1.Вид та назва регуляторного акту

Наказ Начальника Вінницької обласної військової адміністрації від 25 травня 2022 року № 404 «Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради», зареєстроване у Центрально-Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Хмельницький) 31 травня 2022 року за № 14/317.

 

2.Виконавець заходів відстеження

Комунальне некомерційне підприємство «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради»

 

3.Цілі прийняття акту

       Головна ціль даного регуляторного акта – надання якісних послуг  за економічно-обґрунтованими тарифами фізичним та юридичним особам, а також:

- використання економічно обґрунтованих тарифів на ринку реалізації медичних послуг;

-  сприяння збільшенню надходжень до спеціального фонду підприємства, які будуть направлятись на покриття витрат виробництва компонентів з донорської крові;

- покращення результатів фінансово-господарської діяльності;

- забезпечення повного відшкодування витрат, які пов’язані з виготовленням та зберіганням компонентів крові, їх розподілом  та реалізацією;

- покращення умов виробництва компонентів з донорської крові у стаціонарних та виїзних умовах;

- покриття видатків, пов’язаних з наданням послуг з виготовлення та зберігання компонентів крові, їх розподілом та реалізацією, а також на проведення заходів, пов’язаних з виконанням основних функцій підприємства, які не забезпечені видатками обласного бюджету та субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетів на здійснення підтримки окремих закладів та заходів.

До таких видатків відносяться:

  • проведення імуногематологічних досліджень зразків крові донорів та реципієнтів здійснення індивідуального підбору компонентів крові;
  • обстеження донорів та осіб, які виявили бажання бути донорами та заготовленої донорської крові;
  • впровадження та удосконалення системи менеджменту якості;
  • проведення контролю за дотриманням показників якості донорської крові та її компонентів;
  • формування, ведення, поновлення бази даних про донорів (донорської бази) та при необхідності видачі інформації за відповідними запитами;
  • планування та облік донорських кадрів;
  • проведення організаційної роботи з агітації та пропаганди донорства серед населення з використанням засобів масової інформації, доступних соціальних мереж, проведення лекцій, співбесід тощо;
  • вивчення, розроблення та впровадження в практику нових технологій заготівлі крові та плазми з подальшим виготовленням з неї компонентів.

  Виконання цих завдань можливе лише за умови наявності необхідних коштів, одним з джерел їх надходження є платні послуги.

 

  4.Строк виконання заходів з відстеження.

з 14 квітня по 25 травня 2023 року.

 

  5.Тип відстеження.

Повторне.

 

  6.Методи одержання результатів відстеження.

Для проведення повторного відстеження використовувались дані підприємства про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, аналіз фінансових показників діяльності закладу.

 

   7.Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Основними показниками результативності дії регуляторного акту є стабільне та достатнє фінансування підприємства для підтримці здоров`я населення Вінницького регіону шляхом реалізації самостійно виготовлених компонентів з донорської крові, які відповідають вимогам нормативно-правових актів, що регулюють діяльність установ та закладів служби крові України на замовлення  закладів охорони здоров’я Вінницького регіону.

Відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось шляхом аналізу кожного з наведених показників:

    - кількість відповідних суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акту;

    - оцінка «прямих» витрат суб’єктів на виконання регулювання;

    - розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акту.

    - рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо основних положень акту.

 Прийняття цього регуляторного акта дозволило закладу у 2022-2023 роках залучити додаткові кошти для прямих та накладних потреб виробництва та поліпшити матеріально-технічну базу.

Наслідком дії регуляторного акта є встановлення відповідного рівня тарифів на платні послуги, а саме  реалізацію компонентів та препаратів, виготовлених з донорської крові, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів та інше.

 

8.Кількісні та якісні значення показників результативності акту

Кількісні показники результативності акту:

  • кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акту.

дія регуляторного акту поширюється на КНП «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради» та суб’єктів господарювання м. Вінниці та Вінницької області, що є споживачами послуг.

Надходження фактичних та запланованих сум до спеціального фонду підприємства, кількість суб’єктів господарювання, на які поширюються дії регуляторного акту наведені в таблиці:

Показник

АРВ

Факт з 25 травня  2022 року по 25 травня 2023 р

Надходження до спеціальних фондів, тис. грн.

3100,00

16042,80

Надходження до спеціального фонду підприємства від надання даного виду платних послуг, тис. грн.

1685,50

15 966,30

Кількість суб’єктів господарювання, які отримали медичні послуги, згідно договорів, одиниць, у т. ч.:

12

64

Великі (більше 250 працюючих)

0

55

Середні (з 50 до 250 працюючих)

6

9

Малі (до 50 працюючих)

5

0

Мікро (не більше 10 працюючих)

1

0

 Згідно обсягу наданих платних послуг відповідно до аналізу регуляторного впливу прогнозувалось надходження коштів до спеціального фонду бюджету підприємства у розмірі – 3 100,00 грн., фактично надійшло –16 042,80 грн.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання або фізичних осіб з основних положень акту високий.

Інформування зацікавлених суб’єктів господарювання або фізичних осіб про наказ обласної військової адміністрації здійснено через Вінницьку обласну військову адміністрацію, 29 червня 2022 року у ТОВ «Редакція газети «Вінниччина» опубліковано оголошення щодо затвердження тарифів на платні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради», а також для споживачів у Відділі зберігання та реалізації компонентів крові (експедиція) розміщено наказ з затвердженими тарифами.

 

9.Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей.

Повторне відстеження результативності регуляторного акту здійснено КНП «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради» у термін не менший за рік з дня набрання чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності даного регуляторного акту, за результатами якого можна здійснювати порівняння показників базового та періодичного відстеження. У процесі відстеження не виявлено неврегульованих та проблемних питань, тому внесення відповідних змін чи визнання такими, що втратило чинність наказу не потребує.

Ступінь досягнення поставлених цілей, які визначені комунальним некомерційним підприємством «Вінницький обласний центр служби крові  Вінницької обласної Ради» є цілком прийнятним.

 Виходячи з вищезазначеного, внесення змін до  Наказу Начальника Вінницької обласної військової адміністрації від 25 травня 2022 року № 404 «Про затвердження Тарифів на платні послуги, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Вінницький обласний центр служби крові Вінницької обласної Ради» не доцільно.

 Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акту буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Вінницької обласної державної адміністрації в розділі «Діяльність ОДА», «Регуляторна діяльність» у рубриці «Відстеження результативності регуляторних актів».

У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань вони будуть усунені  шляхом внесення відповідних змін.

 Періодичне відстеження планується проводити один раз на три роки з дня виконання заходів повторного відстеження результативності цього акту.

 

Директор Департаменту

Ольга ЗАДОРОЖНА