В області надзвичайної актуальності набула проблема розорювання прибережних захисних смуг, які сягають урізу води, для сільськогосподарської діяльності. Про це зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.
Він наголосив, що господарська діяльність в межах прибережно-захисної смуги з грубими порушеннями норм природоохоронного законодавства України призводить до погіршення стану прибережно-захисної смуги та відкритих водойм. Більшість сільгоспвиробників під час проведення польових робіт, внесення мінеральних добрив та застосування засобів захисту рослин забувають про дотримання вимог природоохоронного законодавства. Надмірна розораність прибережних захисних смуг до урізу води сприяє погіршенню екологічного стану річок.
«Прибережно-захисна смуга – це природоохоронна територія не менше 50 м, де не повинні вестися будь-які сільськогосподарські роботи. Стурбованість викликають непоодинокі факти безгосподарності деяких аграріїв, які розорюють поля впритул до річок і ставків, використовують там хімічні засоби захисту, гербіциди, пестициди. І таким чином пестициди потрапляють у відкриті водойми», – зауважив Андрій Гижко.
Перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що прибережні захисні смуги мають виконувати функцію «природного буфера» між водним об’єктом і створеними людиною виробничо-господарськими та будівельними системами, які здатні негативним чином впливати на стан та якість вод.
Відтак, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій дав доручення земельній інспекції перевірити дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині прибережних захисних смуг. Звернення з відповідною проблематикою також надіслано в Міністерство екології та природних ресурсів України, до екологічної та земельної інспекцій. Окрім того, наголошено на необхідності проведення профілактичної роботи з населенням, спрямованої на недопущення порушень природоохоронного законодавства.