Розвиток молочарських кооперативів

26 червня 2018 року працівники Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА провели робочу поїздку з метою ознайомлення з роботою молочарського кооперативу в селі Джулинка Бершадського району, виявлення стримуючих факторів для їхнього розвитку, а також надання їм консультативно-інформаційної допомоги щодо державної фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. В даному кооперативі 145 членів і збирається молоко від домогосподарств  8 населених пунктів Бершадського району. З початку 2018 року через кооператив заготовлено 317 тонн молока на 1,5 млн. грн.

Розвиток молочарських кооперативів - це один із перспективних напрямів в роботі Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, оскільки саме кооперація дозволить селянам формувати великі партії сировини, контролювати її якість, а відтак підвищувати рівень закупівельних цін на молоко.

     Начальник управління використання водних об`єктів та розвитку сільських територій Ілля Дяконович акцентував увагу на регіональних та державних програмах підтримки кооперативів, якими варто скористатися для подальшого розвитку. Так, обласна програма розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки виділяє кошти на пільгове кредитування обслуговуючих кооперативів та повертають селянам 50 % вартості закупленого доїльного чи холодильного обладнання. Держава в свою чергу повертає  70%  вартості  за обладнання вітчизняного виробництва, закупленого сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами.