На цьому акцентував увагу директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук характеризуючи під час підсумкової колегії результати роботи галузі агропромислового розвитку та екології Вінниччини у 2018 році та пріоритети в роботі на 2019 рік.
Так, директор Департаменту перш за все, підсумував рівень конкурентоспроможності агропромислового комплексу регіону, зазначивши, що 2018 рік для аграріїв Вінниччини був найвдалішим. Він відзначив першість аграрного сектору Вінниччини за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства та на 1 особу, за обсягами виробництва цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, м’яса та молока, по чисельності поголів’я ВРХ, в т.ч. корів та птиці.
«В минулому році сільгоспвиробники області досягли найкращих результатів за всю історію спостережень у виробництві зернових культур: виробництво зерна склало понад 6,0 млн. тонн зерна. Середня урожайність зернових культур склала 70,6 ц/га, що є також найвищою за роки спостережень», - зазначив Микола Ткачук.
Доречно відзначити, також, зростання інвестиційної активності в аграрному секторі: за січень-вересень 2018 року обсяги капітальних інвестицій в агропромисловий комплекс області складають 6,59 млрд. грн.
Не оминув увагою посадовець і рівень середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника в сільському господарстві, яка у 2018 році становила 8039,27 грн.
Крім того, Департаментом проводилась широка інформаційна кампанія щодо реалізації державної та регіональної політик підтримки аграрного сектору, завдяки яким сільгоспвиробники області отримали державної підтримки на загальну суму 1181,6 млн. грн.
Пріоритетним в роботі Департаменту також залишається ефективне використання водних ресурсів області, в рамках якого створено Інтерактивну мапу водних об’єктів Вінницької області, та запланована подальша робота з відновлення гідрологічного та санітарного режимів поверхневих водойм.