Президент Петро Порошенко під час Ради регіонального розвитку Прикарпаття наголосив на важливості підтримки української армії.

 «І давня, і нова історія вчать нас – щоб вижити, маючи сусідом Росію, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, запорука безпеки кожного громадянина. Тому армія і сектор безпеки були і залишаються  першим моїм пріоритетом, - наголосив Петро Порошенко.

«Сказати, що ми у небачено стислий термін відновили армію, це нічого не сказати. Тому що ми її створили, бо не було чого відновлювати. Створили з нуля, навіть ні - з глибокого «мінусу». І армію і весь сектор безпеки. А сьогодні українська армія входить до числа найкращих армій континенту, найефективніших. І вже наші союзники запозичують у нас досвід української армії у гібридній війні», - сказав Глава держави.

 «Як Президент і Верховний Головнокомандувач доповідаю вам: сила нашого війська зростає щодня. Щотижня армія отримує нову зброю. Нам допомагають партнери. Завтра я вирушаю на випробування нових ударних безпілотників. Будуть проведені перші пуски», - повідомив Президент та додав, що «сьогодні на армію в повному обсязі працюють українські оборонні підприємства». 

«Я особисто буваю на передачі озброєння і техніки у війська. Це вже не відремонтована, а модернізована, часом і нова сучасна зброя», - наголосив Глава держави та згадав перші місяці на посаді, коли зіткнувся із тим, що українська армія нічого не мала. 

«Тепер страшно й згадати, починав з того, що шукав для армії не лише шоломи та бронежилети, яких просто фізично не було.  І ви це добре знаєте. Доводилося шукати навіть не бронежилети, а штани, шкарпетки, білизну. Тепер переймаюся оновленою ракетною програмою. Вже говорив днями, що руйнація Росією Договору про ракети середньої та меншої дальності знімає для нас низку обмежень. Тепер ми зможемо випускати такі ракети, які здатні летіти значно далі, ніж тепер. Ми готові до їх випробувань. І це має стримувати нашого ворога, підвищуючи відповідальність за авантюрні дії агресора проти нашої держави, бо і його територія стане вразливою», - сказав Петро Порошенко. 

«Як Президент і Верховний Головнокомандуючий пишаюся нашою героїчною армією, пишаюся її частинами, в тому числі і тими, що дислоковані на Прикарпатті», - додав Глава держави та наголосив, що  Україна не збирається нападати ні на кого. «Жоден клаптик чужої землі нам не потрібен, але за свою землю ми будемо битися. Ми маємо вже армію, яка здатна повертати український суверенітет», - наголосив Президент. 

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України відзначив 114-ту бригаду тактичної авіації, льотчики якої здійснили більше ста бойових вильотів та 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду, яка відзначилася в боях під Мар’їнкою, Попасною, Золотим і зараз виконує бойові завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил. 

апроваджена Урядом України програма монетизації субсидій проходить злагоджено. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми виплатили вже понад 350 млн грн субсидій. Процес пішов. Ці гроші належать українцям. Фактично до нового опалювального сезону прийдемо з працюючою системою», – сказав Прем’єр-міністр.

Він додав, що одна з ключових переваг монетизації – можливість ефективно споживати ресурси і залишати зекономлені на комунальних платежах кошти на власні потреби. «Якщо людина зекономила на послугах – менше витратила, вся економія перейде людині на власні потреби», – зазначив Глава Уряду.

Довідково

Як свідчать дані державного банку «Ощадбанк», з 12 березня почались виплати монетизованих субсидій через мережу банку. Зокрема, в перший день виплат через систему платежів «Швидка копійка» виплачено субсидій на суму 19,4 млн грн, які були оформлені 11172 переказами. На карти зараховано 204 224 перекази на сумму 333,4 млн грн. Кампанія триває.

Програма субсидій в Україні діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. Як неодноразово заявляв Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Уряд захищав і продовжить захищати людей, які через різні життєві обставини не можуть оплатити комірне, а заразом Уряд впроваджує політику ефективного споживання ресурсів. Так, у 2017 році за ініціативи Кабінету Міністрів запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. У 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 700 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, становила 1,3 млн.

Нинішня повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишатимуться у споживачів. І такий принцип працюватиме на постійній основі.

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради  у понеділок, А.Парубій нагадав, що рівно 5 років тому, 18 березня 2014 року, під час оборони своєї військової частини від диверсійних груп російського агресора у Сімферополі на бойовому посту від кулі снайпера загинув прапорщик Сергій Кокурін. «Це була смерть першого військового - першого оборонця Криму, – наголосив він. - Вічна пам'ять і вічна слава прапорщику Сергію Кокуріну і всім українським героям, полеглим за Незалежність України, і які сьогодні на передовій захищають нашу державність!» Голова Парламенту оголосив хвилину мовчання.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій привітав зі 102-ю річницею першого українського Парламенту новітнього часу — Української Центральної Ради, яку було створено 17 березня 1917 року. 

«Саме від часу створення Української Центральної Ради у революційному 1917 році ми відраховуємо нашу сучасну традицію українського парламентаризму, - сказав він. - Саме Українська Центральна Рада вперше у ХХ столітті проголосила своїм Четвертим Універсалом довгоочікувану Незалежність України!» 

А.Парубій наголосив, що про спадкоємність українського парламентаризму нам сьогодні нагадує портрет Михайла Грушевського — Голови Української Центральної Ради, який відкриває галерею портретів голів Верховної Ради України у кулуарах парламенту. Саме проголошення Універсалу заклало фундамент сучасної української державності.

Голова Верховної Ради повідомив, що Парламент на цьому пленарному тижні працюватиме над проектом Законом про забезпечення функціонування української мови як державної (5670-д). «Завтра ми продовжимо розгляд фундаментального, стратегічного Закону про функціонування української мови як державної. У четвер ми зупинилися на 489 правці. Отже розпочинаємо розгляд із 490-ї», - сказав він. 

