Сьогодні, 4 вересня, відбулось засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області. У рамках заходу заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Інесса Ратушняк презентувала проектну модель адміністративно-територіального устрою області базового та районного рівня, напрацьовану за результатами роботи групи.
Керівники структурних підрозділів, профільних департаментів та представники громад обговорили основні питання та пропозиції щодо формування територій нашої області. За словами заступника голови облдержадміністрації Олександра Крученюка, попередні зустрічі з очільниками «спірних» районів та громад лягли в основу даних пропозицій, які будуть запропоновані офіційному Києву.
«Буквально днями ця модель адміністративно-територіального устрою Вінниччини буде розглядатись в Міністерстві регіонального розвитку», - наголосив Олександр Крученюк.
Він також зауважив, що зволікати немає часу, бо більшість областей України вже прийняли Перспективний план.
«У нас є рішення тільки по 17 районах. Нагадаю, що по 10-ти – депутати на сесії обласної Ради згоди не дійшли. Наразі підготовлений проект закону, відповідно до якого обласні ради не будуть затверджувати перспективні плани, а ці повноваження візьме на себе Міністерство регіональної розвитку», - відмітив Олександр Крученюк.
У свою чергу , директор Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко зауважив, що дана модель нового адміністративно-територіального устрою є робочою.
«Даний документ дорадчий. Це не означає, що його приймуть таким , який він є. Розробляючи його, ми першочергово брали до уваги те, що вже створено. Руйнувати те, у що вже вкладені гроші державою – не розумно. А тим більше, що створені освітні та медичні компоненти. А також ті, хто вже почав об’єднуватись, ми підтримуємо», - зауважив Олег Левченко.
Результатом засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області стало ухвалення моделі адмінтерустрою Вінниччини, яка складатиметься із 64 ОТГ.
Так, у Барському районі пропонують створити 3ОТГ: Барську, Копайгородську та Ялтушківську. В Бершадському -2ОТГ: Бершадську і Джулинську, а у Вінницькому-5ОТГ: Вінницьку , Якушинецьку, Стрижавську, Вороновицьку, Лука-Мелешківську.
У Гайсинському – 4 ОТГ:Гайсинську, Кунківську, Краснопільську, Ладижинську. У Жмеринському районі - 3 ОТГ: Жмеринську, Браїлівську, Северинівську, Іллінецький- 2ОТГ: Іллінецьку і Дашівську. Калинівський – 2ОТГ:Калинівську і Іванівську. Козятинський-4ОТГ:Козятинську, Глуховецьку, Махнівську, Самгородоцьку. Крижопільський -2ОТГ: Крижопільську та Городківську. Липовецький -3ОТГ:Липовецьку, Росошанську та Турбівську. Літинський - 1 ОТГ: Літинську. Могилів-Подільський -3ОТГ: Могилів- Подільську, Вендичанську та Яришівську. Мурованокуриловецький – 1ОТГ: Мурованокуриловецьку. Немирівський -4ОТГ: Немирівську, Ковалівську, Ситковецьку та Брацлавську. Оратівський -1ОТГ:Оратівську. Піщанський -2ОТГ: Піщанську ,Студенянську. Погребищенський- 1ОТГ: Погребищенську. Теплицький – 2 ОТГ: Теплицьку та Соболівську.Тиврівський-2ОТГ: Тиврівську та Гніванську. Томашпільський-2ОТГ: Томашпільську та Вапнярську. Тростянецькому-2ОТГ: Тростянецьку та Ободівська.Тульчинський-2ОТГ: Тульчинська та Шпиківська. Хмільницькому-3ОТГ:Хмільницьку, Жданівську та Уланівську. Чернівецькому- 2ОТГ:Чернівецьку та Бабчинецьку.Чечельницькому-2ОТГ: Чечельницьку та Ольгопільську. Шаргородському-3ОТГ:Шаргородську, Мурафську, Джуринську. Ямпільському – 1ТГ: Ямпільську.