Указом Президента України від 27 листопада 2008 року в Україні щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення — свято, яке щороку співпадає із днем  християнського Свята Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Ми щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників. Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення.

Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше — щастя мати родину, маму і тата. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло. Доброта і любов — головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти — це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківського піклування. Діти — найдорожче багатство кожної людини. Заради їхнього щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. У дітях — щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

Бажаємо всім вам міцного здоров’я, щастя та злагоди. Хай щедрість і милосердя ваших душ примножується з кожним днем. Нехай Віра, Надія і Любов ніколи не покидають ваші серця. Хай повниться дитячим щасливим сміхом ваші домівки, і ростуть здоровими і успішними ваші діти. Хай щедрість і милосердя ваших душ примножується з кожним днем.

Щастя Вам, шановні усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, найкращої долі Вашим дітям!

29 вересня 2021 року у приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації, в переддень святкування Дня усиновлення в Україні та відповідно до плану роботи служби у справах дітей обласної державної адміністрації відбулося засідання колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації.

Тема засідання: «Забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні – один із пріоритетів державної політики в сфері охорони дитинства».

У засіданні колегії взяв участь заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності – начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України – Вовк Володимир Семенович, який у своєму виступі наголосив на актуальних питаннях державної політики щодо розвитку системи соціального захисту дітей в Україні.

Перший заступник Голови обласної державної адміністрації – Заболотна Наталя Михайлівна, звернула увагу учасників колегії на досягнення  Вінницької області та проблемні питання у сфері забезпечення прав та захисту інтересів дитини.

У своїй доповіді начальник служби у справах дітей облдержадміністрації  – Дорош Тетяна Станіславівна відзначила роль служб у справах дітей, інших дотичних до проблем дитинства структур, у забезпеченні права дитини на виховання в сімейному оточенні.

 

  Ці теми обговорили і ухвалили відповідні рішення під час засідання Комітет гуманітарної та інформаційної політики   

  Серед питань порядку денного законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

щодо створення умов для реалізації проєктів у сфері розвитку об’єктів культурного призначення та управління пам'ятками культурної спадщини в рамках державно-приватного партнерства
Серед основних завдань законопроекту:
створення умов для розміщення готелів та інших закладів гостинності у рекреаційних зонах територій музеїв.

13 вересня 2021 року працівниками обласного центру соціальних служб, які проводили навчання, здійснено виїзд до кандидатки в прийомні батьки за місцем її проживання.

В даному виїзді також взяла участь головний спеціаліст відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей обласної державної адміністрації Ірина Дудар.

Під час візиту та спілкування з кандидаткою в прийомні батьки було з’ясовано, що кандидатка ретельно підготувалася до влаштування в сім’ю родинної групи дітей та створила умови для належного розвитку та навчання дітей.

Відвідування здійснювалось з дотриманням карантинних норм та правил щодо запобігання інфекційним захворюванням.

 

27 серпня 2021 року начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош провела оперативну нараду з керівниками, вихователями методистами та бухгалтерами Вінницького та Жмеринського центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Основні питання стосувалися якісного надання послуг вихованцям закладів, ведення особових справ та відповідної  документації центрів, дотримання строків перебування дітей у закладах, взаємодія зі службами у справах дітей області щодо повернення чи влаштування дітей до сімейних форм виховання.Окрім того, були обговорені питання підготовки закладів до осінньо-зимового періоду, дотримання фінансової та виконавської дисципліни, залучення спонсорів та благодійників. Директори центрів акцентували увагу на певних проблемах господарського характеру. Було вирішено у вересні місяці  надати методичну допомогу працівникам центрів фахівцями служби у справах дітей обласної державної адміністрації в частині ведення необхідної документації та здійснити перевірки діяльності закладів до кінця 2021 року.

10 серпня службою у справах дітей обласної державної адміністрації проведено нараду з директорами комунальних закладів Вінницького та Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

09 серпня 2021 року в.о.начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Оксана Йосипчук взяла участь у нараді з питань створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України та за участю дружини Президента України Олени Зеленської, Голови обласної державної адміністрації Сергія Борзова,першого заступника Голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної, голів територіальних громад області.

На запрошення служби у справах дітей Станіславчицькоі сільської ради, КУ « Центр надання соціальних послуг»  виїзна мобільна група психологів КЗ  «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» провела зустрічі з дітьми та їх батьками, які потребують психологічної підтримки.

 

Міністерство цифрової трансформації запустило Національний тест на цифрову грамотність для громадян, вчителів, державних службовців, медичних працівників. Цифрограм — це можливість перевірити цифрову грамотність будь-якому громадянину. Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами. Пройти тестування можна за посиланням:

https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Шановні кандидати в усиновлювачі!

Визначені часи прийому для громадян щодо отримання інформації про дітей, які можуть бути усиновленими середа з 13:00 год. до 15:00 год., четвер з 09:00 год. до 11:00 год. за телефоном (0432) 52-45-52.

 

01 липня 2021 року  у форматі онлайн на платформі Zoom під головуванням генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслана Колбаси, за участі керівників/працівників територіальних громад, керівників/працівників обласного рівня (у тому числі працівників служби у справах дітей обласної державної адміністрації),керівників/працівників районного рівня продовжується семінар-тренінг на тему  «Сучасні підходи адміністрування у сфері соціального захисту на рівні територіальної громади» (третій етап).  

30 червня 2021 року для служб у справах дітей міських, сільських, селищних територіальних громад та районної державної адміністрації Хмільницького району на базі комунального закладу Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Тетяною Дорош - начальником служби у справах дітей обласної державної адміністрації та спеціалістами Служби було завершено цикл семінар-навчань на тему: «Дотримання законодавства щодо захисту прав дітей службами у справах дітей районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських територіальних громад Вінницької області».

Сьогодні у форматі онлайн на платформі Zoom під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, за участі першого заступника Голови обласної державної адміністрації Наталії Заболотної, керівників/працівників територіальних громад, керівників/працівників обласного рівня (у тому числі працівників служби у справах дітей обласної державної адміністрації), керівників/працівників районного рівня проведено семінар-тренінг на тему  «Сучасні підходи адміністрування у сфері соціального захисту на рівні територіальної громади» (третій етап).  

Сьогодні у Тульчинській районній державній адміністрації під керівництвом начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяни Дорош та працівників служби у справах дітей облдержадміністрації проведено семінар-навчання для служб у справах дітей міських, сільських, селищних територіальних громад та районних державних адміністрацій Гайсинського та Тульчинського районів.

 Навчання проведено з питань дотримання законодавства щодо захисту прав дітей службами у справах дітей районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських територіальних громад Вінницької області.

Сьогодні, 23 червня, в Україні відзначають своє професійне свято державні службовці. 

Служба у справах дітей обласної державної адміністрації щиро вітає Вас з професійним святом –Днем державної служби!

Професія державного службовця - важлива, клопітка та відповідальна праця людей, які у своїй більшості виконують її за покликанням, демонструючи справжню відданість справі та бажання служити людям. А виконання функцій держави у службі у справах дітей ще більш відповідальна справа. Адже ми захищаємо дитину. І тут важливо бути психологом, юристом, просто професіоналом, який пропустить через себе біль і переживання, і зуміє прийняти єдине правильне рішення в інтересах дитини.Тому у всіх життєвих випробуваннях нашої праці нехай буде заслужена вдячність тих, заради кого і намагаємось працювати з віддачею і добросовісно.

Добра і добробуту, заслуженої шани і вдячності людей!

А сьогодні ми вітаємо нашу колегу Осавелюк Аллу Олексіївну, головного спеціаліста-юрисконсульта  з відзнакою – грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради за сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов’язків та з нагоди Дня державної служби.

Перспектив Вам і задоволення від  праці!

22 червня 2021 року на базі комунального закладу Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей для служб у справах дітей міських, сільських, селищних територіальних громад та районної державної адміністрації Вінницького району Тетяною Дорош - начальником служби у справах дітей обласної державної адміністрації та спеціалістами Служби проведено семінар-навчання на тему: «Дотримання законодавства щодо захисту прав дітей службами у справах дітей районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських територіальних громад Вінницької області».

17 червня 2021 року на базі комунального закладу Жмеринського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей проведено семінар-навчання на тему: «Дотримання законодавства щодо захисту прав дітей службами у справах дітей районних державних адміністрацій, сільських, селищних, міських територіальних громад Вінницької області» для служб у справах дітей міських, сільських, селищних територіальних громад та районних державних адміністрацій Жмеринського та Могилів-Подільського районів.

10 червня 2021 року на платформі ZOOM була проведена нарада результатами моніторингу дотримання прав дитини в умовах адміністративно-територіальної реформи окремими територіальними громадами Вінницької області, здійсненого представниками Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У нараді взяли участь представники Управління з дотримання прав дитини та сім'ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Чорна Олена Володимирівна та Пархоменко Ольга Олександрівна, Голова правління Громадської організації  «Всеукраїнське об’єднання «Право на сім’ю» Клочко Світлана Леонідівна, начальник відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ярошенко Олена Миколаївна, перший заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Заболотна Наталя Михайлівна, начальник служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації Дорош Тетяна Станіславівна, директор Вінницького обласного центру соціальних служб Стоялова Олена Володимирівна, керівники служб у справах дітей міських, сільських та селищних територіальних громад Вінницької області.

02-04 червня 2021 року у Вінницькій області працювала моніторингова група Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з ГО "Всеукраїнське об’єднання  "Право на сім’ю" за підтримки представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Мета моніторингових візитів стосувалася питання захисту прав дітей в умовах адміністративно-територіальної реформи. Було здійснено моніторинг діяльності служб у справах дітей 9 територіальних громад, серед яких Погребищанська, Липовецька міські територіальні громади, Стрижавська, Турбівська, Уланівська, Джуринська, Мурафська територіальні громади та служба у справах дітей  Хмільницької районної державної адміністрації.

03 червня 2021 року в онлайн режимі начальник служби у справах дітей Тетяна Дорош взяла участь у Всеукраїнській нараді, організованій Національною соціальною службою України.

 Головні питання, які обговорювались стосувались питань підготовки і забезпечення функціонування ЄІАС "Діти" в кожній територіальній громаді області, стану перебування дітей в центрах соціально-психологічної реабілітації та порушення строків перебування, захисту прав дітей, які знаходяться під опікою громадян, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу та інші. Нараду провів голова Національної соціальної сервісної служби Владислав Машкін.

 

01 червня на суспільному телебаченні начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош взяла участь в обговоренні питань з нагоди Дня захисту дітей.

 Інтерв’ю за посиланням:

https://youtu.be/3IjpA2dqSbY

 

  1. День захисту дітей у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації
  2. Участь у засіданні Кабінету Міністрів України з нагоди Дня захисту дітей
  3. Участь у засіданні Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини
  4. 1 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
  5. Оглядова екскурсія для дітей обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей
  6. Нарада з працівниками служб у справах дітей територіальних громад Вінницького, Жмеринського та Гайсинського районів області
  7. Нарада з начальниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій області
  8. Робочий візит до Барської міської територіальної громади
  9. Нарада з директорами та головними бухгалтерами обласних Центрів соціально-психологічної реабілітації дітей
  10. Нарада з працівниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій та територіальних громад області

Сторінка 1 із 11