Іспити майбутніх сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників

4 липня 2018 року в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації відбувся іспит майбутніх сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників, які пройшли відповідне навчання у травні цього року на базі Вінницького Національного аграрного університету.

Після іспиту директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації М.Ф. Ткачук провів з кожним сільськогосподарським дорадником чи експертом-дорадником співбесіду щодо перспектив розвитку дорадництва у Вінницькій області та їхньої участі у даному процесі.

По закінченню співбесід для здійснення своєї професійної діяльності  сільськогосподарські дорадники та експерти-дорадники отримали відповідні кваліфікаційні свідоцтва. Сільськогосподарськими дорадниками стали 25 чоловік, а експертами – дорадниками – 5.

         Для довідки.          Сільськогосподарський дорадник - фізична особа,  яка на професійній основі  проводить  дорадчу  діяльність, склала  кваліфікаційний іспит та одержала кваліфікаційне свідоцтво і  внесена  до   Реєстру  сільськогоспо-дарських   дорадників   та сільськогосподарських експертів – дорадників.  
        Сільськогосподарський експерт-дорадник - фізична   особа,   яка  проводить  дорадчу діяльність не на постійній основі, має достатній фаховий рівень та одержала    кваліфікаційне    свідоцтво    відповідно   до   вимог
законодавства і надає дорадчі послуги на запит дорадчих  служб  та
дорадників   і   відповідає  вимогам,  передбаченим Законом України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність». Експертами-дорадниками є працівники закладів науки та освіти, інші вузькоспеціалізовані фахівці, які внесені до Реєстру дорадників.