Сьогодні, 18 січня, у приміщенні Вінницького підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відбулось засідання Робочої групи із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до перспективного плану формування територій громад Вінницької області.
В обговоренні Проекту перспективного плану взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради Лариса Білозір, експерти з питань децентралізації Вінницького ЦРМС, а також представники об’єднаних громад області.
На початку засідання Андрій Гижко акцентував увагу на особливостях формування Проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області. «Протягом чотирьох років ми працювали у режимі пропозицій, пілотних проектів стосовно добровільного об’єднання територіальних громад, відповідно до чинного законодавства. Разом з тим, досвід після утворення 35 об’єднаних територіальних громад демонструє те, що ще не всі громади стали самодостатніми, адже головним критерієм є якість надання послуг та рівень життя населення у конкретній територіальній громаді. Саме тому перспективний план формування територій громад Вінницької області має особливо важливе значення, адже він стане своєрідним дороговказом для ОТГ за різними галузями. Зокрема, йдеться про створення опорних шкіл, центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також про створення належних умов для надання якісних адміністративних послуг, розвиток дорожньої інфраструктури, вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів на місцях», - зазначив Андрій Гижко.
За словами першого заступника голови ОДА, Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області детально прорахований з точки зору бюджетної спроможності кожної громади.
Під час засідання директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко розповів присутнім про особливості формування об'єднаних територіальних громад на прикладі районів області. Загалом, Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області передбачає створення 68 ОТГ в регіоні та охоплює 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення.
Також Олег Левченко акцентував увагу на ключових повноваженнях об’єднаних територіальних громад стосовно створення власних виконавчих органів, перерозподілу фінансових ресурсів тощо.
За підсумками засідання Робочої групи, шляхом відкритого голосування було схвалено Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області з урахуванням внесених пропозицій стосовно доопрацювання окремих питань по Вінницькому району та узгодженням пропозицій з існуючими об’єднаними територіальними громадами Бершадського і Немирівського районів.
Схвалений Проект перспективного плану формування територій громад Вінницької області мають розглянути депутати обласної Ради під час засідання чергової сесії, що відбудеться наприкінці лютого – на початку березня 2019 року.
З Проектом перспективного плану формування територій громад Вінницької області можна ознайомитися у Вінницькому підрозділі Центру розвитку місцевого самоврядування (вул. Театральна, 20).