Сьогодні за ініціативи ВГО «Асоціація платників податків України» відбулась зустріч-обговорення концепції нового Податкового кодексу України зі змінами запропонованими Асоціацією. Участь відбулась за участю першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрія Гижка.
Розпочав зібрання президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе, який розкрив питання проблематики податкової системи України та охарактеризував структуру і завдання Податкового кодексу розвитку.
Зокрема, серед основних проблем існуючої системи Грігол Катамадзе визначив велику кількість податкових пільг, вилучень з-під оподаткування окремих складових об’єкта оподаткування та преференційних режимів. Ще одним болючим питання виступаючий назвав високий рівень податкового навантаження, пов’язаний з надмірним перерозподілом валового внутрішнього продукту через публічні фінанси.
«Відсутність комплексної реформи Державної фіскальної служби та митниці, наявність численних схем по ухиленню від сплати податків за допомогою офшорних інструментів та невідповідність структури податків національним особливостям та цілям економічного розвитку є суттєвою перешкодою для розвитку бізнесу в України та її економіки в цілому», - зазначив Грігол Катамадзе.
В свою чергу, Андрій Гижко наголосив, що при розробці нового кодексу важливо не забувати про соціальну сферу, яка утримується, в першу чергу, за рахунок податків, які формують бюджет країни.
«Важливо розуміти, яким чином фінансуються ті чи інші статті видатків бюджету. Пропозиція включення компенсаторів є актуальною для сьогодення, адже коли одне джерело зменшується, то інше має збільшитись і дотримати балансу бюджету держави. Також говорячи про податкову систему маємо говорити про три окремих компоненти: розмір податків, процес адміністрування та роль контролюючих органів. Переконаний, що на сьогодні має працювати єдиний державний орган, який займатиметься фінансовими розслідуваннями. Наразі ці повноваження мають і СБУ і Національна поліція і податкова поліція», - зазначив Андрій Гижко.
Крім того в ході засідання учасниками обговорено Доктрину економічної безпеки України, адже протягом останніх років перед країною постають внутрішні та зовнішні виклики, які загрожують національним економічним інтересам. Фахівці стверджують, що Доктрина визначає національні інтереси держави в економічній сфері, загрози їх реалізації, напрями і пріоритети державної політики в економічній сфері.
В підсумку засідання членами Асоціації підтримано пропозиції щодо ініціювання впровадження відкритості ДФС України шляхом оприлюднення зведеної інформації щодо діяльності служби та платників податків а також впровадження нових удосконалених підходів до адміністрування, що сприятиме процесу деофшоризації.