А.Парубій наголосив, що «вкладаються шалені ресурси, у тому числі і медійні, щоб зірвати прийняття цього історичного закону». Голова Парламенту підкреслив, що усі зацікавлені у тому, щоб розгляд Законопроекту відбувався у відповідності до передбачених процедур, щоб не допустити його зриву. «Переконаний, що більшість фракцій Українського парламенту розуміють, що це одне з найбільших історичних завдань цього Парламенту, - сказав Голова Верховної Ради. - Переконаний, що усі фракції можуть бути гарантом того, що закон буде ухвалено. І зробимо ми це — бездоганно!»

Сьогодні, 18 березня, в клініці «Інномед» відбулася презентація першого в Україні робота-хірурга daVinci, за допомогою якого фахівцями клініки вже проведено низку унікальних операцій. Представники мас-медіа, громадськості, медицини міста  та області мали змогу бути присутніми на презентації роботи приладу.

Ознайомився з роботою новітнього обладнання  і голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

«Ми не повинні боятися нових підходів і форм організації в галузі охорони здоров’я. Необхідно долати стереотипи, стимулювати розвиток приватної медицини, заохочувати конкуренцію», – наголосив посадовець. Він запевнив, що будь-які форми організації в галузі охорони здоров’я знайдуть всебічну підтримку обласної влади.

Як зауважив голова облдержадміністрації Валерій Коровій, роботизована система daVinci – це яскравий приклад ролі інвестицій у розвитку інновацій вітчизняної медицини. Цей проект некомерційний, а скоріше іміджевий, – підкреслив очільник області.

Робот-хірург daVinci – це перший в Україні приклад роботизованої хірургії,  унікальна розробка спеціалістів американського космічного NASA для надання невідкладної хірургічної допомоги астронавтам на орбіті за допомогою лікарів безпосередньо з Землі. Використовується в усьому світі вже понад десять років. Технологія переводить рухи рук хірурга в більш дрібні, точкові рухи крихітних інструментів всередині тіла пацієнта. Цей апарат є «золотим стандартом» у проведенні операцій.

«Роботизована хірургія – це хірургія нового покоління, яка поєднує інноваційні технології та прогресивні ідеї людини. Для України таке обладнання унікальне і є лише у Вінниці, за його допомогою виконуються оперативні втручання на будь-яких органах черевної порожнини. Дві операції вже проведено, апарат себе чудово зарекомендував», – зазначив головний лікар медичного центру «Інномед» Євген Антонюк.

Серед переваг приладу – менша кількість ускладнень, менш виражений больовий синдром після операції, менша втрата крові, швидше відновлення після операції, менш помітні післяопераційні рубці. Переваги таких операцій для хірурга – велика хірургічна точність, збільшений діапазон руху, краща візуалізація, включаючи області, важкі для огляду неозброєним оком, кращий доступ до важкодоступних областей, контроль втоми та тремору рук.

«Навіть найдосвідченіший хірург – це, передусім, людина, якій притаманні помилки, втома, тремор рук. Робот-хірург виключає ці фактори. Хірург за пультом управляє діями робота. Операція в кілька рук: чотири «руки» у робота daVinci, дві у хірурга, разом - шість. Інноваційна технологія переводить рухи рук хірурга в більш дрібні і точні рухи робота daVinci. Інструменти обертаються в просторі без обмежень на 360 °. Операція відбувається без пошкодження здорових тканин і нервових закінчень», – зазначив завідувач хірургічного відділення клініки «Інномед» Андрій Григоренко.

Як зазначив ректор Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова Василь Мороз, робот-хірург – це важливий крок у розвитку медицини нашої області і міста, адже це перший такий апарат. Це «золотий стандарт» в усьому світі операцій в багатьох областях медицини: онкологія, гінекологія, колопроктологія, урологія, отоларингологія, кардіо-торакальна хірургія та інші напрямки.

DaVinci - це найвищий ступінь еволюції сучасної хірургії, яка переносить проведення складних хірургічних втручань на новий якісний рівень з скорочення часу операції, що, в свою чергу, забезпечує швидший період відновлення для пацієнта.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId381422ff0d

Сьогодні, 18 березня, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій провів щотижневу апаратну нараду з керівниками департаментів та служб області, під час якої обговорено ключові питання розвитку області.

Значну увагу керівник області приділив питанню інвестицій у Вінницькій області: «На сьогодні в області відбуваються значні зміни, особливо, що стосується залучення інвестицій. Так, динаміка приросту інвестицій у Вінницьку область за минулий рік становить 38%. Найбільша частка інвестицій належить сфері сільського господарства – майже 60%, при середньому показнику по Україні 30%. До того ж індекс будівництва за минулий рік зріс на 44%, динаміка приросту промисловості і сільського господарства за січень 2019 року становить +13%, що є найкращим показником в Україні. І це є дуже важливо, адже 50% ПДВ формують аграрні підприємства. Ще одним ключовим показником є податок на доходи фізичних осіб, який зріс на 26%».

Не оминув увагою Валерій Коровій і питання будівництва нових промислових об’єктів в області. Зокрема, будівництво нової черги біогазового комплексу птахофабрики МХП, яке створить 3 тис нових робочих місць. Крім того, 1,5 тис нових робочих місць планують створити на підприємстві «UBC-Group».

Директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський, під час щотижневої наради повідомив, що значною мірою збільшилось надходження податку на прибуток, зростання становить 31% і в цій частині виконано 45% від річного плану. В свою чергу, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук поінформував присутніх про старт кампанії із весняно-польових робіт. Зокрема, повідомив, що погодні умови максимально сприятливі для проведення роботи на полях. Так, інтенсивно розпочались роботи із посіву ярих зернових, таких як ячмінь (посіяно понад 15 тис га із запланованих понад 70 тис га), пшениці та зернобобових. При утриманні сприятливих погодних умов протягом 10-12 днів (12 тис га за добу) аграрії зможуть посіяти заплановані площі ярих культур.

До того ж цьогоріч на 19,8 тис га планують збільшити площі під посів кукурудзи. Загалом, аграрії очікують зібрати в цьому році врожай не менше 6 млн тон.

Також, Микола Ткачук повідомив, що у 2019 році в галузь сільського господарства області очікують інвестиції на загальну суму 68 млрд грн., з яких понад 50% спрямовуватиметься на галузь тваринництва.

В свою чергу, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко анонсував проведення найближчим часом на Вінниччині конференції, яка стосуватиметься плодово-ягідного виробництва та кооперації: «Минулий рік показав проблематику, яка існує в плодово-ягідній сфері і виробники вже дійшли згоди щодо необхідності об’єднання з метою постачання великих об’ємів якісної продукції, особливо за кордон».

В підсумку очільник області дав доручення щодо весняної розчистки і прибирання територій та проведення кампанії з благоустрою.

 

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId7899181855

Президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу «Україна» наголосив, що не існує більш важливого завдання для України, української влади і Президента, ніж забезпечити відновлення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності держави. 

«Перша позиція, що ми маємо розуміти, хто нам протистоїть. Одна з найбільших військових машин світу – тоталітарна, яка поставила завдання на сьогоднішній день зробити незаконну анексію Криму. І перше, що ми зробили – сколотили світову солідарність з Україною, яка сприяє визволенню Криму», - підкреслив Глава держави.

«Друга позиція – ні на які торги, ні на які підкилимні домовленості Україна ніколи не піде. І Крим буде повернуто Україні. Ми зробимо все можливе, щоб це було зроблено якнайшвидше, одразу же після президентських виборів. Бо ви чули неодноразові заяви Путіна, що до президентських виборів цього робитися не буде, бо він дуже сподівається,  що буде обраний будь-хто, крім Порошенка для того, щоб нова українська влада приповзла на колінах і подарувала йому Крим. Моя позиція – не дочекаються. Ми звільнило Крим», - додав він.

Президент зазначив, що для цього Україна нарощує військову потужність, зміцнює міжнародну солідарність, забезпечує економічне зростання.

«Те саме буде з Донбасом. Не виключаю, що одразу після виборів у нас буде прогрес по блакитним шоломам (запровадження миротворчої місії під егідою ООН на окупованій частині території Донбасу – ред.)», - також зауважив Глава держави.  

«Наголошую, що юрисдикція спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – це не тільки Донбас, але і Крим. І ми маємо абсолютно чіткий план, буквально потижнево, що ми маємо робити для цього», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також подякував Меджлісу кримськотатарського народу. «Окремо хотів би до них звернутися – вірте, ми будемо боротися за те, щоб звільнити Крим. Ми ніколи жодного дня не забуваємо про вас. І ми пишаємося вашою боротьбою. Разом ми точно переможемо», - сказав Глава держави.

На Вінниччині 15-16 березня  проходило навчання голів студентських самоврядувань  - форум «Можливості ОСС. Версія - перезавантаження!». Сьогодні у  молодіжному центрі «Квадрат» зі студентською молоддю спілкувався голова  Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, який взяв участь у панельній дискусії на тему «Взаємодія ОСС з органами влади та вплив на прийняття рішень».

В обговоренні питань взаємодії студентських рад із органами влади  також взяли участь: заступник голови ОДА Ігор Івасюк, директор Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, генеральний директор ТОВ «Вінницька промислова компанія» Алла Власюк та голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат», радник голови ОДА Дмитро Чаленко.

Принагідно згадуючи власні студентські роки, голова ОДА у невимушеній розмові розповів студентським лідерам про діяльність органів влади Вінниччини, про економічні успіхи області, основні досягнення та виклики.

Валерій Коровій  підкреслив, що від активної позиції молодих людей, їх готовності змінювати світ і змінюватись самим залежить майбутнє України, її добробут  та місце у світі.

«Світ змінився, економічні реалії відрізняються від тих, в яких жили ваші батькиНа ринку праці сьогодні створене конкурентне середовище, а це може означати тільки одне: рівень заробітної плати робітників має зростати, щоб уникнути відтоку кадрів. На Вінниччині це питання вирішується комплексно – тільки у 2018 році в області було створено понад 3 тисячі робочих місць. Середня заробітна плата теж значно зросла. Кілька останніх років  місце Вінницької області за рівнем заробітної плати серед регіонів України було  десь у третьому десятку, проте, вже в січні 2019 року ми займаємо 9-те місце за рівнем середньої зарплати, залишивши позаду таку промислову область, як Одеська »,- зазначив голова ОДА.

Валерій Коровій  ознайомив студентство із інвестиційними проектами, які здійснюються в області, поділився стратегічними планами на найближчу та далеку перспективу.

«Вам потрібно стати успішними: комфортно себе почувати у сім’ї, в соціумі, мати цікаву і високооплачувану роботу»,- підкреслив очільник області.-  А завдання влади якраз і полягає у створенні умов для такого комфортного існування».

Голова ОДА сформулював основні принципи, які дозволять молодим людям  досягти кар’єрного успіху, серед яких вивчення іноземних мов, невтомність і працездатність: «Не бійтеся змінюватись, пробуйте щось нове і незвідане і не дозволяйте Душі  лінитись: вона повинна невтомно трудитись»,- підсумував Валерій Коровій.

Під час  роботи форуму його учасники  також обговорювали питання  про роль органів студентського самоврядування відповідно до Закону України «Про вищу освіту»; про фінансування студентських рад, написання  проектів та розрахунок кошторису. Також організаторами заплановано проведення  «круглого столу» з головами ОСС.

Для довідки:

Консультативно-дорадчий орган «Студентська рада Вінниччини» при голові ОДА створено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 08 листопада 2017 року №787 , до його складу включено представників закладів вищої освіти області І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації. До складу СРВ входить 68 представників.

Велику увагу Студентська рада приділяє міжнародній співпраці у молодіжній сфері. У 2018 році реалізовано 4 молодіжних обміни з Республікою Польща.

Одна із можливостей делегатів Студентської ради Вінниччини – стажування в органах державної влади, місцевого самоврядування та районних державних адміністраціях.

З метою створення умов для забезпечення суб’єктності молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики, а також забезпечення ефективної діяльності органів студентського самоврядування, до програми «Молодь Вінниччини» внесено зміни та затверджено «Порядок використання коштів обласного бюджету для призначення та виплати щомісячних іменних стипендій облдержадміністрації та обласної Ради членам Президії Студентської ради Вінниччини» (рішення 37 сесії обласної Ради 7 скликання від 05.03.2019 №770). Так, голова Студентської ради, його заступники, секретар та голови комітетів консультативно-дорадчого органу отримуватимуть щомісячну іменну стипендію в розмірі 800 грн.

За час існування Студентської ради Вінниччини спільно з ОДА вдалося реалізувати низку заходів а саме:

 1. Соціальний проект до дня Святого Миколая для дітей із малозабезпечених родин.
 2. Проект «Вінницька регіональна студентська республіка», який на меті мав продемонструвати, що таке виборчий процес та формування демократичного суспільства.
 3. Проект «Об‘єднані любов’ю» - соціальний проект для дітей сиріт та дітей позбавлених піклування.
 4. Проект пільгового перевезення - проект охоплює 23 тис. студентів Вінницької області і знаходиться на завершальному етапі, по підготовці для затвердження сесією обласної ради. 

Голова Студентської ради Вінниччини є членом колегії Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Студентська рада Вінниччини під керівництвом Олександра Мельника увійшла в каталог «Кращі практики молодіжної роботи України у розділі «Розвиток механізмів забезпечення участі молоді вжитті громади».

Представники Студентської ради Вінниччини активно долучаються до реалізації молодіжної політики в області, обласного бюджету.

Протягом січня – березня цього року розпочато низку заходів а саме:

 1. Майстер – клас з надання першої домедичної допомоги;
 2. Форум «Можливості ОСС. Версія -ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ»;
 3. Перегляд кінострічок мовою оригіналів «Teaparty»;
 4. Благодійні заходи
 5. Проект «Posyti» з видатними особистостями;
 6. Створено «Академію волонтеріату» тощо.

 

ОГОЛОШЕННЯ 

про проведення другого засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» та на виконання Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки, затвердженої рішенням 36 позачергової сесії обласної Ради 7 скликання від 04 грудня 2018 року № 720, Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації оголошено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Протягом 14-15 березня 2019 року відбудеться друге засідання конкурсної комісії з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету:

– 14 березня, 14:00 год (м. Вінниця, вул. Соборна, 70, Вінницька обласна державна адміністрація, 4 поверх, зала засідань);

– 18 березня, 14:00 год (м. Вінниця, вул. Соборна, 70, Вінницька обласна державна адміністрація, 4 поверх, зала засідань).

За додатковою інформацією звертатись до працівників Департаменту:

Василишина Олена Анатоліївна – заступник начальника управління комунікацій з громадськістю – начальник відділу комунікацій з громадськістю Департаменту;

Швець Олександр Миколайович – головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу управління комунікацій з громадськістю Департаменту.

Контактний телефон та електронна скринька: тел.: (0432) 56-19-51, (0432) 56-19-57depinformcom@vin.gov.ua.

 

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

облдержадміністрації

Шановні воїни!

Дорогі добровольці!

Як Президент, як Верховний Головнокомандувач щиро вітаю вас із Днем українського добровольця!

Цей день нагадує нам про нещодавні, але вже історичні події, учасниками яких ми з вами були і є. У лютому 2014 країна перебувала в травматичному шоці від брутального розстрілу Небесної сотні. Але вірилося, що найстрашніше вже позаду. Попереду ж, думалося, – мир і відродження демократичної, європейської, української України.

Тоді ми ще не знали, що смерті мирних людей не остання трагедія, а перша кривава спецоперація в російській військовій агресії. «Зелені чоловічки», окупація, а потім і анексія Криму, проросійські провокації на Донбасі. Ворог завдав підлого удару в найскладніший для нас перехідний період, коли нова демократична влада тільки намагалася взяти ситуацію в країні під контроль.

Кремль був абсолютно впевнений в успіхові свого бліц-кригу. Там знали, що українська армія розкрадена, зруйнована зсередини й практично небоєздатна. Нічого дивного, адже руйнація Збройних сил України протягом тривалого часу відбувалася саме під керівництвом російських кураторів.

Та коли у березні 2014 року стало ясно, що розпочинається війна, що під загрозою наша незалежність і що Україна практично безборонна, трапилося те, чого ворог ніяк не очікував: український народ миттєво самоорганізувався. А сотні Самооборони Майдану вирішили взяти на себе відповідальність за захист Вітчизни. Так виник масовий добровольчий рух, який став основою і рушійною силою нового українського війська. Саме 14 березня 2014 року понад п’ять сотень бійців-добровольців прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області, що й стало початком славного бойового шляху першого добровольчого батальйону. Добре пам’ятаю той день, бо мав честь тоді бути серед вас.

У короткий термін студентам і науковцям, бізнесменам і робітникам, лікарям і митцям довелось перетворитися на професійних солдатів. Добровольчі батальйони вступили в бій з російськими інтервентами та їхніми місцевими колаборантами.

Особовий склад батальйону серед перших увійшов до Слов’янська, захопивши штаб сепаратистів та арсенал озброєння. Залучався до бойових операцій в Красному Лимані, Бахмуті, Попасній, Дебальцевому, Станиці Луганській, Вуглегірську, Мар’їнці, Авдіївці та в інших місцях. 162 бійці вашого підрозділу нагороджено державними нагородами. 23, на жаль, посмертно.

Серед них — Герой України генерал Кульчицький. В критичний для долі держави момент опинившись в епіцентрі подій, взяв на себе тягар відповідальності за формування боєздатних підрозділів новоствореної Національної гвардії України. Суворий час вимагав саме таких людей, спроможних поєднати професійну компетентність, бойовий досвід, глибокий патріотизм, відданість присязі, надзвичайну особисту хоробрість. Прошу схилити голови перед світлою пам’яттю усіх полеглих героїв, та вшанувати їх хвилиною мовчання.

П’ять років тому своїм першочерговим завданням визначив негайне відродження армії. І ось тепер українське військо входить до числа найкращих армій континенту. Його боєздатність зростає щодня. І тижня не минає без повідомлень про отримання нею нової зброї, створеної на українських оборонних підприємствах. Ми підвищуємо забезпечення й зарплату нашого солдата й офіцера. Активно запроваджуємо стандарти НАТО й навчаємося у західних партнерів. А сьогодні вже й наші партнери вчаться на нашому бойовому досвіді.

