Обжинки – 2018

   29 серпня у Ямполі пройшло загальнообласне свято «Обжинки-2018». Даний район один із перших розпочав жнивну кампанію і відповідно її завершив. Учасники -   сільськогосподарські колективи району - представили  світлиці з презентаціями продукції, а також виставку сучасної техніки.

Серед гостей свята були: голова Вінницької облдержадміністрації  Валерій Коровій, директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук, а також голова Сорокського району Республіки Молдови Геннадій Мунтян.

   Керівник виконавчої влади Вінниччини Валерій Коровій привітав аграріїв із завершенням збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур, незважаючи на доволі несприятливі погодні умови, і високими показниками : у коморах нині 2,2 млн тонн збіжжя.

   Директор профільного департаменту Микола Ткачук проаналізував хід жнивної кампанії та акцентував увагу на врожайності у розрізі районів. Так,

ґрунтова відмінність та кліматичне районування в поточному році, як і в попередньому, не стали визначальним фактором урожайності.

 Найвищі  середні показники отримали аграрії  Хмільницького району  - 59,5 ц/га, Тиврівського - 59,3 ц/га, Тульчинського – 58,5 ц/га.

Найбільші обсяги виробництва до обласного короваю надійшли від хліборобів Погребищенського району – 95,2 тис. тонн,  Козятинського  - 93,8 тис.тонн, Шаргородського – 90,2 тис.тонн.

Кращих господарників нагородили грамотами. А всі учасники зібрання подивилися святковий концерт за участю аматорів народної творчості району