За результатами засідання круглого столу «Щедрик» М.Леонтовича як бренд та складова маркетингової стратегії Вінницької області», ініційованого і проведеного у січні 2020 року управлінням культури і мистецтв, було вирішено здійснити робочі поїздки з метою дослідження, збору та фіксації інформації щодо культурної спадщини, пов’язаної з життям та творчістю Миколи Леонтовича, її подальшої популяризації, створення туристичних маршрутів «Шляхами Леонтовича», планування проведення мистецьких заходів, присвячених творчості композитора.
Так, було створено робочу групу з представників управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, обласного центра культури «Щедрик», викладача Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Леонтовича Ю.А. Васюк, методиста з фото- та відеосправи обласного центру народної творчості А.М. Сулими. Першу поїздку було здійснено 11 та 12 червня 2020 р. у Немирівський, Тульчинський, Чечельницький, Бершадський, Крижопільський, Томашпільський, Тростянецький, Шаргородський та Тиврівський райони Вінницької області.
У рамках дослідження, відбулись зустрічі з представниками місцевої влади та з виконавцями творів М. Леонтовича громади с.Чуків Немирівського району. Здійснено запис виконання творів Леонтовича учасницями фольклорного гурту «Калинове гроно» с.Тиманівка Тульчинського району. В с.Білоусівка зібрано цінний матеріал щодо проживання в селі родини Леонтовичів, а також записано твори композитора, виконані місцевими жителями. Зроблено запис співу творів композитора вокальним колективом села Нова Ободівка Тростянецького району. Зафіксовано виконання творів Леонтовича від майстрів народного співу в селі П’ятківка Бершадського району, а також в селах Каташин та Бондурівка Чечельницького району. Плідні зустрічі відбулись з начальниками відділів культури райдержадміністрацій та з виконавцями творів Леонтовича у Крижополі та Томашполі. В Шаргородському районі в селі Джурин записано народний аматорський хоровий колектив Джуринського СБК та цінні свідчення місцевих жителів про життя композитора. Тиврів представив робочій групі дітей-воклаістів.
Також було зібрано цінний матеріал щодо культурної спадщини М.Леонтовича: зафіксовано на фото та відео-носії виконавців творів М.Леонтовича, як професіоналів-вокалістів, так і аматорів. Відзнято пам’ятні місця, пов’язані з проживання та творчістю видатного митця Вінниччини Миколи Леонтовича, записано спогади місцевих жителів.
На базі зібраних матеріалів вивчається історична та мистецька спадщина місць, пов’язаних з життям та творчістю М.Леонтовича, розробляються нові туристичні маршрути, готуються мистецькі заходи, присвячені творчості митця.
Планується наступний виїзд робочої групи для подальшого збору інформації. Після завершення опрацювання зібраних матеріалів, результати будуть представлені широкому загалу.