Колишні добровольчі підрозділи тепер інтегровані до лав Збройних Сил або Національної гвардії. Вони добре підготовлені, вишколені та оснащені. Зараз лечу на фронт, щоб відвідати один із таких підрозділів.

Держава дбає про захист українського народу, постійно підвищуючи боєготовність та бойову міць усього силового блоку. Ніколи не повторимо помилок минулого, адже саме послаблення армії створило ґрунт для агресії проти України. І ми ніколи не забудемо подвигу добровольців. Бо немає міри глибини нашої вдячності тим, хто одним з перших пішов у бій, і дав всій Україні найцінніше на той момент — час. Перші — завжди найвідважніші. Низький вам уклін!

Вітаю вас із п’ятою річницею створення вашого славетного підрозділу. Вітаю вас із Днем українського добровольця!

Від імені всього Українського народу дякую вам за ваш ратний подвиг і за службу Вітчизні.

Слава Україні!

Запроваджена Урядом України реформа освіти, однією з ланок якої є забезпечення достатньої кількості місць у дитячих садочках та запровадження принципів Нової української школи, має на меті побудувати якісне середовище для дітей – від народження до дорослого життя. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, однією з тем якого стала презентація нового проекту закону про середню освіту. Документ має кілька магістральних напрямків, які стосуються як безпосередньо освітнього процесу, так і можливостей дітей із складними захворюваннями навчатися у лікувальних закладах, можливостей навчатися «материнською» мовою – за визнаними стандартами Євросоюзу і з одночасним оволодінням державною мовою, новими можливостями для вчителів щодо підвищення власної кваліфікації тощо.

«Перед нами стоїть завдання – створити для дітей якісне середовище від народження до дорослого життя. Ми маємо створити належні умови, аби кожен зміг знайти себе в житті. А це про здоров’я, соціальний захист, підтримку і, звісно, освіту. Процес освіти має бути безперервним, – сказав Володимир Гройсман. – Ми почали працювати над питанням забезпечення місць у дитячих садочках. Ще три роки тому черга в садочки була понад 90 тис. Сьогодні вона зменшена на 60 тис. До 2020 року черг у садочки бути не повинно. Для цього є рішення і можливості».

Глава Уряду нагадав, що загалом на підтримку регіональних програм Уряд виділяє близько 50 млрд грн. І частина цих коштів буде направлена на будівництво дошкільних закладів.

«Наступний етап – Нова українська школа. Нове непросто впроваджувати. Але децентралізація та підтримка через бюджетні субвенції працюють. У минулому бездіяльність та відсутність фінансових механізмів полишали дітей права на освіту. Ми ж запровадили потрібні інструменти, – сказав Володимир Гройсман. – Нещодавно ми були на Рівненщині, відвідали школу. Що говорить вчитель там? Діти хочуть йти до школи! Зарплата вчителів зросла на 75%. Це недостатньо, але це все говорить про кроки Уряду».

Далі, за словами Глави Уряду, оновлення середньої школи, нові стандарти профтехосвіти та вищої освіти.

«Сьогодні ми презентуємо новий закон про середню освіту. Будемо просити Парламент якомога раніше розглянути та затвердити документ», – сказав Володимир Гройсман.

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко підписав Указ про призначення полковника Сергія Кривоноса заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та вручив йому службове посвідчення.

«Дуже важлива ваша характеристика – це ваша абсолютна нетерпимість до корупції. І це моє президентське доручення - нульова толерантність до корупції, щоб ми рішучими діями захистили армію, захистили оборонний комплекс від будь-яких нападів, або недовіри. Ми маємо зміцнити довіру суспільства  і міжнародних партнерів до оборонного комплексу», - підкреслив Президент під час зустрічі з полковником Сергієм Кривоносом.

«Я сьогодні прийняв рішення підписати Указ про призначення полковника Сергія Григоровича Кривоноса заступником Секретаря Ради Національної безпеки України. Буквально зараз є величезний суспільний запит на це призначення», - сказав Президент та згадав активну участь полковника Кривоноса в створенню Сил спеціальних операцій (ССО).

Президент відзначив високий професіоналізм та морально-людські якості полковника Кривоноса, а також підтримку військового з боку громадськості і добровольців в його діяльності на посаді заступника командувача ССО .

«Це демонстрація нового типу українського військового», - наголосив Президент та визначив напрямки діяльності новопризначеного заступника Секретаря РНБОУ. Глава держави доручив активізувати діяльність з питань переозброєння Збройних Сил України, інших збройних підрозділів, питань військово-технічного співробітництва, поглибити координацію діяльності територіальної оборони та посилити взаємодію в рамках співпраці України з НАТО

«Я глибоко переконаний, що професійний військовий з бездоганою репутацією, якого підтримала і влада і опозиція, на сьогоднішній день це саме та кандидатура, яка має очолити цей відповідальний напрям роботи. Ви не з чужих слів знаєте ситуацію на фронті і життя солдата, які вимоги є до військової техніки, наших новітніх розробок», - зазначив Петро Порошенко.

Новопризначений заступник Секретаря РНБОУ Сергій Кривонос подякував Президентові за довіру та запевнив в своїй рішучості протидіяти корупції в оборонному секторі.

«Я дякую за можливість продовжити шлях воїна. Завдяки вашій підтримці, підтримці Уряду та наших іноземних партнерів в максимально короткі терміни планую провести комплекс заходів, які зміцнять довіру наших друзів і нашого народу до оборонної промисловості і докладу максимум зусиль, щоб унеможливити прояви корупції, мародерства в армії. Ті підлі щури, які намагалися, або намагаються розкрасти армію, впевнений будуть покарані», - наголосив новопризначений заступник Секретаря РНБОУ.

Розпочата з початку березня масштабна кампанія з монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг проходить планово і без збоїв. Як свідчать дані державного банку "Ощадбанк", з 12 березня почались виплати монетизованих субсидій через мережу банку. Зокрема, в перший день виплат через систему платежів "Швидка копійка" виплачено субсидій на суму 19,4 млн грн, які були оформлені 11172 переказами. На карти зараховано 204 224 перекази на сумму 333,4 млн грн. Кампанія триває.

Довідково 

Програма субсидій в Україні діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. Як неодноразово заявляв Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Уряд захищав і продовжить захищати людей, які через різні життєві обставини не можуть оплатити комірне, а заразом Уряд впроваджує політику ефективного споживання ресурсів. Так, у 2017 році за ініціативи Кабінету Міністрів запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. У 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 700 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, становила 1,3 млн.

Нинішня - повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишатимуться у споживачів. І такий принцип працюватиме на постійній основі.

«Ми захистимо людей. Ми вийшли на якісні рішення. Розпочинаємо монетизацію. Система буде працювати. Ми на правильному шляху підвищення соціального захисту людей», – зазначав Володимир Гройсман.

На початку пленарного засідання Голова Верховної Ради України Андрій Парубій нагадав, що 4 березня виповнилося 70 років з дня народження Володимира Івасюка – видатного українського композитора та поета.

За його словами, Володимир Івасюк був одним із засновників української сучасної естрадної музики, геніальним музикантом та виконавцем.

А.Парубій назвав символічним той факт, що сьогодні у Парламенті буде продовжено розгляд Закону про державну українську мову, за яку боровся і якою жив Володимир Івасюк.

Голова Парламенту оголосив, що на честь вшанування українського генія у кулуарах першого поверху будівлі Парламенту по вул. Грушевського, 5 сьогодні буде відкрита виставка «Планета пісень Володимира Івасюка».

Оголошення

Про початок прийому документів представників інститутів громадянського суспільства для участі в установчих зборах для формування складу громадської ради при облдержадміністрації 

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 04 лютого 2019 року № 94 «Про затвердження складу ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для обрання членів громадської ради при облдержадміністрації», враховуючи протокол загальних зборів громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації від 31 січня 2019 року, облдержадміністрація оголошує про початок прийому документів представників інститутів громадянського суспільства для участі в установчих зборах для обрання членів громадської ради при облдержадміністрації.

Строк повноважень нового складу громадської ради при облдержадміністрації складає 2 роки.

Формування складу проводиться відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Для участі в установчих зборах, ініціативній групі з підготовки та проведення установчих зборів подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

До заяви додаються:

– рішення, прийняте у порядку, встановленому установчими документами інститут громадянського суспільства, про делегування для участі в установчих зборах представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради;

– біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства із зазначенням його прізвища, імені, по батькові, посади, місця роботи, посади в інституті громадянського суспільства, контактної інформації;

– копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій та витяг із статуту (положення) інституту громадянського суспільства щодо цілей і завдань його діяльності, засвідчені в установленому порядку;

– дозвіл на обробку персональних даних;

– інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства (відомості про проведені заходи, реалізовані проекти, виконані програми, друковані видання, подання інститутом громадянського суспільства відповідному органу письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері та інформування про них громадськості тощо) протягом року до дня подання заяви (у разі, коли інститут громадянського суспільства працює менше року, – за період діяльності);

– відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти інституту громадянського суспільства, номер контактного телефону.

Документи приймаються до 11 березня 2019 року за адресою: м. Вінниця, вул. Театральна 14, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, каб. 412, з понеділка по п’ятницю з 10:00 год. до 17:00 год (обідня перерва з 13:00 год. до 14:00 год).

Установчі збори відбудуться 09 квітня 2019 року за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна 70, Вінницька обласна державна адміністрація, 4 поверх (зала засідань). Інформацію про час проведення буде оприлюднено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації додатково.

За додатковою інформацією звертатись до працівників Департаменту:

Василишина Олена Анатоліївна – заступник начальника управління – начальник відділу комунікацій з громадськістю управління комунікацій з громадськістю Департаменту;

Швець Олександр Миколайович – головний спеціаліст аналітично-інформаційного відділу управління комунікацій з громадськістю Департаменту.

Контактний телефон та електронна скринька:

тел.: (0432) 56-19-51, 56-19-57, електрона адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (у темі листування вказати: «Установчі збори громадської ради»).

 

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю

облдержадміністрації

Президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Про це Глава держави повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в ході робочої поїздки до Миколаївської області.

«Хочу чесно і прямо сказати про одну річ. Як ви знаєте, минулого тижня було журналістське розслідування, що базувалося на витоку (інформації – ред.) з правоохоронних органів, щодо можливих  зловживань в сфері оборонних закупівель. І воно викликало великий суспільний резонанс. Суспільство хоче і має право знати правду. Всі хочуть знати правду. І я як Президент теж хочу знати правду.  Тому зараз будуть створені для цього всі необхідні умови», - зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю», - повідомив Президент.

«Таке моє перше рішення», - додав він. 

Петро Порошенко зауважив: «Президент звісно, не суд, і я не є суддею. І моя заява точно не є вироком. Але моє завдання, обов’язок, якщо хочете –  створити такі умови, щоби люди повірили в чесність та неупередженість об’єктивного розслідування. Щоби кожен міг переконатися, що в подібних ситуаціях, якщо є доведена вина, не рятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища, ані давнє знайомство з Президентом».

«Всі рівні перед законом. Це мій принцип», - наголосив Глава держави.

Президент також повідомив, що має намір обговорити питання проведення максимально об’єктивного та всебічного розслідування з керівництвом Національного антикорупційного бюро.

«За кілька років жодного разу я не дозволив собі звертатися до керівництва Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  з питань якогось конкретного розслідування. Жодного разу, за всі роки існування (цих структур – ред.). Сьогодні я це роблю вперше. Таке моє друге рішення», - зауважив він.

Глава держави сказав: «Публічно звертаюся до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити усі крапки над і. Якщо хто  винен – до відповідальності. Хто сумлінно працював на зміцнення обороноздатності – тим дати змогу захистити своє чесне ім’я. Увечері планую переговорити телефоном з керівництвом НАБУ».

Президент також наголосив, що НАБУ є новим антикорупційним органом, який має репутацію точно незалежного від української влади – від Президента, від Уряду, від Парламенту. «Він максимально деполітизований. І це дуже важливо для суспільної довіри до результатів розслідування», - зазначив Петро Порошенко.

Він нагадав, що у Верховній Раді також створено тимчасову слідчу комісію, яка займається вивченням цього питання. «Ми робимо все можливе, щоб це було під прискіпливою увагою громадськості і суспільства, максимально відповідало закону і вимогам антикорупційної політики», - сказав Глава держави.

Дотримуючись принципів прозорості та продовжуючи укріплення, посилення впровадження кращих практик і норм корпоративного управління, забезпечення стабільності функціонування органів управління компаній, Кабінет Міністрів України оголосив відкритий конкурс на посаду голови Правління НАК «Нафтогаз України». Відповідне рішення було прийняте Урядом 6 березня 2019 року.

Конкурс стартує 23 березня – на наступний день після завершення контракту діючого голови нафтогазової компанії. Конкурсний відбір триватиме впродовж 30 календарних днів.

Відбір голови Правління НАК «Нафтогаз України» відбуватиметься відповідно до постанови № 777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки».

 

Церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Вінницьким національним медичним університетом імені Миколи Пирогова, Подільським регіональним центром онкології та корейською біотехнологічною компанією «WellMarkerBioCo» відбулася сьогодні, 4 березня, в Вінницькому національному медуніверситеті імені М.І. Пирогова.

Метою цієї Рамкової угоди про співробітництво є створення спільного науково-дослідного центру на базі Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова (ВНМУ).

Сторони домовилися співпрацювати для довгострокового та плідного сприяння дослідженням і розробкам та науковій діяльності з метою поліпшення здоров’я людини та покращення доступу до сучасного медичного обслуговування в Україні, Республіці Кореї та в світі.

Участь у зустрічі з нагоди церемонії підписання взяли представники делегації «WellMarkerBioCo», керівництво області та міста, науковці і медики.

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій висловив сподівання на розвиток плідної співпраці усіх сторін Меморандуму.

«Ми живемо в історичний час, і наш шлях чимось подібний до того шляху, який пройшла Республіка Корея, коли саме середовище спонукає швидко рухатися і розвиватися. І коли ми сьогодні говоримо про необхідність створення такого центру, це має принципово важливе значення. Дозвольте Вас запевнити, що ті ініціативи, які беруть свій початок на Вінниччині -  приречені на успіх», – наголосив посадовець.

Варто зазначити, що корейська біотехнологічна компанія «WellMarkerBioCo» за сприяння Посольства Кореї в Україні провела низку переговорів із провідними науково-медичними закладами України.

За результатами переговорів прийнято рішення про створення в Україні спільного науково-дослідного центру на базі ВНМУ із залученням Подільського регіонального центру онкології.

Створений науково-дослідний центр стане унікальним для України, Східної Європи та країн СНД закладом, де буде організовано повний цикл досліджень, що мають на меті створення нових молекул майбутніх ліків для лікування раку. Планується організувати навчання науковців ВНМУ у Республіці Корея, забезпечити трансфер технологій, працевлаштувати близько двадцяти місцевих лікарів та науковців лише в перший рік його роботи.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId11228c38e7

Президент Петро Порошенко переконаний, що Україна стане енергетично незалежною державою та постачатиме вироблену електроенергію на найпотужніший ринок світу – ринок Європейського Союзу. Про це Глава держави сказав під час участі у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції в ході робочої поїздки до Запорізької області.

«Відбуваються такі події як сьогодні. Ми відкриваємо нову вітрову електростанцію, на нових відновлюваних джерелах енергії і нам не потрібен газ. І це назавжди», - підкреслив Глава держави.

Водночас Президент зазначив, що потребує вирішення питання постачання виробленої енергії: «Враховуючи атомні потужності, враховуючи промисловий потенціал, враховуючи потужності відновлюваної електроенергетики, нам більше стільки електроенергії не потрібно».

Президент зазначив, що Україна і досі є членом енергетичного об’єднання, яке базується з часів колишнього Радянського Союзу. «Ми маємо єдину енергетичну систему з Росією. І це не правильно. Ми  маємо прокласти лінії електропередачі в Європу. Бо там найпотужніший ринок», - підкреслив Петро Порошенко.

«Електроенергія, яка виробляється тут і зараз буде продаватися в Європі. Це називається енергетичний безвіз», - зазначив Глава держави.

«Енергетичний безвіз і постачання електроенергії на найпотужніший ринок світу – це нові валютні надходження, укріплення національної валюти і збільшення енергетичної незалежності. Отже, ми мусимо добиватися енергетичної незалежності. Це наш власний шлях, яким ми вирішили йти. І на цьому шляху ми маємо переключатися на цю енергосистему», - також наголосив Президент.

Він нагадав, що на території, яка окупована Росією – агресором, видобувалася майже половина українського вугілля. «Майже 100% «антрациту» видобувалася в Донбасі, який зараз окупований. І окупація мала призвести до зупинки української електроенергетики, мала задушити українську економіку, зупинити українські заводи і фабрики. І через відсутність вільної енергетичної потужності, і через закриття ринків для українського машинобудування, металургії, аграрного комплексу», - зазначив Президент.

Глава держави також зазначив, що за таких умов Україна ще була зв’язана кабальними газовими угодами з РФ. Крім того, щорічно в передноворічний період  з боку Росії лунали звинувачення у крадіжках газу Україною з тим, щоб змусити нас щороку підписувати нові угоди з підвищеною ціною на газ. «Так було у 2009 році, коли була підписана злочинна газова угода, за якою Україна зобов’язалася підписувати 52 млрд кубічних метрів газу. Причому 42 млрд куб. метрів з цих 52 млрд куб метрів – це принцип «бери або плати», - зазначив Петро Порошенко. Він додав, що за цим принципом Україна зобов’язана була платити за весь цей газ, незалежно від того чи споживала вона його чи ні.

При цьому Президент зазначив, що у 2017 році Україна спожила лише 14 млрд куб метрів газу, а в 2018 році – 10,5 млрд куб. метрів газу. «А скільки буде (споживати імпортного газу – ред.) через два роки? Якщо все буде добре, якщо ми не помилимось, якщо ми не зупинимось, якщо ми будемо продовжувати наш ефективний поступ вперед – буде нуль. Україна стане повністю енергетично незалежною», - переконаний Петро Порошенко.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Національній комісії з питань регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг, Антимонопольному комітету, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провести ретельні перевірки організацій, що постачають енергоресурси, накласти відповідні штрафи і захистити споживачів від необґрунтованих платіжних вимог.

Про це він сказав, підбиваючи підсумки селекторної наради з питань тарифоутворення на місцях.

За словами Володимира Гройсмана, до цієї роботи мають активно долучитися й представники місцевої влади.

«Все, що зараз відбувається, – це беззаконня з боку різних постачальних організацій. Я прошу: наведіть порядок і захистіть людей. Це чітка вимога», – сказав Глава Уряду.

Президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Про це Глава держави повідомив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку в ході робочої поїздки до Миколаївської області.

«Хочу чесно і прямо сказати про одну річ. Як ви знаєте, минулого тижня було журналістське розслідування, що базувалося на витоку (інформації – ред.) з правоохоронних органів, щодо можливих  зловживань в сфері оборонних закупівель. І воно викликало великий суспільний резонанс. Суспільство хоче і має право знати правду. Всі хочуть знати правду. І я як Президент теж хочу знати правду.  Тому зараз будуть створені для цього всі необхідні умови», - зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні зранку перед відльотом до Миколаєва я підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Так само його знято й з посади голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю», - повідомив Президент.

«Таке моє перше рішення», - додав він. 

Петро Порошенко зауважив: «Президент звісно, не суд, і я не є суддею. І моя заява точно не є вироком. Але моє завдання, обов’язок, якщо хочете –  створити такі умови, щоби люди повірили в чесність та неупередженість об’єктивного розслідування. Щоби кожен міг переконатися, що в подібних ситуаціях, якщо є доведена вина, не рятують ні посада, ні зв’язки, ні прізвища, ані давнє знайомство з Президентом».

«Всі рівні перед законом. Це мій принцип», - наголосив Глава держави.

Президент також повідомив, що має намір обговорити питання проведення максимально об’єктивного та всебічного розслідування з керівництвом Національного антикорупційного бюро.

«За кілька років жодного разу я не дозволив собі звертатися до керівництва Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  з питань якогось конкретного розслідування. Жодного разу, за всі роки існування (цих структур – ред.). Сьогодні я це роблю вперше. Таке моє друге рішення», - зауважив він.

Глава держави сказав: «Публічно звертаюся до Національного антикорупційного бюро із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити усі крапки над і. Якщо хто  винен – до відповідальності. Хто сумлінно працював на зміцнення обороноздатності – тим дати змогу захистити своє чесне ім’я. Увечері планую переговорити телефоном з керівництвом НАБУ».

Президент також наголосив, що НАБУ є новим антикорупційним органом, який має репутацію точно незалежного від української влади – від Президента, від Уряду, від Парламенту. «Він максимально деполітизований. І це дуже важливо для суспільної довіри до результатів розслідування», - зазначив Петро Порошенко.

Він нагадав, що у Верховній Раді також створено тимчасову слідчу комісію, яка займається вивченням цього питання. «Ми робимо все можливе, щоб це було під прискіпливою увагою громадськості і суспільства, максимально відповідало закону і вимогам антикорупційної політики», - сказав Глава держави.

Зростання економіки та покращення якості життя в Україні неодмінно вплине на події на окупованих територіях та настрої людей, які там проживають. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю найбільшій латвійській газеті Latvijas Avīze. Журналісти видання працювали в Україні минулого тижня – разом з Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом. Високопосадовець зустрівся з Прем’єр-міністром, і однією з тем перемовин став хід реформ, ситуація на Донбасі та у Приазов’ї. Валдіс Домбровскіс відвідав порт Бердянськ, де ознайомився з поточною ситуацію. Він також анонсував бажання ЄС всебічно підтримати Приазов’я і напрацювати спільні проекти розвитку цього регіону.

Крим, Приазов’я й Донбас стали й темою інтерв’ю Глави Уряду. Так, він наголосив, що Крим та Донбас є Україною і там проживають громадяни України. Вони опинилися у полоні окупаційної влади.

«Але для нас кожен громадянин України є цінністю. Ми хочемо звільнити їх від цього полону та надати їм просту, банальну можливість жити в умовах демократії. Коли не треба боятися говорити або думати, – сказав Володимир Гройсман. – Коли у нас прискориться економічне зростання та покращиться рівень життя громадян, це може вплинути на події в окупованих областях».

 1. Значна увага іноземних дипломатів і єврокомісарів приділяється Маріуполю. ЄС розглядає варіанти конкретних заходів підтримки – Президент
 2. Наша мета побудувати сучасну систему освіти – від садочка до університету, – Володимир Гройсман
 3. Президент внесе до Парламенту законопроект про покарання для чиновників за незаконне збагачення, щойно КС оприлюднить своє рішення
 4. Ми готові започаткувати стратегічне партнерство, – зустріч Прем’єр-міністра з главою французької Alstom
 5. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Максимальна легітимізація цих виборів - ключова задача держави»
 6. Впевнений, ми є союзниками – Президент обговорив з представниками ІТ-індустрії напрямки розвитку галузі в Україні
 7. Глава Уряду: У нас немає протиріч з представниками сфери ІТ, ми разом працюємо на розвиток та зростання
 8. Валерій Коровій провів щотижневу оперативну нараду з керівниками структурних підрозділів ОДА
 9. Президент про індексацію пенсій: Це є наша стратегія боротьби з бідністю. Економічні можливості для цього є
 10. Починаємо новий етап пенсійної реформи – автоматичну індексацію пенсій, – Володимир Гройсман

Сторінка 1 із 71

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації Валерія Коровія з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31