Наразі не можна говорити про пом’якшення карантинних заходів, особливо з урахуванням Великодніх свят, коли існує загроза скупчення людей і чимало українців повертаються додому на святкування. Такої згоди дійшли на традиційній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо боротьби з коронавірусом.

До того ж не пом’якшувати карантинні заходи закликали у Всесвітній організації охорони здоров’я, повідомили в уряді.

«Карантин – це те, що нас рятує. Завдяки тому, що ми запровадили його вчасно, поширення коронавірусу відбувається не так швидко. Ми бачимо, що багато українців відповідально ставляться до карантину, хоча це нелегко. Ми ж маємо бути відповідальними щодо людей і зробити все, аби полегшити їхнє життя у цей час», – сказав Володимир Зеленський.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з цією метою вже розроблені програми виплат людям з найнижчими доходами.

«Вже відучора ми почали додаткові виплати пенсіонерам, яким за 80. З наступного тижня будемо доплачувати по 1000 гривень тим, у кого пенсія нижча 5000 гривень. І до кінця квітня ці гроші отримають усі такі пенсіонери», – зазначив Денис Шмигаль.

Крім того, за дорученням Президента уряд класифікував категорії населення, яким буде надана додаткова допомога. Йдеться про безробітних, малозабезпечені родини з дітьми, малий та середній бізнес.

«Добре, що у нас вже розроблені інструменти й пораховано фінансування для допомоги українцям. Тепер треба рухатися якнайшвидше, щоб люди справді отримали гроші та відчули полегшення», – наголосив Президент.

Уряд продовжує приймати важливі рішення, які спрямовані на підтримку людей, бізнесу та економіки в умовах складної економічної ситуації, спричиненою поширенням коронавірусу.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів у середу, 8 квітня.

«Для повноцінного втілення наших планів потрібно ухвалити зміни до Держбюджету. Ми разом з депутатами зараз закінчуємо адаптувати Бюджет до тих викликів, які зараз стоять перед країною.  В першу чергу, це збільшення грошового забезпечення для наших медиків, які знаходяться на передовій боротьби з COVID-19. Це підтримка пенсіонерів. Це допомога українцям, які через коронакризу опинилась без роботи», – заявив очільник Уряду.

Денис Шмигаль також наголосив, що послаблення карантинних заходів може відбутися лише тоді, коли буде зафіксовано динаміку зниження захворюваності, але це точно не буде зроблено з 14 квітня.

«Протягом квітня ми не відступимо від карантинного режиму, який запроваджено до 24 квітня і, можливо, буде продовжено до початку травня», – закцентував Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що найближчим часом буде розроблено відповідний план щодо поетапного послаблення карантинних заходів.

«У разі позитивної динаміки ми запустимо економіку України за визначеним планом, який буде додатково повідомлений Урядом, прокомунікований, чітко розписаний», – наголосив очільник Уряду і відзначив, що днями ВООЗ звернулася до керівництва тих країн, де запроваджені карантинні заходи дають свій ефективний результат, не послаблювати, а навпаки – подовжити.  Україна – з-поміж цих країн.

Крім того, Прем’єр-міністр наголосив, що на початку квітня Уряд запустив другий етап медреформи і відзначив: «Нам дуже важливо, аби зміни, які передбачаються, проходили із максимальною турботою про людей та лікарів. Тому ми продовжуємо фінансування низки лікарень в регіонах, аби українці по всій країні мали доступ до якісних медичних послуг».

У період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, і до його відміни народні депутати України працюють у комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах) відповідно до змін до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

В рамках робочої поїздки до Вінницького району голова ОДА Владислав Скальський ознайомився з роботою одного з провідних сільськогосподарських підприємств, що спеціалізується на вирощувані плодово-ягідної продукції - ТОВ «Аграна Фрут Лука».

Підприємство створене у квітні 2001 року і вже восени того ж року було закладено перші 100 га яблуневого саду та 40 га суниці. Наразі сади господарства займають майже 900 га площ.

Про особливості вирощування плодово-ягідної продукції розповів генеральний директор ТОВ «Аграна Фрут Лука» Євген Чепернатий: «Ми вирощуємо яблука, суницю, малину і вишні. Нині весна дійсно ставить виклики перед нами. Це і зміна погодних умов, несприятлива ситуація в соціальному плані і в плані забезпечення необхідними засобами для ведення нашої діяльності – все це змушує підлаштовуватись під реалії сьогодення та змінювати підходи до роботи, аби забезпечувати вирощування нашої продукції за найвищим гатунком. Ми ретельно дотримуємось всіх вимог щодо вирощування і гарантуємо безпечність нашої продукції не дивлячись на карантинні обмеження. На сьогодні також є проблематика з підмерзанням плодової квітки, що в подальшому призведе до зменшення врожайності яблучної продукції і вишні. Все залежить від цвітіння і погодних умов. Наразі ми робимо все, аби кожна квітка була забезпечена необхідними поживними речовинами, захищена від хвороб і зав’язалась гарна продукція».

Варто зазначити, що за минулий рік на підприємстві виростили майже 12 тис тон яблук, суниці - 1,5 тис тон, 120 тон малини і близько 1 тони вишні. До того ж підприємство має власний холодильник ємністю 1,2 тис. т, а також додатково орендовані потужності ємністю 3 тис. т. для зберігання та переробки.

Також господарство має спеціалізовану сільськогосподарську техніку, власне фруктосховище та сортувально-пакувальну лінію. Сади та ягідники обладнані системою крапельного зрошення, застосовуються різні способи, методи та технологія вирощування продукції.

Щодо структури реалізації продукції, то яблука на 100% реалізуються роздрібним торговельним мережам, а вишня, суниця і малина на 50% до роздрібних мереж, решта – переробним підприємствам.

Коментуючи побачене Вдалислав Скальський зазначив: «Аграна Фрут Лука» - це яскравий приклад того, яким чином може розвиватись підприємство і це гарний приклад, коли австрійські інвестиції плідно працюють на українській землі. Сьогодні для сільгоспвиробників найбільшими викликами є зміни клімату, які вже відчутні. Зокрема мова йде про град і його вплив на яблуневий сад. Крім того зміни клімату відчуваються в наявності вологи. У даного підприємства є декілька джерел ля вирішення цього питання і, у відповідності до законодавства України, оформлено дозвіл на спеціальне водокористування. Ще одним суттєвим викликом для даного підприємства є наявність робочої сили. Адже специфіка його роботи полягає в тому, що протягом червня місяця необхідно залучати декілька тисяч робітників, які працюватимуть у досить складних умовах, коли необхідно вчасно зібрати врожай, який в подальшому також експортується закордон. Загалом сільське господарство Вінниччини – це критична галузь для безпеки держави. Важливо створити умови для безпечної і вчасної роботи задля майбутнього врожаю. Сподіваюсь, що завдяки комплексному підходу ми швидко зможемо вийти з карантину і працюватимемо в нормальному режимі. Але що стосується сільськогосподарського виробництва, то це безперервні виробничі процеси, які зараз необхідно забезпечити».


View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdb9f0791e27

8 квітня, під час робочої поїздки до Вінницького району голова облдержадміністрації Владислав Скальський здійснив огляд проведених робіт  по ремонту автомобільної дороги М-12 «Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка».

Міжнародна траса М-12 є частиною проєкту GoHighway, мета якого -  поєднати польські порти із українськими в Одесі, Херсоні та Миколаєві.  Ця траса входить до переліку пріоритетних доріг загального користування державного значення, на яких продовжать ремонтні роботи у 2020 році.  

Протяжність дороги в межах Вінницької області складає 185 км, вона поєднує 5 районів області зі сходу на захід : від кордону з Хмельницькою областю до кордону із Черкаською областю. Середньодобова інтенсивність руху складає від 10 000 до 13 000 авто на добу.

Впродовж 2017- 2019 рр  було відремонтовано понад 160 км автошляху, а в 2020 році заплановано відремонтувати ще 25 км, що завершить реконструкцію міжнародної траси в межах області.

Владислав Скальський поцікавився ходом будівельних робіт на трасі М-12, та дотриманням термінів будівництва.

За словами  керівника Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігоря Алексєєва, на ремонт  25,6 км траси М-12 у 2020 році Кабінет Міністрів України запланував фінансування за програмою  «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» у розмірі 1млрд, 097 млн грн. З цієї суми 350 млн грн. вже профінансовано (251 млн – аванс і 99 млн за вже виконані підрядником роботи).

Ігор Алексєєв також зазначив, що роботи на даній ділянці розпочалися 2 березня цього року,  термін виконання всього запланованого комплексу поточно -капітальних робіт дорожного покриття -  початок липня 2020 року, а 2 мости (у м.Гайсині та шляхопровід на великій об’їзній)   остаточно будуть завершені у вересні поточного року.

На усій ділянці траси заплановано розширення дороги з 8,5 до 12,5 м, що дозволить, за умови узгодження з проєктантами, облаштувати три смуги руху.

«Практика влаштування на дорогах  області, там де це можливо,трьох смуг руху - це дуже актуально, враховуючи потік вантажних автомобілів на цій ділянці міжнародної траси. Легкові машини повинні мати змогу випереджувати вантажівки», - прокоментував  Владислав Скальський.

Голова ОДА також наголосив, що введення в області карантинних заходів не зупинили  ремонту  дороги: «Підрядники навіть більший об’єм робіт виконали за коротший термін, оскільки автомобільне навантаження на трасу під час карантину є значно меншим. Звичайно, є певні нюанси по фінансуванню: а саме – необхідність переносити його із більш пізніх періодів на ці місяці. Проте маємо розуміти,що М-12 є стратегічною артерією нашої країни   і  частиною  міжнародного коридору GoHighway, який поєднує чорноморські порти з балтійськими. Територією області проходить 185 км цієї траси, і в цьому році ми плануємо завершити ремонт останніх 25 км».

Наразі на  ділянці траси М-12, яку оглянув очільник області, виконується капітальний ремонт підрядною організацією «Автострада».

Паралельно ведуться капітальні ремонтні роботи і над двома штучними спорудами: «Це шляхопровід на  великій об’їзній і міст через р.Сіб у м. Гайсині. З фінансуванням проблем немає, оскільки  Державний дорожній фонд використовується виключно для фінансування цієї програми і визначений як стратегічний. Відповідно до позиції Президента України: «ми повинні зшити Україну якісними дорогами». Це забезпечить підґрунтя для розвитку економіки в майбутньому»,- наголосив Владислав Скальський.

Очільник регіону акцентував увагу на необхідності працювати на упередження і контролювати якість робіт під час їх виконання,а оплату проводити лише після підтвердження незалежними державними лабораторіями дотримання усіх нормативів,  аби не ставати заручником того, що вже зроблено по факту.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId758e118c9d
  

 

 

 

 

Президент України Володимир Зеленський провів традиційну селекторну нараду з очільниками обласних державних адміністрацій та міськими головами щодо протидії поширенню коронавірусу. Насамперед Главу держави цікавила ситуація у Чернівецькій, Тернопільській областях та Києві, де зафіксована найбільша кількість випадків зараження, а також на Миколаївщині – єдиному регіоні, де досі немає лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Голови Чернівецької та Тернопільської ОДА повідомили, що мешканці регіонів позитивно відреагували на додаткову карантинну рекомендацію залишатися вдома протягом вихідних – з 13:00 суботи до 6:00 понеділка.

У Києві, де нині зафіксовано 279 випадків зараження, діє 28 мобільних груп, які тестують людей на наявність недуги. Їхня робота полегшує процес забору аналізів для виявлення COVID-19.

Керівники загаданих регіонів відзвітували про заходи з протидії епідемії.

Очільник Миколаївської ОДА повідомив, що нині в обласній інфекційній лікарні перебуває дев’ять пацієнтів з підозрою на коронавірус. Але поки жоден тест не показав позитивного результату. Учасники наради вирішили скерувати на Миколаївщину перевірку з Міністерства охорони здоров’я, щоб переконатися у правильності проведення тестів.

Президент зазначив, що нині не час для обговорення повноцінного відновлення роботи громадського транспорту, оскільки через Великодні свята квітень – дуже небезпечний місяць з точки зору зараження.

Глава держави також повідомив, що центральна влада розглянула пропозиції регіональних керівників щодо змін до бюджету.

«Вже надійшли ваші пропозиції щодо змін до бюджету, які ви розробили, базуючись на потребах у зв’язку з поширенням епідемії. Уряд розглядав, відбирав найдоречніші з них і готовий обговорити рішення та запропонувати парламенту проголосувати за ефективні пропозиції», – звернувся Володимир Зеленський до очільників ОДА та голів обласних центрів.

Прем’єр-Міністр Денис Шмигаль наголосив, що Кабінет Міністрів підтримав ідею регіональних керівників щодо забезпечення продуктовими наборами самотніх людей та щодо централізації закупівлі обладнання.

«Ми сподіваємося, що до кінця тижня парламент проголосує зміни до бюджету, й уряду вдасться створити спеціальний фонд, який забезпечить різні надходження до регіонів, зокрема субвенції на заходи для боротьби з коронавірусом», – сказав Денис Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов доповів про завершення перевірок щодо дотримання стандартів МОЗ стосовно допомоги хворим на COVID-19. Він звернув увагу на те, що подекуди в областях не дотримуються затверджених алгоритмів доставки хворих, не проводиться ефективна дезінфекція «швидких», існує непотрібна та небезпечна економія ПЛР-тестів, а також погано працюють гарячі лінії регіональних департаментів охорони здоров’я. ОДА мають вирішити ці проблеми.

Президент також високо оцінив ефективність діалогу з регіонами.

«Я вже бачу, як такі селекторні наради допомогли нам вирішити чимало регіональних проблем і краще зрозуміти ситуацію в областях. Такий діалог прямо сприятиме вирішенню проблем українців», – наголосив Володимир Зеленський.

Сьогодні України готова проводити тестування у вірусологічних лабораторіях до 30 тис. на тиждень методом ПЛР-дослідження. Також Україна має можливості розширити тестування до 80 тис. тестів на тиждень. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Наразі ми маємо ситуацію, коли тестуємо близько 1,5 тис. зразків на день. Ми дивимось завантаженість вірусологічних лабораторій, на сьогодні вони не завантажені на 100 відсотків. Від цього переглядаємо алгоритм доставки і дослідження зразків», - зазначив Віктор Ляшко.  

За словами головного державного санітарного лікаря, необхідно працювати за чіткими алгоритмами, а це означає, якщо є симптоми з підозрою на COVID-19 треба телефонувати до свого сімейного лікаря і консультуватись щодо прийняття рішення у подальшій тактиці ведення хворого. Зі свого боку сімейний лікар або виїжджає сам, або направляє спеціальну мобільну бригаду, яка забере зразки для проведення досліджень у вірусологічній лабораторії.

Якщо немає сімейного лікаря, треба телефонувати на 103 і повідомити про ситуацію. При цьому екстрена медична допомога у разі необхідності направить мобільну групу для забору зразків, якщо стан хворого потребує цілодобового медичного нагляду - він має бути госпіталізований. Якщо хворий не буде мати ознак, необхідних для тестування та госпіталізації, він повинен отримати відповідні до його стану медичні консультації. 

Також Віктор Ляшко нагадав, що у разі відмови у проведення тестування, або виникнення питання щодо проведення тестувань, можна зателефонувати на «гарячу лінію», що працює в МОЗ. 

«Гаряча лінія» - 0-800-505-201 приймає скарги та пропозиції щодо удосконалення роботи на тій чи іншій території.  Такі речі та взаємодія дозволяють проаналізувати області, у яких буде найбільша кількість звернень чи скарг про відмову у тестуванні. У таких випадках одразу будуть направлені сили і засоби національного рівня, аби розібратися у ситуації, чому виникають збої у проведенні тестування. Такі дії допоможуть з’ясувати реальну картину у тестуваннях захворюваності на COVID-19.

«На сьогодні ми можемо тестувати всі випадки підозр, а також фіксуємо і тестуємо кожний випадок пневмонії, який є в наших стаціонарах. Водночас лабораторії зобов’язані відбирати матеріали на дослідження у померлих від пневмонії, аби не пропустити випадки коронавірусної хвороби. Нагадую, номер «гарячої лінії» МОЗ - 0800 505 201. Саме за цим номером можна зателефонувати і повідомити про відмову у заборі матеріалу для тестування, якщо були підстави для проведення тестування», - повідомив заступник Міністра та закликав не займатись самолікуванням і не затягувати хворобу, особливо коли є ускладнення дихання, аби не допустити розвиток хвороби за прикладом Італії або Іспанії.

Віктор Ляшко підкреслив, Урядом України вживаються заходи, які повинні запобігти виникненню сценарію, який був у деяких країнах. Ці заходи виписані у постанові Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На завершення брифінгу він нагадав, що карантин це не канікули, а превентивні заходи подолання епідемії і коронавірусної хвороби на території нашої країни. Дотримуючись їх ми рятуємо життя українців, ми не навантажуємо систему охорони здоров’я і при такому розвитку ситуації через два тижні Україна зможе почати піднімати економіку. За іншим сценарієм, коли не будемо дотримуватись карантинних заходів є ризик, що епідемія не буде стримуватись, а буде розвиватись. А це означає, що пік захворюваності може піднятися в будь-який момент, що призведе до негативних наслідків і паралізує систему охорони здоров’я.

«Наше завдання – не допустити паралічу системи охорони здоров’я. Дотримуйтесь карантинних заходів, що прописані в урядовій постанові», - підкреслив Віктор Ляшко.

Про це повідомив голова ОДА Владислав Скальський під час щоденного онлайн брифінгу щодо ситуації із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Загалом в області рівень захворюваності на сезонні ГРВІ та грип на 41% нижче епідпорогу, що є результатом запроваджених карантинних заходів.

«З моменту початку спостережень до сьогоднішнього дня в області зафіксовано 177 підозр на коронавірусну інфекцію, у 81 випадку маємо підтвердження захворювання на COVID-19, в тому числі у 7 дітей (м. Вінниця - 3, Гайсин - 3, Чернівці - 1). Таким чином протягом останньої доби кількість хворих на коронавірус дітей не змінилась. Зразки матеріалів від 13 осіб ще досліджуються», - повідомив Владислав Скальський.

Лабораторно підтверджені випадки зареєстровані у: м. Вінниця - 55, Гайсинському районі - 9, Вінницький та Хмільницький райони – по 3 випадки, Жмеринський, Крижопільський, Ямпільський райони по 2 випадки в кожному, м. Ладижин , Чернівецький, Липовецький , Тиврівський та Тростянецький райони по 1 випадку.

«Всього на даний час в лабораторіях протестовано 1390 зразків матеріалів. За цим показником Вінниччина займає одну із лідируючих позицій в Україні. Наша стратегія – максимально відпрацьовувати усі підозри та всіх контактних осіб, а також значна увага приділяється тестуванню усіх хворих на пневмонію. В результаті досліджень, повторюю, у 81 особи був виявлений коронавірус, 1309 випадків отримали негативні результати досліджень», - зауважив очільник області.

З метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в осередках спалаху захворювання обстежено 177 осіб з підозрою на COVID-19, 1183 контактних особи, з профілактичною метою було обстежено 30 осіб.

Для проведення досліджень методом полімеразно – ланцюгової реакції на даний час в лабораторіях обласного лабораторного Центру є в наявності 3200 тест-систем.

Однією з головних новин цього дня стало одужання 2 пацієнтів, про що також повідомив Владислав Скальський: «Приємна новина - маємо 2 пацієнта, один з яких дитина, які фактично одужали. Повторний тест на коронавірусну інфекцію був негативний. Їх виписано із стаціонару та в обов'язковому порядку проводиться щоденний медичний нагляд. На сьогодні, стан пацієнтів задовільний».

Разом з тим залишаються госпіталізованими 40 осіб з підтвердженим коронавірусом та 28 осіб з підозрою. Мобільними бригадами за останню добу здійснено 26 виїздів, відібрано 54 зразки біологічного матеріалу для тестування на коронавірусну інфекцію.

Також протягом останньої доби захворіло на пневмонію 5 дітей та 11 дорослих. Амбулаторно лікується 7 дорослих, на госпіталізацію направлено 5 дітей та 4 дорослих осіб.

Кількість осіб з захворюванням COVID - 19, які перебувають в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря та проходять амбулаторне лікування- 41особа.

Нажаль, залишається 3 важких пацієнтів. Це двоє дорослих у Міській клінічній лікарні №1- їх стан середньої важкості, та одна дитина у Могилів-Подільську. За останніми даними від лікарів – є певні покращення стану хлопчика, починає реагувати нервова система.

«Ми усім зичимо швидкого одужання та міцного здоров’я!», - підсумував Владислав Скальський

 

Про відповідне доручення районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування щодо проведення щоденної масової дезінфекції вулиць та громадських місць, а також організації санітарної обробки автомобільних доріг комунальної форми власності із залученням спеціалізованої техніки розповів голова ОДА Владислав Скальський під час щоденного онлайн-брифінгу.

«Проводиться санітарна обробка місць перебування людей (парки, сквери, алеї, прибудинкові території, під’їзди, сходові клітини, магазини, аптеки, базари тощо). Обробка проводилась, в тому числі з використанням побутових оприскувачів із завантаженням дезінфікуючих рідин та шлангів підключених до центрального водогону. До виконання робіт залучені місцеві комунальні підприємства та їх спецавтотехніка, також залучена спецтехніка районних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області. На карантинному пості Краснопілка на автодорозі М-12 облаштовано додатковий дезінфікуючий бар’єр», - зазначив очільник області.

Протиепідемічні заходи проведені у всіх містах та селищах міського типу області, а саме 18 міст та 29 селищ міського типу відповідно.

 

За минулу добу відсоток тих, хто захворів на коронавірусну інфекцію в Україні, знизився, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на щоденній селекторній нараді Президента Володимира Зеленського з представниками уряду та державних відомств, які залучені до запобігання поширенню COVID-19.

Із 1319 зафіксованих випадків захворювання на коронавірус за останню добу виявлено 68. Це значно менше, ніж у попередні дні. Шестеро людей померли через важкі хронічні хвороби.

«Зменшення кількості захворілих на коронавірус – це результат карантину. Ми могли б мати значно більше недужих, як у європейських країнах. Тому наші заходи були вчасними та правильними», – наголосив Президент.

З початком тотального маскового режиму ці засоби індивідуального захисту повністю доступні в Інтернеті, зазначив секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

Дещо повільніше маски доходять до аптек, де їх дуже швидко розкуповують.

«Україна нині виробляє майже 900 тисяч масок на добу. До того ж ми ще імпортуємо. Перевіряємо, як доходять маски до місцевих аптек», – зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

У відповідь Президент доручив негайно зібрати дані про потреби всіх аптечних мереж та за допомогою державних структур закупити стільки масок, скільки їм потрібно.

Додатково Глава держави звернув увагу на те, що жодна лікарня чи відділення зараз не можуть бути закриті.

«До нас доходить інформація то про закрите дитяче обласне відділення, то про закриття тубдиспансерів. На період епідемії коронавірусу ми не маємо права закривати лікарні чи зупиняти фінансування. Це було б жорстокою безвідповідальністю перед українцями», – сказав Володимир Зеленський.

Національна поліція відзвітувала, що за період карантину значно зменшилася кількість злочинів, кількість дорожньо-транспортних пригод знизилася на 63%.

Додатково на нараді доповіли про ситуацію з продуктовими ринками, які не припинили функціонування в Україні. Сьогодні на деяких з них відбувається неконтрольоване скупчення людей, що є величезним ризиком поширення коронавірусу. Ухвалено рішення жорсткіше контролювати продуктові ринки.

Додатково Кирило Тимошенко наголосив, що цього тижня очікується прибуття семи літаків зі спецзасобами для протидії COVID-19.

2 квітня 2020 року за дорученням Прем'єр-міністра України в Офісі Віце-прем'єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України створений єдиний механізм координації надання Україні міжнародної допомоги у протидії поширенню коронавірусу.

“Інформація про потреби для протидії коронавірусу буде збиратися в одній точці. Ми переорієнтовуємо наявні ресурси нашого Офісу та ще кількох організацій, щоб максимально швидко опрацювати ці дані та залучити всі доступні можливості для якнайшвидшого задоволення невідкладних потреб протидії поширенню коронавірусу в Україні”, - коментує Вадим Пристайко.

Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України також додав, що такий інструмент взаємодії дозволить прискорити комунікацію України з міжнародними партнерами та організаціями, які готові надавати допомогу, включаючи гуманітарну, фінансову та матеріально-технічну. 

“Закликаю усі органи центральної влади негайно зібрати та надіслати нам інформацію про всі потреби, які дозволять запобігати поширенню коронавірусу та забезпечити належне лікування тим, хто уже захворів. Включно із засобами захисту для медичних працівників, які перебувають на передовій боротьби з епідемією”, - додає Вадим Пристайко.

Довідково

Збір даних буде відбуватися централізовано через державні та місцеві органи, включаючи МОЗ, ДСНС до складу яких входять госпіталі, центри надання допомоги та інші підрозділи. З метою запобігання дублювання інформації її збір відбуватиметься в Офісі Віце-прем'єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України (https://eu-ua.org/)

 

Під час щоденного онлайн брифінгу, який відбувся сьогодні в облдержадміністрації, голова ОДА Владислав Скальський наголосив на необхідності дотримання особистих зобов’язань щодо самоізоляції та правил карантину. Він акцентував увагу на питанні правової відповідальності за порушення карантинних заходів.

За словами посадовця, станом на 08.00 год. сьогодні, 6 квітня, на самоізоляції карантину знаходиться вже 1880 громадян. За останню добу на облік було поставлено 26 громадян. Із загальної кількості осіб на самоізоляції, 1624 особи — це безпосередньо ті, які прибули з-за кордону.

Вдадислав Скальський повідомив, що в області вже складено 168 адміністративних протоколів за правопорушення, пов’язані з порушенням правил карантину. Протягом останньої доби зафіксовано одне правопорушення в частині недотримання особистих зобов’язань із самоізоляції.

Голова ОДА вкотре зазначив, що для посилення публічної безпеки і порядку на території Вінницької області функціонує 55 контрольно-пропускних пунктів, з них санітарно-карантинних — 11.

«Кількість мобільних патрулів в м. Вінниці постійно зростає, і станом на сьогодні працює -34 у місті Вінниця, по області – 145», — зауважив Владислав Скальський.

Окрім того, голова ОДА зазначив, що 338 працівників Головного управління національної поліції протягом доби були залучені до охорони публічного порядку на об’єктах відпочинку — у парках і скверах.

Керівник регіону також наголосив, що відбувається щоденна масова дезінфекція вулиць та громадських місць, а всі карантинні заходи здійснюються задля безпеки жителів Вінниччини.

 

6 квітня, в Україні стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн».

Низка телеканалів транслюватимуть заняття для учнів з п’ятого по одинадцятий клас.

Онлайн проєкт розрахований для учнів з п’ятого по одинадцятий клас, а навчатимуть школярів зі всієї України 40 педагогів з м. Київ.

У телеефірі для викладання обрані такі предмети: українська мова, українська література, історія України, всесвітня історія, англійська мова, фізика, алгебра, геометрія, географія, хімія, біологія.

Навчання відбувається щодня, з понеділка по п”ятницю згідно розкладу і триватиме до кінця карантину.

До трансляції підключились такі телеканали:

5-й клас – ПлюсПлюс та 112 Україна

6-й клас – ZOOM та NewsOne

7-й клас – ZIK

8-й клас – Індиго та УНІАН

9-й клас – Рада та UA: Культура

10-й клас – UA: Перший

11-й клас – М1.

Відеоуроки також транслюються на youtube-каналах.

View the embedded image gallery online at:
http://vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId155ed38c3d

На традиційній селекторній нараді щодо боротьби з поширенням коронавірусу Президенту України Володимиру Зеленському доповіли про перевірки лікарень щодо їхнього стану, забезпечення фінансуванням, спецзасобами захисту, а також щодо наявності медичних працівників.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко поінформував про ситуацію на Тернопільщині, куди він поїхав за дорученням Глави держави. Там виникли проблеми з найбільшою кількістю заражених лікарів та невиплатою зарплат. Гроші на виплати були знайдені, і вже скоро їх почнуть виплачувати. Віктор Ляшко також спростував фейки щодо зменшення видатків на місцевий медзаклад через зміну фінансування. Головний санітарний лікар повідомив медикам, що відтепер їхній бюджет збільшився на 400 мільйонів гривень. 

«Але це лише одна ситуація. Ми отримали неймовірно багато звернень за останні кілька днів. Ми знали, що українська медична система не повністю готова до таких викликів, як епідемія. Адже протягом усіх років незалежності її просто знищували. Ми не зробимо її ідеальною за місяць чи півроку. Але я наполягаю на тому, щоб лікарям і медичним закладам була приділена особлива увага. Звернення повинні перевірятися, на них потрібно реагувати. Ситуацію в медицині треба терміново налагоджувати. Крок за кроком», – сказав Володимир Зеленський. 

Додатково обговорили стан місць для обсервації тих, хто в’їжджає в Україну. Нині правоохоронці, Міністерство охорони здоров’я та місцева влада перевіряють приміщення за новою інструкцією МОЗ. Кількість місць для обсервації за новими вимогами буде визначена наступного тижня.

«Як ми хочемо, щоб люди проводили два тижні в умовах, коли немає не те що нормального ремонту, а елементарного – води чи світла? Ви ж розумієте, що ми повинні забезпечити комфортні умови обсервації», – наголосив Президент.

Заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив останню інформацію щодо ситуації в країні у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції. 

За минулу добу в Україні підтверджено 156 випадків коронавірусної хвороби, з них у 12  дітей. Загалом зареєстровано 1251 хворий на COVID-19. Коронавірусна хвороба зафіксована у всіх регіонах країни, крім Миколаївської області – там на даний час немає підтвердженого жодного випадку.

«Якщо подивимось статистику за скільки часу країни проходять шлях від 100  осіб до 1000-1200,  то можна озвучити наступні цифри: Італія пройшла цей шлях за 6 днів, Іспанія - за 7 днів, США - за 8 днів, Україна - за 9 днів», - зазначив заступник Міністра і додав, що в нашій державі 25 людей вже одужали, 32 – померли. При цьому 84% усіх померлих від COVID-19 мали важкі серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень, а в деяких осіб були поєднані захворювання.

Віктор Ляшко повідомив, що на зсіданні Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації розглянули питання готовності закладів охорони здоров’я, особливо заклади першої хвилі, яких затверджено 240.

«На Штабі сформовано чотири групи з працівників Міністерства охорони здоров’я,  Національної служби здоров’я та ДСНД, які вже від сьогодні поїхали в регіони, щоб переглянути правильність визначення закладів, які надаватимуть допомогу хворим на коронавірусну хворобу, а також, щоб надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів і правильності запуску санітарного сортування», - зазначив головний санітарний лікар.

Він також розповів про позитивний приклад Броварської центральної лікарні, який варто перейняти й іншим лікарням.

«Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але в Броварській лікарні санітарне сортування запроваджено на вході на територію закладу охорони здоров’я», - підкреслив Віктор Ляшко і додав, що хворих з підозрою на COVID-19 відправляють в одну сторону, в іншу – тих, хто прийшов на консультацію до різних відділень, до того ж їм проводиться температурний скринінг та дезінфекційна обробка. Пересування відвідувачів у лікарні налагоджено таким чином, щоб хворі з температурою не пересікалися з хворими, наприклад, з травмами тощо. Заступник Міністра наголосив, що це вимушені заходи, які дозволять запобігти занесенню випадків COVID-19.

Крім того, Віктор Ляшко повідомив, що Штабом  підготовлено методичні рекомендації щодо  вимог до контрольно-пропускних пунктів, які зараз будуть встановлені на в’їзді – виїзді в кожну область. Зокрема, прописано хто саме повинен знаходитись на даних пунктах, які заходи мають здійснюватися і як проводиться скринінг, перевірка документів тощо.

«Все це робиться для того, щоб обмежити мобільність населення і зменшити поширення хвороби.  Статистика і динаміка, яку ми відмічаємо, свідчить: якщо ми будемо дотримуватись жорстких карантинних заходів - динаміка росту коронавірусної хвороби буде розтягнута в часі, що дозволить запобігти піку захворюваності, ще краще підготувати систему охорони здоров’я і унеможливити одночасного масового надходження хворих, зокрема, у відділення інтенсивної терапії», - підкреслив заступник Міністра. 

 

Під час щоденного онлайн брифінгу в облдержадміністрації 5 квітня голова ОДА Владислав Скальський повідомив, що за інформацією обласного лабораторного Центру, станом на сьогодні, на території області зареєстровано 161 підозра на коронавірусну інфекцію.  У 77 випадках  діагноз  лабораторно не підтверджений. У 75 випадках підтверджено інфікування  на COVID-19 , в тому числі у 7 дітей (м. Вінниця - 3, Гайсин - 3,Чернівці - 1).

Голова ОДА  поінформував, що лабораторно підтверджені випадки зареєстровані: у м. Вінниці -  51, Гайсинському районі – 9, Вінницькому - 3, Жмеринському, Крижопільському та Хмільницькому районах по два випадки, в м. Ладижин, а також в Чернівецькому, Липовецькому, Тиврівському, Тростянецькому та Ямпільському районах - по одному випадку.

«Всього на даний час в лабораторіях протестовано 1269 зразків матеріалів. З них 1194 - результати досліджень були негативні. У осередках спалаху коронавірусної інфекції обстежено 161 особа з підозрою на захворювання, 1086 контактних, з профілактичною метою було обстежено 30 осіб, які перебували в обсервації»,— зазначив посадовець.

Голова ОДА повідомив, що на даний час в лабораторіях обласного лабораторного Центру наявні діагностичні тест-системи для дослідження матеріалів методом полімеразної – ланцюгової реакції на 3300 осіб.

Також Владислав Скальський оприлюднив інформацію щодо стану пацієнтів, у яких лабораторно підтверджено COVID-19: «Станом на сьогодні, на 10:00 ранку, стаціонарно лікується 31 людина, амбулаторно 44.Усі ці пацієнти мають легку ступінь захворювання або безсимптомне протікання хвороби та знаходяться під постійним наглядом сімейного лікаря. Щодо важких пацієнтів, на сьогодні маємо троє. Стан їх стабільно важкий, без змін, але й без погіршення. Двоє з них – чоловік та жінка середнього віку, у яких хвороба протікає важко через наявність великої кількості супутніх захворювань».
Голова ОДА також повідомив, що двоє пацієнтів, які вчора були у важкому стані, вони  мають вже середній ступінь протікання хвороби, тобто відчувають себе краще.

«Загалом, стан більшості пацієнтів задовільний, продовжується симптоматичне лікування під постійним медичним наглядом»,- зазначив голова облдержадміністрації.

Щодо звернень на швидку допомогу, то  за добу їх кількість становила 1442. Швидкі здійснили 550 виїздів, з них по підозрі на коронавірусну інфекцію – 11,  Для 8 осіб прийнято рішення про госпіталізацію.

Сьогодні, під час онлайн брифінгу, голова ОДА Владислав Скальський повідомив, що протягом минулого тижня у соціальних мережах з’явилося декілька досить резонансних дописів на тему організації роботи галузі охорони здоров’я області в протидії коронавірусній інфекції.

Вони стосувалися, зокрема, тверджень про те, що з державного вантажу деякі лікарні отримали по 500 рукавичок, що швидка не виїздить без дозволу до хворих з підозрою на COVID-19, що з районних лікарень «вимагають» віддати апарати ШВЛ на Вінницю, та цілої низки інших неправдивих фактів.
 
«Я хотів би надати офіційне роз’яснення від Департаменту охорони здоров’я щодо піднятих там питань», — зауважив Владислав Скальський.
 
Так, враховуючи стан поширення на території Вінницької області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Вінницької ОДА від 29 березня 2020 року визначено перепрофілювання «Вінницької центральної районної клінічної лікарні» Вінницької районної ради та «Калинівської центральної районної лікарні» Калинівської районної ради, в заклади для надання спеціалізованої медичної допомоги пацієнтам першої хвилі першої черги з випадками важкої  коронавірусної хвороби COVID-19.

«Це означає, що до Вінницької центральної районної клінічної лікарні та Калинівської центральної районної лікарні будуть транспортуватись пацієнти першої хвилі, першої черги, з випадками важкої  коронавірусної хвороби COVID-19 з усіх районів області, тому саме ці заклади повинні мати достатню кількість апаратів ШВЛ для надання  медичної допомоги   пацієнтам з важкою коронавірусною інфекцією», — наголосив посадовець.

Відтак, в області здійснюється підсилення матеріально-технічної бази двох  закладів апаратурою першочергової необхідності.  

Голова ОДА підкреслив, що наявність апаратів ШВЛ, в першу чергу, саме в цих закладах, забезпечить вчасне та якісне надання інтенсивної допомоги пацієнтам, хворим на важкі форми коронавірусної хвороби COVID-19.  

Керівник регіону наголосив, що в лікувальних закладах, які передають апаратуру для тимчасового користування, також залишаються в наявності апарати ШВЛ, а 90 % закладів, які передавали апарати ШВЛ, це обласні заклади.
 
«Стосовно ж виїзду бригад екстреної медичної допомоги, зазначу таке: згідно з існуючою нормативною базою МОЗ України, департаментом охорони здоров`я затверджені накази, відповідно яких,  пацієнти з підозрою на коронавірус та легким перебігом COVID-19 перебувають в амбулаторних умовах, під наглядом сімейних лікарів. Однак, в разі погіршення стану пацієнта та прийняттям сімейним лікарем рішення про необхідність госпіталізації, негайно викликається бригада екстреної медичної допомоги», — зауважив Владислав Скальський.
 
Таким чином, бригада екстренної медичної допомоги виїжджає на виклик сімейного лікаря, після  здійснення ним оцінки стану хворого. Також сімейні лікарі здійснюють активний нагляд за контактними особами. А в разі появи симптомів, негайно приймають рішення про госпіталізацію чи лікування контактних осіб в амбулаторно-поліклінічних умовах.

Варто зазначити, що на первинному рівні надання медичної допомоги, тобто на рівні Центрів ПМСД, створено мобільні бригади з метою здійснення збору біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19.

Ці бригади забезпечені засобами індивідуального захисту з постійним їх оновленням: безконтактними термометрами, комплектами для забору зразків біологічних матеріалів, відповідно до потреби; сумкою-холодильником, пакетом із застібкою або пластиковим контейнером, відповідно до потреби, дезрозчинами та антисептиками, відповідно до потреби, пакетами для утилізації засобів індивідуального захисту, відповідно до потреби.

Окрім того, нещодавно в області було здійснено розподіл матеріальних цінностей медичного призначення, що надійшли до регіону. Це засоби індивідуального захисту, відповідно до штатної чисельності медичного персоналу закладів охорони здоров’я, а також експрес тести, відповідно до кількості населення, що проживає на певній адміністративній території.

«Наголошую, що розподіл засобів індивідуального захисту здійснювався першочергово на ті лікувальні заклади, які визначені закладами першої хвилі першої та другої черги. Розподіл затверджено на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», — повідомив голова облдержадміністрації.
 
Він зазначив, що результати всіх розподілів оприлюднено на офіційному вебсайті Вінницької ОДА та сторінці Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, а також зауважив, що результати розподілів і надалі оприлюднюватимуться на цих офіційних інтернет ресурсах.

Бажаю здоров’я, дорогі українці!

Щодня триває наша боротьба з поширенням коронавірусної інфекції в Україні.

До Києва прибув черговий вантаж з Китаю. Це кілька десятків тисяч респіраторів, стільки ж костюмів захисту, 300 тисяч експрес-тестів, а також 40 тисяч пар захисних окулярів. Наголошую, що на місцях ці окуляри мають бути розподілені саме серед медичних працівників, а не серед родичів або друзів.

Окремою доставкою вже прибули в Україну 100 тисяч тестів ПЛР.

Також із Женеви доставлено гуманітарний вантаж від Міжнародного комітету Червоного Хреста. Дякуємо їм за це.

Підкреслю, що і цей, і всі попередні вантажі рівномірно розподіляються та відправляються у кожен регіон України. Наголошую, що після їхнього прибуття і мери, і голови ОДА несуть відповідальність за долю вантажів. Усе, що надійшло в область, ви зобов’язані повністю та безперебійно передавати в місцеві лікарні та аптеки.

Сьогодні до заходів з протидії коронавірусу залучено понад 20 тисяч працівників поліції та Нацгвардії. Серед іншого, вони ведуть боротьбу з неправдивою інформацією про вірус, з онлайн-шахрайством та розповсюдженням медичних засобів сумнівного походження. За цей час знайдено понад 100 дезінформаторів, заблоковано низку інтернет-посилань, які використовували зі злочинною метою, а також заблоковано банківські рахунки онлайн-шахраїв. За цими фактами розпочато 30 кримінальних проваджень. Усіх громадян я закликаю бути пильними, користуватися тільки офіційними джерелами інформації, не вірити панічним дописам та оголошенням про незрозумілі ліки, які врятують вас від усіх хвороб.

Ми працюємо над тим, щоб забезпечити місця для обов’язкової обсервації громадян України, які повертаються з-за кордону. Без неї повернення додому буде неможливим. А тим громадянам, які ламають двері аеропорту, я можу сказати лише одне: держава не дозволить вам бути егоїстами.

Якщо хтось не розуміє, що створює потенційний ризик для оточення, якщо комусь байдуже, то саме держава буде захищати здоров’я мільйонів інших громадян. Не умовляннями й рекомендаціями, а жорсткими діями.

Також Антимонопольний комітет України здійснює щоденний моніторинг цін на продукти та товари першої необхідності. Як було сказано раніше, наживатися на українцях у складні часи ми не дозволимо нікому.

Крім цього, триває спільна підготовка до оперативного розгортання мобільних госпіталів в окремих регіонах України у разі виникнення потреби.

Окремо хочу сказати наступне. Щодня більшість новин присвячена коронавірусу та цифрам щодо захворілих громадян. Але ми не маємо забувати, що, крім боротьби з невидимим ворогом, у нас триває війна на сході України.

За минулий тиждень у зоні проведення Операції об’єднаних сил, на жаль, загинуло двоє наших бійців та восьмеро отримали поранення. Мої щирі співчуття родинам загиблих та побажання найскорішого одужання всім пораненим. Дякую українським воїнам за службу!

А ще я хочу вкотре подякувати нашим українським медикам. Знаю, як вам зараз нелегко. Знаю, що є певні проблеми із забезпеченням.

Цілодобово ми стараємося вирішити всі ці питання. Хочу зараз не лише як Президент, а й просто по-людськи сказати вам: «Дякую». За те, що ви робите. За те, що ви тримаєтесь.

Також сьогодні відбулося засідання уряду, на якому ухвалено кілька важливих рішень. Дякую за підтримку ініціативи про щомісячну доплату в розмірі 500 гривень людям, старшим вісімдесяти років. Розуміємо, що це не ідеал, але людям стане хоч трішечки легше.

Ще хочу відзначити рішення про виплату в цьому місяці однієї тисячі гривень тим громадянам, які мають пенсію менше п’яти тисяч гривень, а також певним вразливим категоріям населення. Важливою є й запланована на 1 травня 2020 року індексація пенсій.

Усі ці ініціативи потребують ухвалення змін до Державного бюджету України.

Я впевнений, що народні депутати найближчими днями проголосують за ці зміни й не заберуть у людей таку важливу підтримку.

Окремо хочу звернути увагу уряду на таке. В Україну повернулося дуже багато громадян з-за кордону. Це – добра новина, нехай обставини такого повернення і не найприємніші. Але рано чи пізно коронавірус обов’язково пройде і карантин закінчиться. Вважаю, що ми повинні зробити все і втримати цих людей на батьківщині. Нам дуже потрібні ваші знання та вміння.

Тому пропоную уряду розробити окремий механізм, який створить в Україні додаткові мільйони робочих місць. Саме в цьому контексті знаковим є продовження програми «Велике будівництво». Тисячі кілометрів нових доріг та інфраструктурні об’єкти дадуть той необхідний імпульс для економічного розвитку та створять нові робочі місця.

Дуже хочеться, щоб після карантину всі ми: і ті, хто працював тут, і ті, хто повернувся з-за кордону, разом будували Україну.

Дорогі громадяни! Продовжуємо зберігати спокій і холодну голову.

Продовжуємо залишатися вдома! Я вкотре прошу вас подорослішати!

Знаєте, є відомий факт, як після аварії на Чорнобильській АЕС влада збирала людей на першотравневу демонстрацію. Ніхто тоді не боявся, бо ж «радіація невидима». Так от: коронавірус теж невидимий. Більше того, ми нікого не збираємо, а навпаки – благаємо вас залишатися вдома. Пляжі ніхто не вкраде й пісок вагонами ніхто не вивезе. Парки нікуди не зникнуть. Прогулянки – почекають.

А шашлики можуть вилізти, вибачте, боком. Усвідомте все це!

Ми українці. Ми вистоїмо. І обов’язково відзначимо нашу спільну перемогу на площах, у парках, на пікніках і пляжах. Але цієї перемоги треба дочекатись. А поки  – залишаємось вдома.

Будьте здорові, дорогі українці! Бажаю вам 36,6!

Бережімо себе. Збережемо Україну!

Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.

 • Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

 • Чи можна ходити по вулиці без маски?

В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

 • Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? 

Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

 • Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

 • Чи закривають церкви на період карантину?

Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину. 

 • Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

 • Чи можна ходити по вулиці втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

 • В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають. 

 • А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? 

Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

 • Чи можна буде гуляти навколо будинку?

Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

 •  Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

 • Чи можна ходити в парк чи сквер? 

Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

 • Як тепер вигулювати домашніх тварин? 

Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

 •  Коли діти знову підуть у школу?

Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.  

 • Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відповідно до вимог Конституції України підписав ухвалений на позачерговому засіданні Парламенту 30 березня Закон України (відповідний законопроект зареєстровано за № 3275) щодо підтримки населення та бізнесу в умовах карантину через поширення коронавірусу. Цей Закон вже передано на підпис Президенту України.

Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» містить такі ключові положення:

 • медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації серед людей захворювання  на коронавірусну хворобу COVID-19, Кабінетом Міністрів буде встановлено доплату у розмірі до 300% заробітної плати, а для працівників соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, що знаходяться вдома – до 100% заробітної плати;
 • піднято ліміти для груп платників єдиного податку фізичних осіб – підприємців: перша група – з 300 тис грн до 1 млн грн, друга група – з 1,5 до 5 млн грн, третя група – з 5 до 7 млн грн;
 • операції з ввезення на митну територію України ліків, медичних виробів і обладнання для протидії COVID-19 та їх постачання звільняється від сплати ПДВ;
 • тимчасово, до 31 травня 2020 року, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів;
 • плата за землю і податок на нерухомість не сплачуються з 1 березня по 31 березня 2020 року;
 • штрафні санкції за несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ не застосовуються з 1 березня по 31 травня;
 • під час дії карантину учасники судової справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів;
 • передбачено право суду під час карантину приймати рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання, якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров’ю особи;
 • на період карантину забороняється підвищення процентної ставки за кредитним договором;
 • вводяться правила дистанційної роботи працівників: загальна норма тривалості робочого часу передбачена Кодексом законів про працю України, працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, виконання дистанційної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав, зменшення зарплати;
 • за зверненням роботодавця виплачуватиметься допомога по частковому безробіттю працівникам, яких не звільнено з роботи, але їхня зарплата і тривалість робочого часу скорочена роботодавцем (тільки для малих і середніх підприємств);
 • продовжується виплата державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, інших видів державної допомоги, пенсії по інвалідності на період карантину;
 • на період карантину Уряд отримає право встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціальні товари;
 • на період карантину місцеві ради, їхні виконавчі комітети отримають право проводити дистанційні засідання у режимі відеоконференції або аудіоконференцій, до порядку денного яких можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями;
 • журналістам гарантується, як і раніше, безперешкодне пересування по території України, в тому числі на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію.

 

Під час онлайн брифінгу, що відбувся в ОДА сьогодні, Владислав Скальський наголосив на важливій для малого бізнесу новині від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

 Так, він повідомив, що держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину.
 
Відтак, підтримка роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень прийнятого законопроєкту #3275. Із текстом Закону можна ознайомитися на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановленими Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва», — наголосив Владислав Скальський.
 
Керівник регіону зазначив, що задля її отримання необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Необхідно подати наступні документи:
1) заяву у довільній формі;
2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних  заходів
3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
4) довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 
За словами голови ОДА, право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

 1. Президент України провів телефонну розмову з Генеральним секретарем ООН
 2. Прем’єр-міністр взяв участь у першій віртуальній зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією
 3. Верховна Рада України працює у режимі роботи в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах)
 4. На Вінниччині налагоджено щоденний моніторинг потреб осіб похилого віку та осіб з інвалідністю
 5. Продовольчого ажіотажу на Вінниччині немає
 6. Забезпечення засобами захисту від коронавірусу, соціальна підтримка та робочі місця: звернення Володимира Зеленського до українців
 7. Уряд посилить заходи безпеки для боротьби з коронавірусом
 8. Владислав Скальський: Задля злагодженої та скоординованої роботи з волонтерами в області створено єдиний офіційний моніторинг потреб базових медичних закладів Вінниччини
 9. В області функціонує 50 контрольно-пропускних постів, з яких 5 – карантинних
 10. Регіони мають кілька джерел фінансування для боротьби з коронавірусом – Володимир Зеленський

Сторінка 1 із 100

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3