Про це під час наради в ОДА повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. В нараді взяли участь керівники профільних служб та підприємств області, а також директори цукрових заводів, які працюватимуть у виробничому сезоні 2018-2019 р.
«Вінницька область залишається лідером по виробництві цукру. Другою після Вінниччини іде Полтавщина, однак там посіяно на 20 тисяч гектарів цукрового буряка менше ніж в нас. Тому є перспектива, що всі цукрові заводи, які запланували роботу у виробничому сезоні 2018-2019 р, будуть працювати в не менших об’ємах, ніж торік», - зазначив Андрій Гижко.
Інформуючи присутніх, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук підкреслив, що питання роботи цукрової галузі було і залишається стратегічним напрямком діяльності для Вінницької області. Від результатів її роботи залежить економічний і соціальний стан розвитку регіону.
Підприємства цукрової галузі надають вагомі надходження коштів до місцевих бюджетів, забезпечують роботою значну частину населення Вінницької області. Кожен четвертий кілограм цукру виробляється саме на Вінниччині.
За словами посадовця, у 2017 році площі цукрових буряків до збирання по сільськогосподарським підприємствах області становили 52,4 тис. га, з яких було зібрано 2,5 млн. тонн цукросировини, при урожайності 479,4 ц/га.
У виробничому сезоні 2017 року працювало 7 цукрових заводів, якими було прийнято 3 млн. 64 тис. тонн цукрових буряків ( в т. ч. завезених з-за меж області) та перероблено 3 млн. 17 тис. тонн. Вироблено цукру 445,6 тис. тонн або 22% від загальноукраїнського виробництва (2001 тис. тонн).
Найпотужнішими цукровими заводами є ПрАТ «ПК «Поділля» та ТОВ «ПК «Зоря Поділля». Добова переробка цукрових буряків складає понад 7 тис. тонн на добу.
У 2018 році площі посіву цукрових буряків по всіх категоріях складають 55,4 тис. га, що на 3 тис. га більше минулого року.
Плановий вал збору коренів очікується на рівні минулого року при очікуваній урожайності 450-470 ц/га. Вихід цукру з гектара залежатиме від цукристості, строків збирання і зберігання коренеплодів. У поточному сезоні цукристість станом на 20 серпня становила 13-14%. У минулому році на аналогічний період господарства мали 14,8%.
У виробничому сезоні 2018-2019 р.р. планується робота шести цукрових заводів області, а не семи, як минулоріч. Андрій Гижко зазначив, що Соколівський цукровий завод припиняє свою діяльність.
Тож уже через тиждень сезон цукроваріння 2018-2019 р.р розпочнуть
- ПрАТ „ПК „Поділля” Крижопільський цукровий завод;
- ТОВ „ПК „Зоря Поділля” Гайсинський цукровий завод;
- ТОВ „Хмільницьке” Жданівський цукровий завод Хмільницького району;
- ТОВ „АК „Зелена Долина” Томашпільський цукровий завод;
- ТОВ „Іллінецький цукровий завод”
- ТОВ „Юзефо-Миколаївська АПК” Михайлинський цукровий завод Козятинського району;
Усі підприємства до роботи готові та сировиною забезпечені, хоча цього року через часті дощі цукристість буряків менша, ніж минулі роки.