Лише спільним тиском на Росію в усіх сферах світ може змусити її припинити війну в Україні та політику агресії. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час онлайн-спілкування на відкритті 26-го урядового круглого столу The Economist.

Уряд уже розпочав підготовку до опалювального сезону, розуміючи всі виклики та загрози. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу в межах Конференції відновлення України в Лугано.

 Аграрії Вінниччини розпочали жнивну кампанію зі збирання озимого ячменю.
«Перші площі під цією культурою збирають на підприємствах південної та центральної частини області. Загалом під озимим ячменем - 30,3 тис. га. Середня урожайність цього року фіксується на рівні 40-45 ц/га. Для порівняння: у 2021 році зібрано озимий ячмінь на площі 35 тис. га при середній урожайності 50,8 ц/га»
, – зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов.

‎У 2022 році аграріям необхідно зібрати ранні зернові та зернобобові – на площі 423 тис. га. Також зараз на полях дозрівають посіви озимого ріпаку – 82,4 тис. га (на 20,5 тис. га більше, ніж торік).

Найважливіші питання здійснення оподаткування сільськогосподарських товаровиробників під час воєнного стану розглядали сьогодні на Вінниччині  під час тематичного семінару, ініційованого Начальником ОВА Сергієм Борзовим.

Найменше, чим люди в усьому світі можуть допомогти Україні, це бути амбасадорами нашої країни та поширювати правду про війну, яку веде проти нас Росія. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час спілкування зі студентами й викладачами вишів Японії.

Президент України Володимир Зеленський ініціював створення глобального проекту United24, який має на меті об'єднати людей з усього світу у їхньому бажанні допомогти нашій державі.

Французький регіон Іль-де-Франс підтримає відновлення Київської та Чернігівської областей. Про це під час зустрічі в Києві говорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Голова ради регіону Валері Пекресс.

Як підкреслив Денис Шмигаль, регіональний принцип має стати ключовим елементом майбутнього Плану відновлення України.

«Вдячні, що ваш регіон готовий допомогти у відновленні Київської та Чернігівської областей. Ми маємо намір приділити особливу увагу розвитку малого й середнього бізнесу, адже це сприятиме створенню нових робочих місць і пожвавить економіку. Переконаний, співпраця між нашими регіонами буде вкрай продуктивною», — зазначив очільник Уряду.

Валері Пекресс позитивно оцінила перспективу прямих партнерських зв’язків між регіонами. За її словами, цей напрямок може мобілізувати французьку міста й муніципалітети, які зацікавлені в допомозі Україні у післявоєнному відновленні. Голова ради Іль-де-Франс відзначила, що під час візиту в Україну планує визначити конкретні проекти, які сторони будуть розвивати.

«Робота з адаптації українського законодавства ведеться безперервно. Ми не потребуємо пільгових умов, ми пройдемо цей шлях із честю», — заявив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з делегацією ФРН на чолі з виконувачем обов’язків Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Томасом Ерндлем. 

Спікер Парламенту наголосив, що вже відбулася нарада за участю Президента України Володимира Зеленського, де було визначено подальші кроки кожної гілки влади.

«Що стосується Парламенту — будемо працювати у двох основних напрямах. По-перше, візьмемо до уваги всі зауваження, які отримали від Європейської комісії та Європейської ради, щодо яких необхідно вжити кроки негайно», — зауважив Голова Верховної Ради України та додав, що другим етапом є безпосереднє ухвалення необхідних законів. 

«Кожне пленарне засідання ми будемо приділяти декілька годин для ухвалення законів, пов’язаних з євроінтеграцією. Або ж ми будемо присвячувати окремо пленарний день для євроінтеграційних законопроектів», — повідомив Руслан Стефанчук.

Зі свого боку, виконувач обов’язків Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Томас Ерндль зазначив, що Німеччина підтримує прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу та готова надавати експертну оцінку в ухваленні необхідних законодавчих змін.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов сьогодні, 1 липня, взяв участь у заходах з нагоди 30-ї річниці з Дня створення військової частини 3008 Національної гвардії України.

Начальник  Вінницької ОВА Сергій Борзов взяв участь у розширеному засіданні Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 року під час воєнного стану. Засідання відбулось під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. 

Президент Володимир Зеленський наголошує, що військово-політичне керівництво Російської Федерації розпочало війну не лише з Україною, а й з усім демократичним світом, тож у разі нашої поразки, програють усі країни, які декларують демократичні цінності. Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу NBC.

Збільшення експортних можливостей України, розблокування українських морських портів і відновлення нашої країни обговорили під час телефонної розмови Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн.

Денис Шмигаль подякував Франції за підтримку рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ у Європейський Союз, а також за фінансову й військову допомогу.

«Цінуємо підтримку Франції. Переконаний, ми крокуємо до нових спільних перемог і до більш сильної об’єднаної Європи», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду наголосив на необхідності притягнути росію та всіх винних до відповідальності за скоєні злочини. Він також подякував Франції за підтримку функціонування Міжнародного кримінального суду. Прем’єр-міністр України підкреслив, що росія цілеспрямовано спричиняє кризи у Європі та світі. Зокрема, через блокування українських портів агресор провокує харчову кризу, яка зачепить багато країн світу.

«Швидка перебудова інфраструктури нашого західного кордону із ЄС дозволила суттєво наростити експорт врожаю. Однак це все ще в десятки разів менше спроможності наших морських портів», — зауважив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, Україна веде перемовини з ООН щодо організації безпечних коридорів для вивезення врожаю морськими шляхами. Він наголосив, що такі коридори мають бути відкриті лише під егідою Організації об’єднаних націй, Світової організації торгівлі або іншого альянсу, який матиме довіру та забезпечить безпеку для українських портових міст.

Денис Шмигаль також повідомив, що Європейською комісією, зокрема особисто Урсулою фон дер Ляєн, було запропоновано створити в ЄС коридори солідарності для українських продовольчих вантажів. Наразі такі коридори вже утворені, і Україна їх поступово освоює.

Прем’єр-міністри України та Франції також обговорили розмінування території та майбутню повоєнну відбудову нашої країни. Денис Шмигаль повідомив, що наступного тижня в Лугано відбудеться Конференція з питань відновлення України.

«Ключовим елементом конференції стане представлення проекту Плану відновлення, попередньо підготовленого Урядом України із залученням міжнародних експертів та фахівців із Єврокомісії», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр Франції зі свого боку підтвердила, що їхня країна візьме участь у повоєнній відбудові. За її словами, французькі регіональні органи мобілізуються для допомоги Україні. Елізабет Борн також зазначила, що Франція вивчає можливість відправлення спеціалізованого обладнання для розмінування українських територій.

Рішення Конституційного Суду мають бути гарантією того, що будь-яка діяльність влади відповідає Конституції. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у відеозверненні до учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Роль Конституційного Суду України в реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС».

«Парламент повинен враховувати рішення Конституційного Суду в законотворчому процесі, Уряд — при ухваленні управлінських рішень, судова система — змінювати практику з урахуванням наведених Конституційним Судом аргументів», — пояснив Руслан Стефанчук.

За його словами, необхідне вдосконалення законодавства про Конституційний Суд, аби його діяльність підпорядковувалась зрозумілим, послідовним і передбачуваним правилам.

«Зокрема, була розпочата робота над законопроєктом №4533 про конституційну процедуру, що має на меті зробити діяльність Суду більш відкритою та зрозумілою для суспільства», — наголосив Спікер Парламенту України.

Руслан Стефанчук уточнив, що йдеться про запровадження автоматизованої системи документообігу Суду; вдосконалення процесу взаємодії Суду та громадян щодо подачі конституційних скарг; впорядкування підстав і процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності тощо.

«Суттєвою є також практична імплементація положень частини третьої статті 152 Конституції України щодо відшкодування шкоди, завданої застосуванням актів і діями, які визнані неконституційними, що не було зроблено за весь час існування Конституції», — додав Голова Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук підкреслив, що підвищення прозорості діяльності Конституційного Суду є необхідним не лише суспільству, але і є також важливою гарантією незалежності самого Конституційного Суду і його суддів.

Прозорі процедури діяльності Суду покликані захищати суддів від будь-яких можливих необґрунтованих звинувачень в упередженості, порушеннях закону тощо.

«Працюємо над ухваленням законопроєктів, які дозволять Конституційному Суду України здійснювати свої повноваження якомога ефективніше, та сподіваємось на їхню швидку реалізацію в практичній діяльності Суду», — зазначив очільник українського Парламенту.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

Сьогодні, 29 червня, на Вінниччині відбулось виїзне засідання Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

  1. На Вінниччині працюють мобільні клініки з виїзними психологами для допомоги постраждалим від війни
  2. Президент України Володимир Зеленський про United24 – глобальну ініціативу, яка об'єднає людей з усього світу довкола бажання допомогти Україні
  3. Прем’єр-міністр на зустрічі з Президентом ПА ОБСЄ: Закликаємо партнерів надати Україні сучасні ППО та визнати росію державою-спонсором тероризму
  4. Руслан Стефанчук: Працюємо над законопроєктами, які дозволять Конституційному Суду ефективніше здійснювати свої повноваження
  5. «Найголовніша українська мрія – перемогти ворога», – Сергій Борзов під час спецпогашення в обіг поштової марки «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
  6. Сергій Борзов: Конституція для нас – не тільки Основний Закон, який ми маємо виконувати – ми боремося сьогодні саме за те, щоб Україна залишалася правовою державою!
  7. Звернення Президента України Володимира Зеленського з нагоди Дня Конституції України
  8. Уряд запускає програму безповоротних грантів до 8 млн грн на створення й розвиток переробних підприємств, — Прем’єр-міністр
  9. Руслан Стефанчук: Парламент працюватиме в турборежимі, щоб до 2025 року Україна виконала всі зобов’язання для членства в ЄС
  10. З початку війни на Вінниччині народилося 3519 немовлят

Сторінка 1 із 203