Сьогодні, 18 травня, за сприяння Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, розпочався дводенний тренінг для координаторів по роботі з учасниками АТО органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та учасників АТО і членів їх сімей «Техніки відновлення та стресостійкості у попередженні та подоланні посттравматичного стресового розладу» за участі коуча, психолога з м. Київ Родіона Григор’яна.
Учасниками тренінгу стали ветерани та члени їх сімей, військові та цивільні психологи, медичні працівники, соціальні робітники та фахівці інших державних установ, які мають безпосереднє відношення до роботи з ветеранами.
Відкриваючи тренінг директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна зазначила: «Тематика психологічної реабілітації учасників АТО є однією з найбільш складних. Всі ми спостерігали різноманітні інформаційні приводи з приводу того, що та психологічна реабілітація, яка раніше проводилась у санаторно-курортних закладах зовсім не те, що потрібно військовим і результати були зовсім не ті які очікувались. Таким чином, з ініціативи громадських організацій та самих учасників АТО, наш Департамент проводить даний дводенний захід для того, щоб відпрацювати ті методики психологічної реабілітації, які будуть корисними для військових і їх родин».
Метою заходу є розвіяння міфу щодо психологічної роботи та показати її реальну ефективність не лише для військовослужбовців, а й для членів їх сімей. Налагодити взаємодію психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, військових та медичних психологів, а також інших фахівців разом з учасниками та ветеранами АТО для створення комплексного підходу до проблеми повернення до мирного життя в умовах взаємної довіри та підтримки.
Адаптація учасників АТО до мирного життя є однією із ключових проблем для сучасного українського суспільства та держави. Проблема психологічної адаптації воїнів ускладнюється наявністю негативних стереотипів серед українців, щодо консультацій психолога.
В рамках проекту передбачено ознайомлення учасників заходу з програмою «Реабілітація та соціальна адаптація демобілізованих військовослужбовців, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції», яка діє у Вінниці та Вінницькій області. Команда висококваліфікованих фахівців «Вінницького обласного товариства психологів та психотерапевтів» проводить безкоштовну групову та індивідуальну роботу з учасниками та ветеранами АТО, їхніми дружинами та дітьми, яка направлена на реабілітацію, соціальну адаптацію та покращення психологічного здоров’я і комфорту тих, хто безпосередньо чи опосередковано відчув на собі увесь жах військових дій.