Сьогодні, 7 червня, у приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбувся творчий вечір «У товаристві Кобця Василя» та презентація повного 12-томного видання творів українського письменника, журналіста і громадського діяча Вінниччини.
Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, вітаючи Василя Кобця, зазначив: « Ми знайомі із Василем Дмитровичем більше двадцяти років. Наші з ним розмови часто стосувались багатьох речей, які об’єднують Україну. Він пише цікаву лірику, прославляючи Вінниччину. Василь Кобець займає чітку і дуже активну життєву позицію, тож хочеться побажати йому завжди залишатися в русі,не зупинятись на досягнутому».
Очільник області вручив Василю Кобцю квіти та Почесну грамоту обласної державної адміністрації і обласної Ради та побажав творчого довголіття.
У рамках зустрічі було представлено 12-томник, у якому вміщені твори Василя Кобця, написані та видані протягом усієї творчої діяльності – від першої збірки «Жайворонки серця» до нарисів, оповідань, повістей, романів і перекладів.
На захід було запрошено творчу інтелігенцію міста і області, письменників, науковців та літературознавців, рідних Василя Дмитровича, а також викладачів та студентів.
До творчого вечора фахівцями відділу краєзнавства була підготовлена книжкова виставка із фондів Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва «Високий політ Василя Кобця».
Під час заходу на адресу Василя Кобця прозвучали багато численні вітання із серйозним творчим надбанням та побажання сил і наснаги у подальшій творчості.
Учасники зустрічі також мали можливість почути вірші Василя Кобця з вуст ведучої заходу – відомої вінницької поетеси Жанни Дмитренко, онучок письменника Марії та Соломії Кобець, а також студентів факультету філології та журналістики ВДПУ ім. М. М. Коцюбинського Ірини Карнаух, Оксани Сліпко і Яни Токар. З музичними вітаннями виступили вокальні колективи Вінниччини.
Довідка:
Василь Дмитрович Кобець народився 4 листопада 1943 року в селі Слободище Іллінецького району Вінницької області в селянській родині. У 1960 році закінчив середню школу і одразу пішов працювати завідувачем сільського клубу.
Після служби в армії майбутній письменник вступив на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, який закінчив у 1972 році. Свою журналістську діяльність Василь Кобець розпочав на Львівщині кореспондентом самбірської районної газети «Червоний прапор». Працював заступником редактора іллінецької районної газети «Трудова слава», а також кореспондентом обласної газети «Вінницька правда».
Писати поезію Василь Кобець почав ще будучи школярем. Перший свій вірш він опублікував у 1958 році в іллінецькій районній газеті. Першу збірку поезій «Жайворонки серця» поет видав у 1974 році.
З ініціативи Василя Кобця у 1987 році був організований молодіжний десант, який пройшов шляхами видатного письменника-земляка Миколи Трублаїні за маршрутом Вінниця - Мурманськ і висадився на криголамі «Капітан Сорокін».
Саме про цю легендарну Трублаїнівську експедицію розповідає письменник у своїй повісті «Пригоди полярних робінзонів». Із молодечим запалом працював Василь Кобець у студентських загонах в Заполяр’ї, у геологічній експедиції на Ямалі, на будівництві Байкале-Амурської магістралі в Сибіру. З 1993 року письменник перебував у Греції, де більше року вивчав історію античного світу, сучасне життя країни. Був учасником міжнародної зустрічі письменників 30 держав Балтійського, Чорного та Егейського морів, які вирішували проблеми мирного співіснування в Європі, а також був делегатом трьох Всесвітніх форумів українців.
Василь Дмитрович Кобець - голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, редактор літературно-мистецького і громадського журналу «Собор», голова літературно- мистецького об’єднання імені Василя Стуса, засновник літературної й громадсько-політичної премії «Патріот України» імені Василя Стуса, ініціатор та натхненник спорудження пам’ятника Василеві Стусу у Вінниці. З 2002 по 2005 рік очолював Вінницьку письменницьку організацію.
Також відомий український письменник є укладачем та видавцем, упорядником і редактором понад сорока видань молодих поетів і прозаїків Вінниччини. Його коштом видані вибрані твори Михайла Стельмаха, Максима Рильського, Петра Крижанівського та багатьох інших авторів.
Протягом багатьох років Василь Дмитрович був членом Громадської ради при голові Вінницької обласної державної адміністрації та голови Вінницької обласної Ради. Має досвід помічника консультанта депутатів Верховної Ради Дмитра Павличка та Миколи Катеринчука.
Василь Кобець - лауреат літературних премій імені Михайла Коцюбинського, Миколи Трублаїні, Михайла Стельмаха, Володимира Забаштанського, Міжнародної премії імені Василя Стуса, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка та премії імені Івана Богуна за громадську діяльність. Нагороджений орденами Св. Архистратига Михаїла, Св. рівноапостольного кн. Володимира Великого, Покрова Пресвятої Богородиці, почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною».