Сучасний УЗД-апарат, ліжка з підігрівом для новонароджених, монітори, апарати штучного дихання - відтепер одна з найкращих лікарень області -  Козятинська ЦРЛ - отримала відремонтоване пологове відділення.

Про підсумки діяльності Могилів-Подільської ОЛІЛ за 2017 рік та актуальні завдання на 2018 рік говорили на засіданні медичної ради в Могилів-Подільській ОЛІЛ.

З липня по грудень минулого року вийшло чотири базових медичних закони: про оптимізацію закладів охорони здоров’я, про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги, про сільську медицину, зміни до закону про бюджет нашої країни. Ще немає багатьох нормативних актів, але реформування вже почалось.

Про медицину області та про медичну реформу говорила директор Департаменту охорони здоров’я  Людмила Грабович з представниками ЗМІ.

Як працюватимуть заклади третинного рівня в умовах утворення госпітальних округів та чи стануть вони ближчими до пацієнтів.Про ці та інші кроки медичної реформи  розповіла директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час наради з головними лікарями «третинки».

Впродовж п’ятого тижня 2018 року захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, в порівнянні з попереднім тижнем, зросла на 29,0% і склала 663,7 випадків на 100 тис. нас., при епідемічному порозі 724,3 випадків на 100 тис. нас.

Оновлене відділення патології новонароджених презентували у міській лікарні «Центр матері і дитини». З моменту відкриття у 1998 році, тут проводилися лише косметичні ремонти. За підтримки міської та обласної ради вдалося залучити кошти для капітального ремонту, який тривав протягом чотирьох місяців.

Лікарні перетворяться на комунальні неприбуткові підприємства, пацієнти укладатимуть декларації зі своїми сімейними лікарями, триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров‘я, удосконалюватиметься робота екстреної медичної допомоги, а також формуватимуться госпітальні округи. Такі основні завдання галузі охорони здоров’я на 2018 рік. Про це розповіла Людмила Грабович під час Колегії Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Відремонтовані вікна, покрівля та стіни, завезене нове обладнання та відремонтовано дорогу – відтепер жителі селища Вендичани отримуватимуть якісну медичну допомогу. Вона стала доступнішою та ближчою.

Лікарні перетворяться на комунальні неприбуткові підприємства, пацієнти укладатимуть декларації зі своїми сімейними лікарями, триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров‘я.

Впродовж січня в Україні почастішали випадки захворювання на кір. З початку 2018 року на Вінниччині зафіксовано 13 випадків, серед яких летальних не було. Як запобігти хворобі та які заходи вживати при перших симптомах розповіла зав.кафедрою дитячих інфекційних хвороб ВНМУ ім.М.Пирогова, доктор медичних наук, професор Ірина Незгода.

 

Сьогодні представники Південного округу ознайомилися зі схемою створення госпітального округу. Учасники наради розглянули питання, пов’язані з функціональними спроможностями госпітальних округів, а також подальші дії після прийняття закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Дорожньо-транспортні пригоди трапляються, на жаль, досить часто.  Це призводить до травматизму та часом – смертельних випадків. Тому кожній людині необхідно знати, як поводити себе,  якщо сталася аварія і як врятуватися, чи врятувати життя іншої людини.

60 відсотків пацієнтів, які сьогодні перебувають у лікарнях третинного рівня, отримуватимуть медичну допомогу в лікувальних закладах первинного та вторинного рівнів. Госпітальні округи значно розширять фунціональні можливості, а медичні послуги стануть ближчими до пацієнтів. Про ці та інші кроки медичної реформи розповіли представникам Західного госпітального округу заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час наради 24 січня.

Скільки лікарень первинного та вторинного рівня має бути та як ефективно провести реорганізацію лікувальних закладів і, де брати фахівців – питання, які найбільше сьогодні хвилюють керівників РДА та головних лікарів Східного госпітального округу Вінниччини.

Відповідді на ці та інші запитання давали заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович під час наради 23 січня.

Сторінка 1 із 14

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua