30 травня відповідно до «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки» та «Плану заходів на 2019 рік» працівниками Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку було організовано та проведено виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Оратівського, Іллінецького та Липовецького районів. Також в заході взяли участь представники Тур-Клубу «Бідняжка».
Під час виїзного обстеження було відвідано наступні туристичні об’єкти:
- Палац і парк садиби Заботіних, поч. XX ст. (село Мала РостівкаОратівського району);
- Кратер Іллінецької астроблеми (с. Іваньки Іллінецького району);
- Палац С. Мерінга (село Стара Прилука (школа-інтернат Липовецького району);
- Покровська церква (село Стара Прилука Липовецького району);
- Церква св. Параскеви (село Нова Прилука Липовецького району);
- Земська лікарня (село Нова Прилука Липовецького району);
- Палац Раковських (село Козинці Липовецького району).
Палац і парк садиби, якою володіла родина Заботіних на поч. XX ст. знаходиться в селі Мала Ростівка. Побудовано палац у неоготичному стилі з червоної цегли. Спорудження маєтку розпочалося 1900 року і тривало близько року. В оздобленні декоративні елементи середньовіччя та східного мистецтва створюють романтичний образ. Виразно контрастують колористичні сполучення матеріалів – цегляної кладки і білого каменю скульптурних деталей.
Іллінецький кратер (метеоритний кратер - астроблема) в Іллінецькому районі. Розташований кратер у межиріччі Соб та Сибок між селами Лугова Іллінецького району та Іваньки Липовецького району, вік якого близько 400 мільйонів років. Іллінецький кратер виник в результаті зіткнення космічного тіла з масою близько 40 млн тонн та діаметром 230—300 м. з твердими породами Українського щита. В результаті зіткнення утворився кратер з первинним діаметром близько 7 км. та завглибшки до 600—800 м.
У селі Стара Прилука є казковий палац, де жив міністр торгівлі та промисловості України Сергій Фрідріхович Мерінг (1862 – 1920). Будинок був виконаний як необароккова копія Маріїнського палацу в Києві. Інтер’єр його виконаний в стилі ампір – поєднання ісламських східних мотивів та неокласицизму. Наразі хоч і будинок руйнується та чекає реставрації, у ньому знаходиться інтернат. Проте й досі навколо нього витають легенди про скарби, підземні ходи та винний льох.
Покровська церква, що побудована більше 100 років тому, розташована в самому центрі села Стара Прилука неподалік від Палацу Мерінга. Кошти на будівництво були зібрані силами сільських жителів та місцевого підприємця - власника цегельного заводу - Сергія Мерінга. Про це свідчать написи на пам`ятній табличці, вмурованої в сходи храму. Цікаво, що церкву іноді називають Преображенською і приписують їй більш поважний вік - за деякими даними, її побудували в 1819 році.
В селі Нова Прилука знаходиться церква Параскеви – церква в формах класицизму, цегляна, прямокутна в плані, з гранчастою апсидою, тринавна, чотиристовпна, одноглава. Над притвором надбудована дерев'яна дзвіниця, увінчана шпилем. Центральна частина пам'ятки завершена шатровим покриттям на дерев'яному барабані. На північному і південному фасадах двохколонні лоджії, західний розчленований пілястрами і увінчаний трикутним фронтоном. В інтер'єрі висотно розкритий простір верху контрастує з пласкими перекриттями на стінах – масляний живопис кінця XIX ст.
Також, в селі розташована лікарня зведена у 1912 році (про це свідчить напис на одному із корпусів) у стилі європейського модерну. Ансамбль споруд дуже цікавий, особливо для шанувальників утилітарного модерну – тут є і маса цегляного декору, і суто практичні вирішення. До комплексу входять кілька будівель, кожна з яких добре збереглася завдяки тому, що постійно використовується та підтримується в належному стані.
У селі Козинці Вінницької області розташований дивовижний палац Раковських. Його названо на честь поміщика Раковського, котрий володів селом в ХІХ столітті та за час правління побудував цей палац.
Будівля палацу була споруджена в два етапи: спочатку відбудували малий палац, а пізніше вже і великий, триповерховий. Навколо споруд розташований величезний парк, який займає цілих вісім гектарів. Під час правління Раковського слуги дбайливо доглядали за газоном і деревами у парку. За переказами нащадків очевидців, пан Раковський був власником одного із перших автомобілів. У роки Великої Вітчизняної війни та після її завершення на всій палацовій території розміщувалася військова частина. У наші дні в основній будівлі знаходиться середньоосвітня сільська школа, а в малому палаці – гуртожиток для вчителів.
За результатами поїздки робочою групою було проведено та визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, які будуть включені до нових туристичних маршрутів і сприятимуть промоції Вінниччини як туристично привабливого регіону.