Щорічно в другу суботу жовтня відзначається Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги

З цієї нагоди на базі Вінницької обласної дитячої лікарні відбулася прес-конференція присвячена дитячому паліативу.

В області паліативної допомоги потребують 226 дітей, з них 48 – у місті Вінниця. Про це повідомила спеціаліст з паліативної допомоги Департаменту охорони здоров'я Вінницької облдержадміністрації Олена Назаренко.

Вона додала, що серед найбільш розповсюджених хвороб, які відносять до паліативних – це хвороби нервової системи (64%), вроджені вади розвитку (17%), генетичні хвороби (12%), та онкологія (7%).

-Більшість дітей, яким необхідна паліативна допомога, перебувають вдома, під наглядом батьків. І усі вони потребують спеціального догляду: за шкірою (пролежні та попрілості), волоссям та очима, ротовою порожниною, масажі. Тому, окрім огляду дітей лікарями, спеціалісти нашої бригади надають ще й консультації батькам та педіатрам щодо особливостей догляду за ними», - говорить Галина Ніжньовська, фахівець із надання консультативно-методичної виїзної паліативної допомоги Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

З початку роботи виїзної бригади було здійснено 80 виїздів по Вінницькій області та м. Вінниці, під час яких було оглянуто майже 200 дітей.

В свою чергу, заступник голови ГО «Інститут соціального розвитку» Олександр Бортник наголосив на необхідності адекватного знеболення больового синдрому у паліативних дітей.

На прес-конференції також було презентованоброшуру «Права дітей, що потребують паліативної допомоги», для безкоштовного поширення їх серед батьків паліативних дітей та медичних працівників.

Довідка:

Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини, шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню проблем, що виникають, та проведення адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших розладах життєдіяльності), а також надання психосоціальної та моральної підтримки.