19 червня відповідно до «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки» та «Плану заходів на 2019 рік», працівниками Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації було організовано та проведено шосте виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Калинівського, Тиврівського районів та Вінницького районів.
Учасники виїзного обстеження відвідали Палац Ярошинських, Костел святого Архангела Михаїла у Тиврові, Садибу Гейдена, руїни Черленківського замку, Палацово-замковий комплекс Холоневських, Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, Винний дім Гігінеішвілі та ставку Гітлера «Вервольф». Виїзне обстеження здійснювалося за маршрутом: м. Вінниця – смт. Тиврів – смт. Сутиски – с. Селище – с. Іванів – с. Корделівка – смт. Стрижавка.
Палац Ярошинських у Тиврові (Вінницька область) – свого часу один з найбільших палаців Поділля, був побудований на початку XVIIІ ст. Довжина садиби перевищує 150 метрів. Двоповерхове приміщення побудоване в класичному стилі. Біля парадного входу зі сторони Південного Бугу розміщувались фонтани, бесідки та місце для оркестру. Навколо маєтку облаштовано великий ландшафтний парк з річкою, що впадає в р. Буг. Садиба Ярошинських перебуває на державному обліку як пам'ятка архітектури та місцебудування місцевого значення. Нині тут розташовується Тиврівський ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки.
Домініканським костелом у Тиврові називають Костел святого Архангела Михаїла, старовинний католицький чернечий комплекс, який був заснований наприкінці 18 століття. Він має значні розміри, утворюючи ціле господарство, з внутрішнім двором, довколишнім садом і занедбаним фонтаном, що колись слугував окрасою затишних стін монастиря. Нині костельно-монастирський комплекс активно облаштовується та ремонтується, там проводять цікаві інтерактивні екскурсії не лише для прихожан, а й для усіх охочих.
Садиба Гейдена розташована на узбережжі річки Південний Буг неподалік селища Сутиски. Вона має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, збудована в другій половині XIX століття. Дмитро Гейден був відставним полковником і мав графські корені роду Хейден. Гейден в 1900 році заснував пивоварню, яка славилася своїм пивом далеко за межами країни. Спершу тут були панський будинок, господарські прибудови, флігелі, в’їзні ворота з будиночком чергового, а навколо будинку створено ландшафтний парк. Будинок і всі його прибудови створені в стилі неоготики.
Сам будинок до нашого часу не зберігся. У парку можна побачити деякі господарські споруди і в’їзні ворота майже в первозданному вигляді. Особливий інтерес викликає триповерхова дозорна башта. Вона розмістилася просто на обриві гранітної скелі. До вежі прибудовано флігель, в якому наразі знаходиться їдальня. На території садиби в наш час розміщено школу-інтернат.
Черленківський замок — руїна історичної оборонної споруди, фортеця існувала в XVI-XVIII століттях, розташована поруч з селом Селище, Вінницької області. Кам’яний замок збудував у середині XVII століття хтось із шляхтичів Черленковських – власників містечка. Пам'ятка архітектури і містобудування місцевого значення, яка включена до відповідного Реєстру пам'яток історії та культури Вінницької області. Від замку залишилися руїни двох веж, які розташовані на високій терасі нам меандрами річки. Збереглися і залишки замкових фундаментів, а також підземні ходи із скарбами, які, за переказами, вели аж до Вінниці.
Палац-замок Холоневського – в 16 столітті був справжньою фортифікаційною спорудою, добре укріпленою та оточеною глибоким ровом з водою. Зараз у ньому з 1963 року розташована школа-інтернат закритого типу. У будинку є старі інтер'єри, які дійшли до наших днів: Колонний зал з туковими колонами, Мармурова зала зі стінами, обробленими під білий мармур, ліпні розетки на стелях.
Костел Непорочного Зачаття Діви Марії в Іванові 17 століття, до якого примикає монастир св. Бернардинів, заснувала дружина Адама Саломея 1780 року. Головний вхід костелу прикрашають колони коринфського ордена і барокові вази.
Приватне підприємство «Винний дім Володимира Гігінеішвілі» – це справжній сучасний винзавод, запущений в 2013 році в Корделівці Калинівського району. Вино у Корделівці виготовляють із винограду, який виріс на Одещині, та доставляють в Калинівський район у рефрижераторах. В планах власника – вирощувати власний виноград на півдні Вінницької області та організовувати у м. Вінниця дегустації для гурманів в спеціалізованих винних магазинах. Девіз Винного дому Гігінеішвілі – «Менше, зате краще!».
Ставка Гітлера «Вервольф» – розміщувалася за 8 км на північ від м. Вінниця біля смт. Стрижавка, на території тодішньої генеральної округи Житомир. Вона призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники припускають, що навіть і для подальших бойових дій у напрямку Ірану та Індії. «Вервольф» фактично була зменшеною копією головної ставки Гітлера «Вольфсшанце» (нім. Вовче лігво) у Східній Пруссії (нині територія Польщі) і складалася з 13 секторів, які в свою чергу утворювали 2 зони: центральну та загальну. Центральна зона, до якої увійшли 6-й, частково 7-й та 8-й сектори, була огороджена глибоким ровом, металевою сіткою заввишки 2,5 м з п'ятьма рядами колючого дроту. На її території розміщувалися будинок фюрера з бомбосховищем, бункер для офіцерів, приміщення служби безпеки, будинки та їдальня для високопосадовців, генералів, керівників збройних сил, персональних ад'ютантів, секретарок, преси, прислуги; лазня і перукарня, телефонна станція, спортивна зала, готель, казино, басейн. У загальній частині Ставки розмістилися складські приміщення, житлові будинки та ще одна їдальня.
За результатами поїздки проведено та визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, заклади розміщення, місця активного відпочинку, оглянуто об’єкт водного туризму – Черепашинецький кар’єр. За всіма оглянутими об’єктами буде визначено перспективні напрямки розвитку. Крім того, дані об’єкти порекомендують включити до нових маршрутів туристичним операторам.