14 червня робочий візит до Румунії делегації Вінниччини на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм продовжився у місті Ясси.
Зустріч у повітовій раді нагадала розмову добрих старих друзів, адже Вінниччина та Яський повіт вже понад 10 років мають тісні економічні, культурні та суспільні контакти, які позитивно відбиваються на торговому балансі обох регіонів.
Вінничан приймали: президент Ясської повітової ради Маріцел Попа, його заступник Ромеу Ольтеану та секретар повітової ради пані Лакраміоара Верніка, яка протягом останніх 10 років активно сприяла налагодженню тісних контактів між нашими регіонами, за що і була нагороджена нашою стороною званням «Почесний Консул Вінницької області в Румунії».
Валерій Коровій ознайомив румунську сторону із учасниками Вінницького бізнес – клубу, коротко презентувавши основні бюджетоутворюючі підприємства Вінниччини, які сьогодні активні в пошуку нових ринків збуту. «Мета візиту нашої делегації – промоція Вінниччини та її економічного потенціалу за кордоном, підвищення її інвестиційної привабливості та експортних можливостей. Ми прагнемо зацікавити румунських підприємців бути більш активними в поглибленні торговельних відносин і надати їм нового імпульсу» - зазначив Валерій Коровій.
В свою чергу керівництво Яського повіту також зауважило, що нині створюються всі можливості для ведення бізнесу в Румунії, і адміністративні структури регіону цілком і повністю сприяють налагодженню бізнес – контактів в цьому напрямі.
В Торгово-промисловій палаті міста Ясси економічний потенціал Вінниччини представив президент ВБК В’ячеслав Калініченко, ознайомивши представників румунського регіонального бізнесу із провідними підприємцями області, запевнивши румунських колег у тому, що Вінницький бізнес – клуб готовий сприяти їм у проведенні виставок, презентацій та перемовин щодо організації своїх філій на Вінниччині, адже наша область є лідером в Україні в напрямі прозорості оформлення бізнесу та належному адміністративному сприянні тим підприємцям, які готові створювати в нашому регіоні робочі місця. Це підтвердив член ВБК, керівник спільного україно-румунського підприємства Адріан Ене, який розказав румунським підприємцям про насправді комфортне бізнес-середовище, що створене на Вінниччині, і закликав їх інвестувати в наш регіон.
В свою чергу керівник Ясської Торгово-промислової палати пан Пол Бутнаріу запевнив нашу делегацію у готовності сприяти українським підприємцям в організації бізнесу в Яському повіті, і розповів вінничанам, що одне із досягнень Яської ТПП – це реальна можливість повної реєстрації підприємства протягом лише однієї години.
Варто зазначити, що Яська ТПП є однією з найстаріших в Румунії, діє з 1864 року. Вона є голосом місцевого бізнес-середовища в діалозі з місцевими та центральними органами влади, національними та міжнародними органами, інвесторами та членами дипломатичного корпусу, і вважається найповажнішою структурою в сфері формування комфортного бізнес – середовища.
Також, в рамках візиту, офіційна делегація Вінницької області на чолі із головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм відвідала спеціалізоване підприємство, що створене в рамках реалізації проекту «Трансагрополіс – підтримка транскордонного агробізнесу».
Вартість проекту становить 5,6 млн.євро (з яких грант ЄС – 2,8 млн.євро). Результатом впровадження проекту є створення агропромислового парку «Трансагрополіс». Зараз відбувається напрацювання умов, на яких він буде експлуатуватись. Це дасть можливість аграріям Вінниччини розвивати торгівлю з Румунією та Молдовою, приєднатися до транскордонної мережі економічного співробітництва в галузі сільського господарства, її переробних галузей та маркетингу.
Проект також передбачає підвищення ринкової орієнтації сільськогосподарської діяльності; розвиток малого та середнього аграрного підприємництва для сприяння конкурентоспроможності харчової промисловості; полегшення доступу до наукових досліджень в аграрній сфері та до відповідних технологій у сільському господарстві; покращення просування до регіональних та міжнародних ринків; допомога фермерам у продажу сільськогосподарської продукції та закупівлі необхідних ресурсів для виробництва.
Проект став першим кроком до єдиної системи вирощування, переробки та маркетингу від поля до кінцевого споживача, що сприятиме розвитку агропромислового комплексу сусідніх держав.