На Вінниччині створено 20 мобільних бригад для вакцинації від COVID-19

Зокрема, для першого та другого етапу вакцинації в області буде залучено 20 бригад.

Оскільки ситуація з захворюванням на COVID-19 в Україні, та, зокрема, на Вінниччині залишається напруженною - профілактика цієї небезпечної вірусної хвороби є вкрай актуальною.

Тому, штаб Міністерства охорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Документ розробили фахівці Центру громадського здоров’я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Імунізація це безпечний спосіб подолати коронавірусну хворобу в Україні та на Вінниччині, зокрема.

Наказом МОЗ в області організована дорожна карта з  впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19. Вакцинація на Вінниччині здійснюватиметься на базі створених тимчасових пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації. Для першого та другого етапу вакцинації в області буде залучено 20 бригад.

Імунізація коронавірусної хвороби COVID-19 у 2021-2022 роках здійснюватиметься в декілька етапів.

Першими вакцинуватимуться медичні працівники та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів.  Під час першого етапу вакцинації будуть залучені також Військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Етап 2 передбачає імунізацію медичних працівників та персонал, які працюють в закладах охорони здоровя що надають  стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо), вакцинуватимуть  людей віком від 80 років.

Третій етап передбачає що вакцинація торкнеться  людей віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.

Етап 4 залучатиме до вакцинації людей віком від 60 до 64 років, дорослих (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на COVID-19.   Вакцинуватимуть й інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, а також громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.  Також імнізація торкнеться осіб,  які перебувають в місцях обмеження волі або слідчих ізоляторах та працівники місць обмеження волі.

П’ятий етап стосується вакцинації дорослих, (віком від 18 та старше) за виключенням тих, які мають супутні захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID- 19, а також громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Варто зазначити, що вакцини закуповуються коштом міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ, та коштом державного бюджету.

В області впроваджуватимуть цикл навчальних тренінгів для працівників медичних бригад з імунізації. Навчання відбуватиметься напередодні впровадження кожного етапу вакцинації населення.

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua