Питання безпечного поводження з непридатними хімічними засобами захисту рослин розглядалося 2 листопада в ході засідання колегії Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.
Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, всі пестициди в області перезатарені, тобто знаходяться у відповідній тарі, яка запобігає їхньому просоченню в грунт, та закриті.
«У 2018 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виготовлено знаки безпеки для всіх місць тимчасового складування непридатних ХЗЗР на території Вінницької області. Знаки виготовлено з полімер-піщаних матеріалів, аби запобігти актам вандалізму з метою здачі їх на металобрухт. Сьогодні представники районів області отримали такі знаки безпеки для подальшого їх встановлення у відповідних місцях», – наголосив Андрій Гижко.
Присутній на засіданні колегії експерт Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» Олександр Посмітний зауважив, що Вінницька область є лідером у проведенні інвентаризації непридатних пестицидів та агрохімікатів, і очікується, що вона перша буде готова до їх остаточного знищення.
Отже, Вінниччина стане першим регіоном України, який розміщує знаки безпеки і захисту здоров'я у всіх місцях складування непридатних хімічних засобів захисту рослин.
На фото: встановлення знаків безпеки на складі, в якому зберігаються непридатні хімічні засоби захисту рослин (ХЗРР), смт Браїлів, Вінницька область.
Для довідки: Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА тривалий час у співпраці з аварійно-рятувальним загоном головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області працює у напрямку безпечного зберігання непридатних пестицидів. Протягом 2008-2014 років за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів із складів області вивезено на знищення 1258,488 тонн (плюс із Джуринського отрутомогильника – понад 1тис. тонн). Протягом 2013-2017 років з метою уточнення кількості та безпечного зберігання перезатарено понад 700 тонн непридатних ХЗЗР.