Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна повідомила про рішення Кабміну виділити для 8 громад Вінниччини 19 млн грн з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
«Дякую усім 17 громадам Вінниччини, які подали проєкти! – зазначила Наталя Заболотна. - На жаль, кошти виділено лише для 8. Таке рішення прийнято Кабінетом Міністрів України за результатами пропозицій комісії при Міністерстві соціальної політики України, яка опрацьовувала надіслані їм територіальними громадами проєкти».
Громади, які отримають субвенцію:
Джулинська сільська територіальна громада - 3 043,70 тис. грн;
Тульчинської міська територіальна громада - 8 124,61 тис. грн;
Томашпільської селищна територіальна громада - 366,63 тис. грн;
Краснопільської сільська територіальна громада - 124,75 тис. грн;
Лука-Мелешківська сільська територіальна громада - 271,08 тис. грн;
Барcька міська територіальна громада - 246,21 тис. грн;
Вороновицька селищна територіальна громада - 275,69 тис. грн;
Козятинська територіальна громада - 4 535,68 тис. грн;
Обласний бюджет Вінницької області (для обласного закладу) - 1 883,62 тис. грн.
Як зазначила Наталя Заболотна, ці кошти розподілено для створення 11 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб з яких:
- 2 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- 2 денні центри соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- 4 консультативні служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- 3 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
За останні роки Вінниччина зробила багато рішучих кроків для ефективного реагування та запобігання домашньому насильству.
«Створення та розбудова належної інфраструктури на місцевому рівні є одним із важливих аспектів протидії домашньому насильству в цілому! Але! Створити служби - це одне, а от підготувати фахівців та налаштувати роботу - це інше! Над цим і буде працювати обласна державна адміністрація спільно з громадами. Не зупиняємося і рухаємося далі задля того, щоб саме словосполучення «домашнє насильство» залишилось в минулому, а будь-які його прояви в суспільстві вважались не тільки неприпустимими, але й ганебними!»,- закликала посадовиця.