА про успіхи ліцеїстів, підкресливши, що більшість із них з року в рік успішно складають ЗНО. Так, у 2019 році випускник школи-ліцею Дмитро Миколюк набрав понад 190 балів на ЗНО з української мови та математики, випускниця Ганна Любацька – понад 180 балів на ЗНО з історії України. Більше половини минулорічних випускників школи-ліцею вступили до вищих навчальних закладів.

Наразі у школі-ліцеї навчається 375 дітей, з них 62 дитини із сімей м.Тульчина, 313 ліцеїстів. Свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти отримають 100 здобувачів освіти, свідоцтва про повну загальну середню освіту – 75 ліцеїстів 11-х класів. Педагогічний процес забезпечують 64 педпрацівники, з них, 36 учителів, 28 вихователів. У школі-ліцеї працюють практичний психолог, соціальний педагог, бібліотекар, юрист, лікар, 5 медичних сестер, 64 особи обслуговуючого персоналу.

З метою надання якісних освітніх послуг в школі-ліцеї діє 24 навчальних кабінети: два комп’ютерних класи, культурно-мистецький центр, танцювальна зала, конференцзала, клуб, слюсарна та деревообробна майстерні, теплиця, два спортивних майданчики, майданчик зі штучним покриттям, стадіон, тир, ігрові майданчики. Здобувачі освіти мають можливість працювати в міжнародній комп’ютерній мережі «Інтернет», створено сайт школи-ліцею, до послуг дітей бібліотека.

Протягом навчального року в школі-ліцеї проводяться предметні тижні з усіх дисциплін, читацькі конференції, відкриті уроки і виховні заходи, тематичні вечори, свята, зустрічі з цікавими людьми, диспути, круглі столи. Діють спортивні секції, гуртки кульової стрільби, стройової підготовки, хореографічний, вокальний, технічний, зоогурток, школа безпеки. При школі функціонує обласний комунальний заклад «Тульчинська дитячо-юнацька спортивна школа». Абсолютно всі ліцеїсти займаються в різноманітних секціях з футболу, волейболу, тенісу, боротьби, важкої та легкої атлетики.

Випускники ліцейних класів із посиленим вивченням військово-спортивних дисциплін вступають до вищих навчальних закладів Збройних Сил України, а також до цивільних вищих навчальних закладів держави.

З 90 здобувачів освіти ліцейних класів із поглибленим вивченням військово-спортивних дисциплін, які закінчили навчальний заклад у 2019 році, 51 ліцеїст вступив до вищих навчальних закладів ІІІ- ІV рівня акредитації: Харківська академія МВС, Харківський Національний університет МВС, Одеський університет МВС, Одеська військова академія, Київська академія МВС, Хмельницький університет прикордонних військ. Шість випускників за контрактом знаходяться в зоні проведення ООС.

Ліцей отримав подяки від Львівської академії сухопутних військ, Національної академії Державної прикордонної служби, Харківського національного університету Повітряних Сил України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Житомирського військового інституту ім. Корольова.

Ліцеїсти брали участь у Всеукраїнській спартакіаді серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою. Команда ліцею виборола І місце у відкритому турнірі Одеської області з міні-футболу на Кубок начальника Військово-морського ліцею ім. віце-адмірала В. Безкоровайного.

Кращі ліцеїсти школи-ліцею Миколюк Дмитро, Острижнюк Діана, Белінський Єгор, Кравець Валентин у 2019 році відзначені стипендіями Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради за особливі успіхи у реалізації набутих знань та особливі успіхи у спорті.

Територія школи-ліцею займає 7,6 га. На балансі знаходиться 51 будівля та споруда. У 2018 році власними силами створено Єдину військову смугу перешкод для проведення занять з предмету «Захист Вітчизни».

У 2019 році проведено реконструкцію системи опалення, розпочато будівництво футбольного поля зі штучним покриттям та утеплення фасаду, проведено поточний ремонт приміщень класів, спалень, їдальні, банно-прального комбінату, медпункту.

В 2020 році планується закінчити утеплення фасаду, закінчити будівництва футбольного поля з штучним покриттям та здійснити капітальний ремонт їдальні.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId914f920d72
 

Під час візиту до Італійської Республіки Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджіо Маттареллою.

Глави держав обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва, зокрема розвиток політичного діалогу, перспективи торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, підтримку Італією процесу реформ в Україні та інтеграції нашої держави до євроатлантичних структур.

«Для України важлива розбудова відносин з Італією як впливовим членом ЄС і НАТО», – наголосив Володимир Зеленський.

Президент України зазначив, що нині відкриваються нові можливості для активізації співпраці між двома країнами.

Серджіо Маттарелла позитивно оцінив роль української громади в Італії, яка робить важливий внесок у розвиток міжлюдських контактів між країнами.

Глава Української держави ознайомив Президента Італії із ситуацією на Донбасі та станом реалізації домовленостей паризького саміту у Нормандському форматі. Володимир Зеленський висловив сподівання, що Італія й надалі підтримуватиме солідарні міжнародні зусилля з відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Уряд звернувся до НКРЕКП щодо розв’язання питання двох платіжок на газ та його транспортування. Про це сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«Дійсно правильно буде, щоб людина отримувала платіжки за ці дві послуги одним документом. Рішення про розділення платіжок ухвалює незалежний регулятор — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тому ми звернулись до них щодо оптимізації цього питання», — сказав Олексій Гончарук.

Він пояснив, що через анбандлінг, тобто розділення послуг з надання газу та його транспортування, люди отримують дві платіжки, відповідно до європейських норм.

Але сукупна сума двох платіжок, за словами Прем’єр-міністра, все одно менша, ніж сума однієї платіжки в минулому році.

Це, зокрема, стало можливим завдяки злагодженій роботі Президента, Уряду та Верховної Ради: «Ми в рекордно короткий термін запустили процедуру анбандлінгу, завдяки ухваленому депутатами відповідного закону. Це дало нам можливість завершити перемовини з європейцями, росіянами. Як результат — ціна на газ цієї зими абсолютно нижча, ніж могла би бути, якби не було нового газового контракту. Цю роботу оцінюють у тому числі міжнародні партнери».

Апарату Верховної Ради доручено упродовж третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання забезпечити роботу з документами, створеними у паперовій та електронній формі, відповідно до «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форм документообігу у Верховній Раді України», а також організацію належного функціонування електронного документообігу у Верховній Раді України, її органах та Апараті Верховної Ради України.

Розпорядження підписане з метою реалізації положень Регламенту Верховної Ради України з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України», та на виконання Стратегії електронного парламентаризму на 2018-2020 роки, затвердженого розпорядженням Голови Верховної Ради України від 5 липня 2018 року №278.

Детальніше тут.

Про це повідомив голова облдержадміністрації Владислав Скальський в ході брифінгу заступника міністра охорони здоров’я України Дмитра Коваля, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації зазначив, що всі медичні заклади Вінниччини автономізовані, тобто перетворені на неприбуткові комунальні некомерційні підприємства, які юридично готові перейти на прямі договірні відносини.

«Філософія медичної реформи полягає в тому, що лікарні не будуть фінансуватися за кількістю ліжкомісць або за квадратними метрами. Фінансується виключно надання медичних послуг, тому НСЗУ сформувала 27 пакетів послуг, серед яких є пріоритетні (лікування інфаркту, інсульту, допомога при пологах, рання діагностика онкозахворювань). З 1 квітня усі заклади вторинного і третинного рівня повинні перейти на пряме фінансування з НСЗУ. Всі заклади вторинного і третинного рівня області комп’ютеризовані. Наразі ступінь комп’ютеризації медичних закладів області складає 82.7 %», – повідомив Владислав Скальський.

Керівник регіону підкреслив, що 1 лютого 2020 року по всій Україні було днем перевірки здатності лікувальних закладів вторинного і третинного рівня до роботи з НСЗУ.

«Я можу з упевненістю констатувати, що Вінниччина є однією з найкраще підготовлених областей України до переходу на прямі договірні відносини з НСЗУ», – зазначив Владислав Скальський.

Окрім того, Владислав Скальський повідомив, що сьогодні відбулась всеукраїнська селекторна нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, під час якої також порушили низку важливих питання розвитку галузі охорони здоров’я. 

«На порядку денному галузі охорони здоров’я нашої держави сьогодні стоїть термінова проблема. Це ситуація з коронавірусом у світі та готовність України до протистояння епідемії в разі необхідності. Ми провели декілька засідань спеціальної комісії. Напрацьований обласний план дій у разі, якщо короновірус таки виявлять у нашій державі», – підкреслив керівник регіону.

 

Президент Володимир Зеленський скористався безкоштовною послугою з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на чип ID-картки громадянина України.

Глава держави відвідав Оболонський районний відділ Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби України у м. Києві та Київській області, де керівництво Міністерства внутрішніх справ та ДМС презентували Президентові можливості з оформлення та використання ID-картки з кваліфікованим електронним підписом. 

Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк розповів, що загалом держава вже видала 4,4 млн ID-карток. Відсьогодні їхні власники можуть безкоштовно отримати послугу з внесення КЕП на чип ID-картки.

«Ви можете, не виходячи з дому чи офісу, використовувати електронні сервіси. Серед іншого – відкривати бізнес», – зазначив Максим Соколюк.

В Оболонському відділі міграційної служби Володимир Зеленський пройшов процедуру отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки та здав паспорт-книжечку.

Також працівники міграційної служби внесли в документ кваліфікований електронний підпис.

«Дуже круто. Дуже швидко. В цілому вся процедура тривала три хвилини. Деякий час витратили на введення особистих даних. Є електронний підпис», – заявив Президент після оформлення ID-картки з КЕП.

Глава держави уточнив, що і послуга з внесення електронного підпису в паспорт громадянина України, і запуск додатка «Дія», презентація якого попередньо запланована на 6 лютого, є прикладами реалізації стратегії нинішньої влади «Держава у смартфоні».

Крім того, Володимир Зеленський ознайомився з перевагами використання біометричного документа за допомогою спеціального ридера (портативного комп’ютера), щоб віддалено отримати доступ до Електронного кабінету водія.

АТ «Укрзалізниця» підписало з компаніями Deutsche Bahn AG та DB Engineering & Consulting GmbH Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного співробітництваа. 

«Партнерство з Deutsche Bahn є позитивним знаком для міжнародних інвесторів та істотно покращує інвестиційну привабливість Української залізниці для міжнародного капіталу та залучення коштів на оновлення інфраструктури та рухомого складу компанії», – підкреслив Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Мета співробітництва – розробити концепцію для надання Укрзалізниці необхідної управлінської та технічної допомоги у сфері вантажних, пасажирських перевезень, інфраструктури, надання послуг і технічного обслуговування. 

Конкретні межі та подальші умови буде узгоджено сторонами в рамках окремої Угоди про стратегічне партнерство. Ця Угода визначатиме план поступової трансформації української залізниці протягом кількох наступних років і включатиме такі послуги, як аналіз та реорганізація різних напрямків бізнесу та оптимізація операцій та управління.

«Для України є важливим підвищити ефективність управління Укрзалізницею та вивести її на новий рівень по якості послуг для пасажирів та клієнтів, забезпечити перехід до європейської моделі ринку залізничних перевезень», – заявив член правління Укрзалізниці Желько Марчек.

На початковому етапі сторони вивчать стан компанії та складуть Дорожню карту змін. На етапі реалізації проекту будуть призначені керівники, відповідальні за впровадження стратегічної дорожньої карти. Він триватиме не пізніше ніж до 31 грудня 2020 року. Після етапу реалізації, з 1 січня  2021 року, слідує управлінський етап, під час якого компанія DB E&C надаватиме Укрзалізниці підтримку у сфері управління згідно з Ключовими показниками ефективності.

Довідково  

Компанія DB E&C успішно проводила консультації щодо великих проектів у залізничному секторі вже понад 50 років.

DB-дочірнє підприємство DB Engineering & Consulting відповідає за значну частину проектного бізнесу DB у Німеччині. Друга сфера його діяльності, започаткована в 1966 році, зосереджена на зовнішньому міжнародному бізнесі. 

5 лютого голова облдержадміністрації ознайомився з роботою молочнотоварної ферми ФГ «Велес Віта», що знаходиться у с. Дружба Мурованокуриловецького району.

Зазначене фермерське господарство, створене у 2000 році, орендує понад 3,1 тис. га сільськогосподарських угідь, в тому числі на території  Попелюхівської та Роздолівської сільських рад, а також частково на території Могилів-Подільського району.

З роботою молочнотоварної ферми ознайомив керівник Петро Струсевич.

«Велес Віта» - багатогалузеве сільгосппідприємство. У рослинництві надається перевага вирощуванню зернових, технічних та кормових культур. Крім цього, застосовуються передові технології вирощування і захисту сільськогосподарських культур, запроваджуються перспективні сорти та гібриди, що дає змогу щороку отримувати високу врожайність.

Зерновий клин, включаючи кукурудзу на зерно, у 2019 році склав 1135 га. Отримано валовий збір зерна майже 8 тис. тонн при урожайності 77,7 ц/га.

Підприємству вдалося досягти значно вищої, ніж у попередні роки, урожайності інших технічних культур, зокрема: соняшнику – 40 ц/га, сої - 29,8 ц/га, озимого ріпаку – 42 ц/га.

