2 липня у Вінниці зареєстровано несприятливу подію після вакцинації. Повідомлено про смерть 47-річного вінничанина

2 липня о 13:45 мобільною бригадою йому було проведено щеплення вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech (серія FD0927, термін придатності до 30.09.2021 р).

Протягом 1 години після щеплення чоловік почувався задовільно. Через 3,5 годин після щеплення з’явились скарги на нудоту, втрату свідомості. О 17:02 була викликана екстрена медична допомога, яка о 17.10 прибула на місце та провела реанімаційні заходи. На жаль, о 18:02 медики констатували смерть чоловіка.
Випадок смерті зареєстровано як несприятливу подію після імунізації, оскільки смерть сталася протягом 30 днів після вакцинації проти COVID-19. Повідомляємо, що 2 липня мобільною бригадою було вакциновано 138 людей, НППІ на даний час не зареєстровано. У 5 інших осіб, які щепились з одного флакона з померлим – стан задовільний.
Від імені Департаменту охорони здоров`я та реабілітації висловлюємо щирі співчуття родині та близьким померлого у такий важкий момент.
Для розслідування цієї події та встановлення причин її виникнення Департаментом охорони здоров`я та реабілітації вживаються всі необхідні заходи. Наразі цей випадок розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької області.
За даними електронної амбулаторної карти пацієнта – хронічні захворювання не зареєстровані. За попередніми результатами судово-медичної експертизи - причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність на тлі ішемічної хвороби серця. Ознак анафілаксії, шоку, тромбозу немає. Розслідування триває, очікуємо результати морфо-гістологічних досліджень. Ми обов’язково повідомимо про будь-які нові з'ясовані факти, як тільки вони стануть відомі.
Важливо! Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua