Про облік багатодітних сімей, видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, підготовку документів стосовно присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» йшлося під час навчального семінару з питань реалізації державної сімейної політики для працівників територіальних громад області.

Під час Засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми обговорено шляхи посилення роботи у напрямку запобігання домашньому насильству.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами) та на виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням  4 сесії обласної Ради 8 скликання від 29 січня 2021 року №29, Обласної цільової соціальної програми «Молодь Вінниччини» на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 8 скликання від 29 січня 2021 року №31, Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2016-2021 роки, затвердженої рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 04 грудня 2018 року №705 Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації оголошує конкурс з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надаватиметься фінансова підтримка у 2022 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Про роботу спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього та гендерно зумовленого насильства йшлося під час онлайн-зустрічі, організованої Національною соціальною сервісною службою України
Звертаємо увагу

На Вінниччині проведено дводенне навчання для членів обласної міжвідомчої робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус).
15 грудня 2020 року підписано Меморандум між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» про взаєморозуміння щодо створення центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення» (модель Барнахус).

Сьогодні депутати Вінницької обласної Ради підтримали рішення про реорганізацію Плисківського психоневрологічного інтернату.
Плисківський психоневрологічний інтернат буде реорганізовано шляхом приєднання до комунальної установи «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку».

Сьогодні взяли участь у засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання,реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення,розвитку (модернізації) соціальних послуг з порядком денним "Щодо стану дотримання прав дітей при здійсненні децентралізації та проведення реформи деінституалізації (ДІ).

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 10. 03.2021 року № 127 «Про організацію І  тематичної зміни у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» Департаментом соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації спільно із структурними підрозділами, що відповідають за організацію оздоровлення та відпочинку дітей на місцях, здійснено організаційні заходи щодо направлення на відпочинок 33 дітей, які потребують першочергової підтримки держави, із Вінницького району, міста Жмеринка, міста Козятин та міста Ладижин.

Другий рік поспіль громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» оголошує конкурс «Кращі інклюзивні практики України – 2021».

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від  10.03.2021 № 126 «Про організацію І тематичної зміни у державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек» на оздоровчу зміну  «Я люблю Україну» направлено 28 дітей пільгових категорій, вихованців Вінницького навчально-реабілітаційного центру "Гніздечко", Ситковецької спеціальної школи та Брацлавської спеціалізованої школи.

З метою допомоги вразливим категоріям громадян функціонує інформаційна платформа «Допомога поруч» та працює «гаряча» телефонна лінія, на яку можуть звернутися громадяни, які потрапили в складні життєві обставини і потребують невідкладної допомоги.

12 березня, в КЗ ВОМЦ «Квадрат» відбулась презентація гри-тренінгу «Молодіжна рада» та турнір гри, де кожен бажаючий мав змогу одягнути на себе одну з ролей в громаді та побудувати стратегію успіху в ній.

На сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою.

             Починаючи з  5 березня 2021 року Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізується  пілотний проєкт «Почуй мене».

Сьогодні відбулась зустріч з Міністерство молоді та спорту України щодо обговорення реалізації молодіжної політики на національному та регіональному рівнях у 2021 році.
В робочій нараді взяли участь Заступниця директора Департаменту - начальниця управління молодіжної політики та електронного врядування
Ірина Коцюбівська та головні спеціалісти відділу молодіжної політики та взаємодії з ГО Коля Стінянський та Анна Оцвера.

Сьогодні спільно з Міністерством соціальної політики України працювали над пропозиціями поданими за результатами апробації проєкту державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання, що апробувався у Вінницькій області у 2020 році на базі двох пілотних шкіл:

З нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня одночасно у п’яти містах України пролунав дзвін, що символізує солідарність в боротьбі за рівні права та можливості жінок і чоловіків.

Провели вебінар для працівників "фронт"-офісів територіальних громад, які здійснюють прийом документів мешканців через ПК "Соціальна громада", та спеціалістів "бек"-офісів органів соціального захисту населення РДА. Відпрацювали такі питання:

Проєкт створено для тих, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також для тих, хто має власні ідеї і шукає можливості втілити їх разом із однодумцями.

Депутати підтримали підготовлений Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації проєкт «Порядок використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційної виплати за навчання учасників бойових дій та їхніх дітей протягом І та ІІ семестрів 2020-2021 навчального року».

Виїзну робочу зустріч сьогодні провели заступник начальника управління- начальник відділу Тростянець Наталя Томін з колегами Управління соціального захисту населення Гайсинської РДА Відділ Тростянець із працівниками Ободівської територіальної громади.

Виїзну робочу зустріч з керівним складом та працівниками Брацлавської селищної територіальної громади сьогодні провели начальник Управління соціального захисту населення Тульчинської райдержадміністрації Микола Богач та заступник начальника Управління Ольга Бурдо.

  1. Всі 1891 "пакунків малюка" наявні у місцевих пологових відділеннях медичних закладів області.
  2. СПІВПРАЦЯ З «ФРОНТ»-ОФІСАМИ МІСЦЕВИХ ГРОМАД
  3. На базі укрупненого Управління соціального захисту населення Могилів-Подільської райдержадміністрації відбулося онлайн засідання Районної комісії з питань надання житлових субсидій, пільг та інших соціальних гарантій в новому форматі.
  4. Коли утворять Молодіжну Раду в Гніванській ТГ?
  5. Проведено навчання з питань протидії торгівлі людьми для державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації, управлінь та відділів райдержадміністрацій, посадових осіб районних рад, сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
  6. В області п'ятий рік поспіль проводиться конкурс на надання соціальних послуг недержавними установами та організаціями.
  7. Про організацію роботи у напрямах запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі йшлося під час онлайн-наради, організованої Національною соціальною сервісною службою.
  8. Всеукраїнською благодійною організацією «Асоціація благодійників України» оголошено  старт нового етапу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2020».
  9. Вітаємо Райгород із утворенням Молодіжної ради!
  10. Вінниччина та Харківщина обмінялись досвідом молодіжної політики!

Сторінка 1 із 54