Протягом останнього часу гостро постало питання забезпечення «ковідних» закладів охорони здоров’я області киснем.
Обласна державна адміністрація і департамент охорони здоров’я та реабілітації докладають максимум зусиль для підтримки медичної галузі, особливо в напрямку забезпечення киснем «ковідних» лікарень.

Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення Вінницької обласної ради вже 25 років поспіль надає високоспеціалізовану комплексну медичну допомогу ліквідаторам та постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС, а також вінничанам.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, в 30 опорних лікарнях області, станом на ранок 9 квітня, на стаціонарі перебуває 1712 пацієнтів з підтвердженим COVID-19 та 397 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Кількість пацієнтів на ліжках реанімації – 163.

Онлайн-конференція під такою назвою сьогодні відбулася за участю Міністерства охорони здоров’я України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Національної служби здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, ГО «Асоціація сімейних медичних сестер», ГО «ВакциНація».

Відбулась нарада з керівниками 10 опорних лікарень у госпітальних округах стосовно стану реалізації проєкту «Велике будівництво». Обговорили реконструкцію приймальних відділень та перетворення їх у відділення екстреної медичної допомоги.

За ініциативою губернатора області Сергія Борзова завершується створення реперфузійного центру кардіохірургії на базі Могилів-Подільської ОЛІЛ. Протягом поточного місяця буде введено в експлуатацію ангіограф, аналогічний  тому, що працює на базі ВОКЛ ім. Пирогова, який не могли запустити з 2018 року.

На порядок денний було винесено  10 питань.  Зокрема, депутати підтримали всі питання , які були ініцьовані профільним департаментом ДОЗ та Р ОДА, а саме питання: «Про внесення змін до статуту КНП «Вінницький обласний спеціалізований будинок дитини з ураженням  ЦНС та порушенням психіки»  та внесення змін до Статуту КНП «Територіальне медичне об’єднання» Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

 
 
 За 2-3 тижні у Вінницьку область очікують надходження вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
Докладнішу інформацію про цю та інші вакцини, які очікує Україна, можна дізнатися за посиланням: https://vaccination.covid19.gov.ua/

Впродовж минулої доби всіма лабораторіями  області досліджено 2531   зразків на COVID-19 (в т.ч. ОЛЦ – 1880, Меділабс- 551,  Центр СНІДу -52, міський лікувально-діагностичний центр - 48). 

«Сьогодні дуже важливий день для України і для українців – ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт з компанією Pfizer на постачання 10 мільйонів доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою – в мене з ним була розмова 8 лютого – він пообіцяв, що зробить усе можливе й неможливе. І зробив це», – сказав Володимир Зеленський. 

Сьогодні, з нагоди початку Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, у брифінгу Вінницької обласної державної адміністрації взяв участь Олександр Мельник -  директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я.

Впродовж минулої доби всіма лабораторіями  області досліджено 2257 зразків на COVID-19 (в т.ч. ОЛЦ – 1692, Меділабс- 429,  Центр СНІДу -90, міський лікувально-діагностичний центр - 46).

Операція має бути з мінімальною шкодою для онкологічного хворого. Цього принципу дотримуються онкохірурги Подільського регіонального центру онкології. А тому коли є вибір, при хірургічному лікуванні пухлин, оперують лапороскопічним методом.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року «Щодо Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року».

За інформацією Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, в 30 опорних лікарнях області, станом на ранок 5 квітня, на стаціонарі перебуває 1823 пацієнта з підтвердженим COVID-19 та 425 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Кількість пацієнтів на ліжках реанімації – 159. 

Другого квітня в режимі онлайн відбулася колегія департаменту охорони  здоров’я та реабілітації ОДА «Підсумки роботи галузі охорони здоровʼя за 2020 рік та перспективи на 2021 рік».

Сторінка 1 із 119

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua