Сьогодні, 7 червня, під головуванням заступника голови ОДА Олександра Крученюка відбулось засідання організаційного комітету щодо реалізації проекту «Х Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь».
Під час засідання сторони обговорили ключові питання щодо організації та проведення фестивалю. Зокрема, значна увага була приділена належному технічному забезпеченню та декоруванню локацій, майстерень і фотозон, а також розміщенню артистів та учасників фестивалю, забезпечення правопорядку та медичного супроводу під час заходу тощо.
Ювілейний міжнародний етнофестиваль «Живий вогонь», як і минулого року, буде проходити у Центральному парку м. Хмільник. Організатори заходу підготували програму для відвідувачів різних вікових категорій.
На фестиваль з’їдуться козацькі організації із Запоріжжя, Кам’янець-Подільського, Нікополя, Черкас, Вінниці та інших регіонів. На «Козацькій галявині» відвідувачі матимуть можливість краще дізнатися про звичаї козацтва, ознайомитись із показовими виступами з мистецтв Спас та Бойового Гопака. Також команди козаків змагатимуться у старовинній грі «Лава на лаву».
Під час заходу працюватиме народна сцена, де усі бажаючі зможуть насолодитись співом народних колективів, співаків і бардів. Ансамблі народних інструментів розважатимуть присутніх запальними мелодіями. Натомість, велика сцена стане окремою локацією.
Гості свята матимуть нагоду придбати унікальні вироби із соломи та трав, дерева та металу, глини і каменю. Майстрині пропонуватимуть вишиті рушники, сорочки та скатертини. У свою чергу, народні умільці проведуть майстер-класи з соломоплетіння, гончарства, ліплення, вишивки та гри на народних інструментах. Активну участь в організації виставки та ярмарку візьме Вінницький обласний «Центр народної творчості».
Варто підкреслити, що цьогоріч гості фестивалю матимуть змогу відвідати найрізноманітніші локації. Зокрема, працюватиме фотозона «Галявина щастя», де усі бажаючі матимуть змогу сфотографуватись на фоні яскравої композиції.
Відвідувачі також зможуть ознайомитись з унікальною колекцією містичних тварин і птахів з цілющих трав від майстрині Лесі Колосенко та взяти участь у майстер-класі з виготовлення власного «птаха щастя». Крім цього, на фестивалі можна буде придбати колекційні вироби майстрині.
Загалом, проведення фестивалю відбудеться з урахуванням інтересів різних вікових категорій населення та включатиме показові виступи і заходи історико-культурного, спортивного спрямування.
За словами організаторів, значна увага під час проведення фестивалю буде приділена розвитку туристичного напрямку регіону. Цьогоріч вперше до заходу долучаться гості з Кривого Рогу, які презентують унікальний напрям промислового туризму в Україні. Про подорожі під землею у справжній шахті на глибину півтори тисячі метрів, а також про екскурсії до мартенівської печі, про дайвінг на затоплених кар’єрах та про історію найдовшого в Україні міста розкажуть представники Криворізької міської ради.
Також свої локації зеленого туризму і народної творчості презентуватимуть села та міста Вінниччини. За словами організаторів заходу, відвідувачі заходу будуть приємно вражені кількістю цікавих місць, туристичних маршрутів та унікальних сервісів, які розвиваються у місцевих громадах.
Вперше на фестиваль приїдуть голови сільських рад, голови ОТГ та міських рад з метою обміну досвідом щодо розвитку туризму, проведення тематичних фестивалів.
Крім цього, гостями заходу стануть інші фестивалі та представники української діаспори із закордону.
Під час засідання оргкомітету Олександр Крученюк підкреслив, що туристичний напрямок є одним із важливих векторів для розвитку області.
Організатором Міжнародного фестивалю звичаєвої культури «Живий Вогонь» є Вінницький козацький полк імені Івана Богуна. Проведення заходу відбувається за підтримки обласної державної адміністрації.