06 листопада 2019 року робоча група у складі працівників служби у справах дітей облдержадміністрації, представників Департаментів охорони здоров’я та   освіти і науки облдержадміністрації на виконання Указу Президента України від 30 вересня 2019 року № 721/2019 «Про деякі питання забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей», здійснила виїзд і  перевірку Піщанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

06 листопада 2019 року на базі Піщанської районної державної адміністрації відбулась нарада з головами сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, відповідальних працівників їх виконавчих органів, до компетенції яких входять питання охорони дитинства  та представників структурних підрозділів Піщанської районної державної адміністрації дотичних до захисту прав дітей.

01 листопада 2019 року працівники служби у справах дітей обласної державної адміністрації взяли участь у засіданні обласної комісії з питань розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

      01 листопада 2019 року працівники служби у справах дітей обласної державної адміністрації взяли участь у селекторній нараді на тему «Актуалізація секторальних мереж надання публічних сервісів та послуг в регіонах».

      31 жовтня 2019 року відбулась нарада-семінар начальників служб у справах дітей районних державних адміністрацій  та міських рад міст обласного значення.

25 вересня 2019 року під головуванням начальника служби у справах дітей Вінницької облдержадміністрації Тетяни Дорош відбулася  робоча нарада з начальниками служб у справах дітей райдержадміністрацій та виконкомів міських рад, міст обласного значення.

На  знак визнання  високої місії  людей, які взяли на виховання в свої сім»ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, держава 30 вересня відзначає День усиновлення, який невипадково  припадає на православний  день Віри, Надії і Любові.

         Тож, 25 вересня 2019 року в конференц-залі Галереї ХХІ відбувся VIIІ обласний форум з нагоди Дня усиновлення, який був організований службою у справах дітей облдержадміністрації.  У роботі форуму взяли участь працівників служб у справах дітей районів і міст області, представники ОТГ, керівники закладів інституційного догляду для дітей, представники дотичних до охорони дитинства департаментів,  управлінь, служб, а також прийомні батьки, батьки - вихователі ДБСТ, опікуни, піклувальники, усиновлювачі.  

30 серпня 2019 року в приміщенні служби у справах дітей облдержадміністрації відбулась  нарада на виконання окремого доручення заступника голови державної служби України з питань праці щодо забезпечення ефективного виконання заходів, передбачених Державною соціальною програмою «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 року № 453.

13 червня 2019 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації  на базі комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» проведено семінар - навчання для третьої останньої частини начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, міських,  селищних та сільських об’єднаних територіальних громад з метою обговорення та визначення координуючої діяльності служб у справах дітей щодо захисту прав дітей в умовах децентралізації влади на виконання постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.                                                                                                        У даному семінарі взяли участь представники 15  районів, міст області.

11 червня 2019 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації  на базі комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» продовжено проведення семінар - навчань для начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, міських,  селищних та сільських об’єднаних територіальних громад з метою обговорення та визначення координуючої діяльності служб у справах дітей щодо захисту прав дітей в умовах децентралізації влади на виконання постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

06 червня 2019 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації  на базі комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» проведено семінар - навчання для начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення, міських,  селищних та сільських об’єднаних територіальних громад з метою обговорення та визначення координуючої діяльності служб у справах дітей щодо захисту прав дітей в умовах децентралізації влади на виконання постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

«Спільними зусиллями всіх небайдужих людей ми зможемо запалити в кожній дитині віру в те, що навіть Оскарівські вершини можна подолати, якщо дуже прагнеш цього». Саме під таким гаслом 31 червня 2019 року з нагоди Дня захисту дітей відбулось велике дитяче свято на базі обласного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Свято було красивим і веселим ще й тому, що поєднало ще одну дату, а саме 5-річчя з дня існування цього закладу.

З 29 по 31 травня 2019 року з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей  службою у справах дітей облдержадміністрації організовано відвідування Вінницького планітарію майже для 300 дітей   пільгових категорій з окремих районів і міст області. Даний захід здійснено в рамках реалізації заходів «Комплексної оборонно-правоохоронної  програми Вінницької області  на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад». 

17.05.2019 року комунальний заклад «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» відвідала  з робочим візитом делегація Ясського повіту Румунії, у складі Віце-президента Ясської повітової Ради Ромео Ольтеану, секретаря Ясського повіту Лакраміори Верніки-Даскалеску та членів делегації, серед яких керівники центрів соціальних послуг.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 року №268 "Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів" в області  службами у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення проводиться робота щодо надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

           В ході проведення колегії та міжвідомчої наради членами колегії та міжвідомчої робочої групи обговорено шляхи реформування закладів інституційного  догляду в умовах децентралізації влади.

 

19 квітня 2019 року в рамках щорічної акції з благоустрою та санітарної очистки території «За чисте довкілля» працівники служби у справах дітей облдержадміністрації  працювали на благоустрої  території Вінницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей.  

4 та 5 квітня в Вінницькому та Жмеринському обласних центрах соціально-психологічної реабілітації  дітей, які підпорядковані службі у справах дітей облдержадміністрації, проведено заходи в рамках щорічної акції з благоустрою «За чисте довкілля!».

На даний час понад 2500 дітей у Вінницькій області зростають у державних закладах різних типів: дитячих будинках, школах-інтернатах тощо. Лише менше 7% цих дітей є дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Переважна ж більшість дітей в інтернатних закладах мають одного чи обох батьків, інших родичів. Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей  – планомірний і поступовий процес, що триватиме щонайменше до 2026 року.

14 березня 2019 року в приміщенні служби у справах дітей облдержадміністрації відбулась оперативна нарада за участі всіх структур, дотичних до вирішення долі 3-х дітей, позбавлених батьківського піклування, з одного з міст обласного підпорядкування Вінницької області.

Нарада відбулась під головуванням начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяни Дорош.

  1. Про колегію служби у справах дітей облдержадміністрації
  2. Про участь служби у справах дітей облдержадміністрації у заході за методикою "Жива бібліотека" "Розірви ланцюг насильства".
  3. Про проведення службою у справах дітей Віницької облдержадміністрації робочої наради.
  4. Участь Тетяни Дорош у підсумковій семінар-нараді директорів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування Вінницької області.
  5. Статистична звітність
  6. Вручення ключів від квартири дитині-сироті та будинку особам з числа дітей-сиріт в с.Райгород Немирівського району
  7. Щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017-2018 роках
  8. Новорічно-різдвяні свята у Жмеринському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей
  9. Діти-сироти та особи з їх числа області на День св. Миколая отримали житло
  10. Свято Дня св. Миколая в обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей

Сторінка 1 із 6