Також закладено непоганий фундамент під урожай 2020 року. Озимі зернові культури посіяно на площі 1142 га.

Між іншим, досить розвинутим напрямом роботи є тваринницька галузь.

Оглянувши підприємство, Владислав Скальський акцентував увагу на важливому значенні розвитку тваринництва, зазначивши: «За економічними показниками саме тваринництво є основним джерелом заробітку в сільській місцевості. Важливо, що тут вже протягом багатьох років вибудовується стратегічний розвиток галузі та налагоджені партнерські відносини підприємства із навколишніми громадами сіл».

За словами керівника підприємства, минулого року ФГ «Велес Віта» завершило реконструкцію молочнотоварної ферми на 645 голів з встановленням сучасного доїльного залу в с. Дружба. Також проведено реконструкцію ферми для утримання великої рогатої худоби на 500 голів у с. Попелюхи.

У господарстві утримується 3759 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1070 голів корів.

Голова обласної державної адміністрації також торкнувся питання щодо впровадження відповідних проєктів, спрямованих на підтримку одноосібних фермерів.

«Якщо ми хочемо збалансувати ризики в галузі економіки, то необхідно звертати увагу на розвиток сімейних ферм. – зауважив Владислав Скальський. – Наразі ми працюємо над проєктом спільно з декількома випускниками Києво-Могилянської бізнес-школи, які знають індустрію зсередини та мають досвід роботи на великих підприємствах. У рамках його реалізації, фахівці зможуть продемонструвати малим фермерам, яким чином розвинути господарство».

Очільник області також поінформував про впровадження нової програми, яка стосується доступних кредитів 5-7-9%, а також підкреслив, що доступний кредитний ресурс вкрай важливий для малих виробників та подальшого розвитку господарств.

У господарстві значна увага приділена належним умовам праці. Для робітників обладнано побутові приміщення зі встановленням душових, пральні та кімнати відпочинку.

Прибуткове ведення господарської діяльності дає змогу щороку надавати посильну допомогу на розвиток соціальної сфери територіальних громад Попелюхівської, Роздолівської, Галайковецької, Рівненської сільських рад. Так, в поточному році на ці потреби виділено понад 3 млн. грн. Минулого року ця сума склала понад 16 млн. грн..

Крім цього, господарство утримує дитячий дошкільний заклад в с. Попелюхи, який відвідує 22 дитини.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId77af9eb5e7
  

 

 

Такий основний меседж озвучив сьогодні голова облдержадміністрації Владислав Скальський під час робочої поїздки до  Мурованокуриловецького району. У своєму виступі перед аграріями, в рамках презентації Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА карти пріоритетних напрямків діяльності підрозділу на 2020 рік, очільник регіону відмітив, що Вінниччина вже кілька років поспіль є лідером серед областей України з об’ємів сільськогосподарського виробництва .

«Я бачу в цьому великий потенціал,- підкреслив голова ОДА.- В нашій області один з найпотужніших ресурсів - це родюча земля, і якщо розумно її використовувати, то вона даватиме безпрецедентні врожаї. Якщо будемо використовувати сучасні технології, які дозволятимуть відповідально ставитись до того, в якій кількості і що ми вносимо в ґрунт, то отримаємо більшу маржинальність  з кожного гектару землі за умови завдання меншої шкоди. В цьому я вбачаю головний потенціал в галузі рослинництва».

Владислав Скальський також  підкреслив важливість подальшого розвитку та підтримки в області галузі тваринництва : «Результати цього року довели, що за умови відповідального господарського і сучасного підходу до цієї галузі, вона буде більш прибутковою ніж рослинництво».

Потенціал України в цілому і Вінницької області зокрема  очільник регіону вбачає в розвитку фермерських господарств: «Саме малі фермерські господарства можуть забезпечити сталість розвитку економіки України, адже тут ми зможемо диверсифікувати ризики,пов’язані з ситуацією,коли все сільськогосподарське виробництво  буде виключно зосереджене у великих агрохолдингах», - зазначив Владислав Скальський.

Найголовнішим завданням голова ОДА назвав залучення в сільське господарство сучасних технологій: «Привезти їх в область, забезпечити всіх тих, кому потенційно ці технології потрібні,  для того щоб ми не господарювали виключно на своїх помилках, а використовували вже існуючий світовий досвід автоматизації багатьох процесів, завдяки чому світові виробники значно швидше розвиваються ніж ми».

Успіх значною мірою залежить від того, яким чином на місцях працюватимуть представники влади, як органи місцевого самоврядування будуть співпрацювати з тими, хто використовує землю і як  дбатимуть про  них: «Просто побудувати сучасну ферму з комфортними умовами праці тепер недостатньо - це лише половина справи. Працівникам треба жити і виховувати дітей, навчати їх в опорних школах, де надаються якісні освітні послуги. Люди також мають отримувати медичні послуги. І те, яким чином вони надаватимуться в тому чи іншому закладі, залежатиме його фінансування»,- підкреслив Владислав Скальський.

Отже питання успішного розвитку  агропромислового комплексу регіону, підвищення  його конкурентоспроможності потребує комплексного підходу, постійної уваги до новацій та світових тенденцій у даній галузі.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId9a9b799963
 

 

Президент України Володимир Зеленський підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної платні та премій керівникам органів виконавчої влади. 

Під час наради в Офісі Президента за участю представників Кабінету Міністрів і Верховної Ради Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив Главі держави, що на виконання завдання Президента уряд ухвалив рішення впорядкувати питання виплати зарплат керівникам міністерств.

«Ми домовилися про те, що зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив’язана до середньої зарплати по країні. Зарплата міністрів та їхніх заступників буде в діапазоні від трьох до п’яти середніх заробітних плат. І потрібно припиняти виплати по 200-400% премій – максимальна премія буде не більше ніж один оклад», – сказав очільник уряду.

Також, за його словами, вся інформація про зарплати керівництва Кабінету Міністрів буде публічною та оприлюднюватиметься щомісяця.

«Мені здається, дуже справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також», – зазначив Володимир Зеленський.

Також Прем’єр-міністр поінформував Президента про те, що уряд ухвалив рішення звернутися до наглядової ради НАК «Нафтогаз України» з проханням утриматися від виплат великих премій керівництву цієї компанії та розглянути питання про їхній перегляд у бік зменшення. «Зараз ми проводимо необхідні консультації з наглядовою радою й очікуємо, що в найближчі тижні знайдемо рішення», – повідомив Олексій Гончарук.

Крім того, за його словами, була проаналізована робота уряду за останні 5 місяців та ухвалені кадрові рішення. Зокрема, Верховна Рада призначила віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля, який працюватиме з регіонами.

Також, відповідно до завдання Президента України, було ухвалено рішення про створення Міністерства з питань окупованих територій.

«Це дасть нам можливість набагато ефективніше працювати над питаннями реінтеграції Донбасу та питаннями роботи з людьми, які залишилися на окупованих територіях або переїхали на підконтрольну територію і є тимчасово переміщеними особами», – повідомив Прем’єр-міністр.

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський зі свого боку зазначив, що триває робота над запуском українського телеканалу, який транслюватиметься на окуповані території.

Також вивчається можливість посилення напрямку спорту у вказаному відомстві, зокрема шляхом створення відповідної агенції.

Крім того, планується посилити в уряді блок сільського господарства – щодо цього питання тривають консультації.

Олексій Гончарук розповів про заходи з посилення співпраці між урядом і Верховною Радою, на необхідності якої також наголошував Президент під час попередньої зустрічі з Прем’єр-міністром.

«Домовилися про те, що найближчим часом разом з урядом і головами парламентських комітетів проведемо стратегічну сесію, щоб серйозно поговорити на тему стратегії країни. Також міністри на цьому тижні проведуть у профільних парламентських комітетах презентації того, що було зроблено за 5 місяців і що планується на найближчий рік», – зазначив Олексій Гончарук.

Він також повідомив, що уряд підготував звіт про свою роботу та готовий представити його в парламенті.

  1. Олексій Гончарук: Уряд запустив Програму "Доступних кредитів 5-7-9%" під рекордно низький відсоток
  2. Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав розпорядження Про забезпечення реалізації положень Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України»
  3. Вінниччину відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов
  4. Владислав Скальський: Вінниччина відкрита до турецьких інвестицій
  5. Україна стає стабільним і зрозумілим ринком потенційно великих можливостей – Володимир Зеленський
  6. Уряд затвердив план запобігання занесенню і поширенню на території України нового коронавірусу з Китаю
  7. Владислав Скальський: Незаконна торгівля пальним – це гроші, вкрадені як у держави, так і в конкретної громади зокрема
  8. На Вінниччині обговорили особливості нового закону про загальну середню освіту в Україні
  9. Президент України провів нараду з питань тарифів на теплопостачання та енергоефективності
  10. Олексій Гончарук: Термомодернізація будинків – реальний спосіб зменшити платіжку за опалення

Сторінка 1 із 93

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1