Про це зазначив директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко в ході наради щодо розвитку промисловості Вінниччини та забезпечення промислових підприємств області робітничими кадрами. Захід відбувся сьогодні, 12 лютого, на базі ДП «Електричні системи».
У своєму виступі він торкнувся теми сучасного стану та перспектив розвитку промисловості Вінницької області.
Зокрема, посадовець поінформував присутніх на нараді про основні показники промислового сектору області за 2018 рік, розвиток якого підтверджує показник «індекс промислового виробництва», який склав 101,2% до 2017 року і така позитивна динаміка забезпечується вже протягом п’яти останніх років.
Також очільник Департаменту підкреслив значний розвиток промислового сектору області, який зазнав змін: збільшилась питома вага харчової промисловості, виробів із деревини, машинобудування. Окремо посадовець зазначив про значне підвищення зацікавленості до Вінницької області з боку інвесторів, як до регіону в якому можна започатковувати та розвивати бізнес-проекти. Як результат – у 2018 році в промисловому секторі економіки реалізовано 35 інвестиційних проектів загальною вартістю понад 4,7 млрд. грн. та створено більше 3 тис. нових робочих місць.
«Активізація інвестиційної діяльності обумовила значне зростання обсягів будівельних робіт: індекс будівельної продукції склав 142,6%. Таким чином, Вінниччина займає 1 місце серед областей України. Частка Вінницької області у загальнодержавному обсязі будівельних робіт зросла з 3,0 до 4,1%», - зазначив Володимир Мережко.
Очільник Департаменту не оминув увагою значне зростання обсягів експорту товарів на 12% та розширення переліку країн-партнерів до 137, що є найбільшим показником за всі роки незалежності України. Найбільше регіон експортує до Індії, Польщі, Китаю, Білорусі та Туреччини.
Насамкінець, Володимир Мережко розповів про пріоритетні заходи Уряду, які планується запровадити вже у наступному році. Так, для поліпшення бізнес-клімату планується проведення щоквартальних дерегуляційних засідань уряду, установка митних сканерів на кордоні, запуск веб-порталу «Єдине вікно» для митного оформлення товарів.
У сфері промисловості та інновацій планується дати «зелене світло» індустріальним паркам, впровадити енергоменеджмент на промислових підприємствах, створити мережу центрів підтримки інновацій, надати доступ до патентної інформації.