Службами у справах дітей області проводиться робота щодо забезпечення житлом та захисту житлових/майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа.

    Важливою подією стало внесення змін до Державного бюджету на 2017 рік та виділення субвенції з державного бюджету на зазначені цілі. Із загального обсягу 277 726,7 тис. гривень, на Вінницьку область було виділено 7 904,9 тис. гривень.

 

    22 грудня 2017 року в м. Києві заступник начальника-начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей обласної державної адміністрації Валентина Чебурей прийняла участь у засіданні робочої групи з децентралізації влади Міністерства соціальної політики України.

 

28-30 травня 2017 року за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, фундації Лумос, організації “Експертна підтримка врядування та економічного розвитку” (EDGE) проведено всеукраїнську семінар-нараду на тему «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

28 листопада 2017 року спеціалісти служби у справах дітей облдержадміністрації здійснили виїзд в Мурованокуриловецький район, спільно з працівниками служби у справах дітей Мурованокуриловецької райдержадміністрації відвідали Мурованокуриловецьку санаторну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Вінницької обласної Ради в метою ознайомлення з умовами виховання учнів.

22.11.2017 року головним спеціалістом сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей обласної держадміністрації Іриною Воробйовою  взято участь у навчальних зборах з особовим складом ювенальної превенції відділів і відділень поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

         21 листопада 2017 року працівники служби у справах дітей облдержадміністрації взяли участь у засіданні обласної Міжвідомчої ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яке відбулось у приміщенні обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка.

     20 листопада 2017 року працівники служби у справах дітей облдержадміністрації, Вінницької міської ради, Калинівсьної, Немирівської, Липовецької  райдержадміністрацій взяли участь у міжвідомчій нараді з питань впровадження наставництва над дітьми з інтернатних закладів Вінницької області, що проходила в конференц-залі Вінницької Торгово-промислової палати.

     

     13 листопада 2017 року в приміщенні галереї «ІнтерШик» відбулось засідання «круглого столу» на  тему «Реалізація права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї шляхом координації зусиль органів державної влади та благодійних організацій», організованого обласною державною адміністрацією та Християнською місією «Благодійність».

 

У Вінницькій обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відбувся захід присвячений  Дню працівника соціальної сфери. На свято були запрошені працівники служби у справах дітей облдержадміністрації. Діти-вихованці закладу у теплій та дружній атмосфері віршами, музичними номерами вітали працівників центру та гостей. Усі запрошені отримали від вихованці центру приємні подарунки виготовлені власноруч. 

 

2 листопада 2017 у залі обласного музично-драматичного театру ім. Садовського відбувся захід присвячений відзначенню Дня працівника соціальної сфери. Під час урочистостей працівники служби у справах дітей облдержадміністрації були відзначені урядовими та відомчими нагородами, а також Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради.

 27 жовтня 2017 року в місті Одеса начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Дорош Тетяна Станіславівна приймає участь у виїзному засіданні колегії Міністерства соціальної політики України з питань: «Про запровадження інтегрованої моделі у сфері соціального захисту населення» та «Про реформування інтернатних закладів і створення органами місцевого самоврядування умов для повноцінного виховання дитини в сім’ї або в умовах, наближених до сімейних, у межах територіальної громади її постійного проживання».

         4 жовтня 2017 року у Вінниці вже традиційно урочисто святкується День усиновлення, який започатковано та проводиться за ініціативи служби у справах дітей облдержадміністрації. В актовій залі Вінницького училища культури та мистецтв ім..М.Леонтовича за участю керівництва обласної державної адміністрації та обласної Ради проводиться VІ обласний форум усиновлювачів.

       З метою реалізації заходів «Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2016-2020 років «Безпечна Вінниччина –взаємна відповідальність влади та громад» та на виконання плану використання бюджетних коштів, затвердженого першим заступником голови обласної держадміністрації А.П. Гижко від 23.03.2017 року № 437/2, службою у справах дітей обласної держадміністрації протягом серпня – вересня 2017 року проводились кущові супервізійні наради, семінар - наради з питань подолання дитячої безпритульності і бездоглядності в умовах перехідного періоду адміністративної реформи, для начальників та працівників служб у справах дітей районних держадміністрацій, міських рад міст обласного значення, уповноважених працівників із захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад.

       22 вересня 2017 року в приміщенні Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей відбулось засідання колегії служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації «Стан функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Калинівському, Оратівському, Тростянецькому, Тиврівському, Томашпільському районах, позитивні напрацювання та проблеми».

    

За підсумками І півріччя Вінницька область посіла ІІ місце в Україні за кількістю дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Зокрема,  влаштовані 642 дитини, з 2463 дітей Вінницької області.

Також Вінницька область посідає ІІІ місце за кількістю дітей в сімейних формах виховання. Це 2361 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, які виховуються під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.

Для довідки:

Прийомна сім’я – це сім’я ( або конкретна особа, що не перебуває у шлюбі), яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

Можливо, саме Ваша сім’я стане для дитини центром тепла та злагоди, якого вона не зазнала від рідних батьків. Для більш детальної інформації звертайтесь в службу у справах дітей у Вашому районі (місті).

Прийомними батьками можуть бути працездатні особи. які:

 • визнані в установленому порядку дієздатними;
 • не були позбавлені батьківських прав;
 • мають достатнє матеріальне забезпечення;
 • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
 • пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

Документи, які необхідні для створення прийомної сім’ї:

 • копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
 • довідка про склад сім’ї (форма№3);
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та неповнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з ними;
 • довідка про доходи;
 • довідка про несудимість;
 • письмова згода на утворення прийомної сім’ї всіма повнолітніми членами сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, засвідчена нотаріально;
 • довідка про проходження навчання у прийомні батьки;
 • рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихован­ням та спільного проживання не менш як п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейно­му оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківсько­го піклування.

      До міжнародного Дня захисту дітей у комунальному закладі «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації» приурочено різноманітні заходи, в яких взяли участь начальник служби у справах дітей Вінницької облдержадміністрації Тетяна Дорош та  заступник начальника  служби Валентина Чебурей.

      31 травня 2017 року за дорученням голови Валерія Коровія начальник служби у справах дітей облдержадміністрації з нагоди Дня захисту дітей побувала в дитячому будинку сімейного типу родини Нетребських та вручила їм подарунок – мультиварку.

        25-26 травня 2017 року з метою забезпечення ефективної діяльності новостроверих об’єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, на виконання законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Мінсоцполітики за технічної підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ проведено семінар-нараду на тему «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи».

    З 29 травня 2017 року по 6 червня 2017 року в приміщенні торговельного комплексу «Sky park» (ІІ поверх) проходить фотоекспозиція «У кожній дитині є сонце», основним організатором якої є служба у справах дітей облдержадміністрації.

    Дана експозиція присвячена міжнародному Дню захисту дітей - «International Day for Protection of Children», який щорічно відзначається 1 червня. День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

      26 травня 2017 року за програмою ХVІ Спартакіади серед команд державних службовців апарату облдержадміністрації, структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади Вінницької області 2017 року у Спортивному комплексі «Здоров’я» пройшли змагання з настільного тенісу. 

Сторінка 1 із 2

© Вінницька обласна державна адміністрація.

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International 21050 м. Вінниця вул. Соборна 70 Тел. (0432) 59-21-10, Тел./факс 59-21-28 email: oda@vin.gov.ua