Віднині відвідувачі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, які мають інвалідність, зможуть безперешкодно користуватись бібліотечними фондами та почуватися зручно і комфортно. І це зовсім не тому, що вхід до приміщення бібліотеки обладнаний спеціальним пандусом для людей, які мають обмежені можливості.
Сьогодні, 28 серпня, у вестибюлі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулось відкриття Центру обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури.
Метою створення такого Центру при обласній книгозбірні є забезпечення людей з інвалідністю безперешкодним доступом до власних та світових інформаційних ресурсів. Це стосується також людей з тимчасовою інвалідністю та тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.
Нині в світі проживає близько 600 мільйонів людей з інвалідністю, тобто кожний десятий мешканець планети має якісь серйозні проблеми зі здоров’ям. В Україні таких людей майже 3 мільйони.
«Ми створили Центр для людей з інвалідністю «INVA-INFORM» при відділі попереднього замовлення, МБА та видачі літератури для забезпечення користувачів з інвалідністю безбар'єрними та безперешкодними можливостями отримувати інформацію в доступних для сприйняття форматах,- зауважила під час відкриття директорка бібліотеки Лариса Сеник.- Ми акцентували увагу на індивідуальний підхід під час обслуговування кожного користувача, використання новітнього спеціального забезпечення, комп’ютерно-технологічних засобів, спеціальних інформаційних технологій».
У Центрі облаштоване комп’ютеризоване робоче місце для осіб з інвалідністю по зору. Апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс є робочим комп’ютеризованим місцем для незрячого користувача, який завдяки програмі екранного доступу з синтезом мови зможе виконувати будь-які роботи з текстовими масивами, вводячи, обробляючи і редагуючи тексти, працювати в мережі Інтернет. Апаратно-програмний тифлокомплекс із синтезом мови включає в себе такі компоненти: комп’ютер з монітором, операційну систему Windows, програму екранного доступу з синтезом мовлення та акустичну систему. На робочому місці розміщений портативний ручний відео-збільшувач друкованого тексту.У відділі також є зручне автоматизоване робоче місце для людей з інвалідністю на візку.
На відкритті Центру виступив інтегрований рок-гурт «Мій дотик» (керівник Анна Матвеєва), багаторазовий учасник фестивалів «Багряна осінь на Поділлі», «Вахнівське сяйво», «Арт-ленд-фест» та «Млиноманія».
В холі бібліотеки експонувалась виставка творчих робіт вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та Центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк.