В Жмеринському районі, що на Вінниччині активно впроваджують альтернативні джерела енергії. Під час проведення заходів із благоустрою Северинівською об’єднаною територіальною громадою було висаджено 3500 енергетичних верб.
В останні десятиліття людство почало все частіше перейматися проблемами енергетичної залежності. Запаси природних енергетичних ресурсів вичерпні. Ціни на енергоносії зростають високими темпами і навіть непотрібно зазирати у далеке минуле для того, щоб пригадати болісні спогади дефіциту природного газу. Людство шукає шляхи вирішення цієї проблеми .
Для виробництва енергії все частіше використовують сили природи: вітер, сонце, геотермальну енергію, енергію хвиль, ін..
Нещодавно у світі почали застосовувати енергію біопалива з енергетичних культур, що сприяє зменшенню викидів шкідливих газів та є ефективним з точки зору продукування енергії.
Цьогоріч новою технологією зацікавились у Жмеринському районі. У Северинівській ОТГ назвали ряд переваг використання даного виду палива:
Продуктивність верби становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік, а це перевищує вихід деревини із традиційних лісових насаджень у 14 разів. Найоптимальніший строк для нагромадження кущами верби великої кількості біопалива - три роки.Після скошування пагонів на залишених прикореневих частинах весною знову з’являться паростки – цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть.
Рослина є непримхлива та може зростати на непридатній для вирощування сільськогосподарських культур землі.
Для забезпечення процесу перетворення біомаси на паливо будуть створені додаткові робочі місця.