З якими ідеями прийшов на посаду? Які проєкти, започатковані колишнім очільником області, підтримуватиме та розвиватиме далі? Як відбуватиметься реформа адміністративно-територіального устрою в масштабі області? Коли завершиться процес добровільного об’єднання громад та яким чином відбудеться передача владних повноважень і фінансового ресурсу?
Відповіді на ці та інші питання почули редактори районних радіо- та друкованих засобів масової інформації від голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського в ході робочої зустрічі, що відбулась сьогодні, 25 вересня, в облдержадміністрації.
На початку зустрічі Владислав Скальський коротко ознайомив присутніх зі своїм професійним та життєвим досвідом, а потім поспілкувався з редакторами на актуальні теми.
«Ми живемо в глобальному світі і всі відчуваємо його вплив. Від того, наскільки органічно ми будемо «вписуватися» в цей глобальний світ, в європейську спільноту країн, залежатиме наш успіх. Вінниччина досить потужно заявила про себе. Ми постійно знаходимося в фокусі уваги наших іноземних партнерів, – зауважив керівник регіону, – Моя позиція і в бізнесовій діяльності, і зараз на державній службі, залишається незмінною – механізми, які злагоджено працюють, демонструючи високу ефективність та результативність, потрібно підтримувати і розвивати, а ті, що з плином часу втратили актуальність і функціонують по інерції – варто змінювати. Нам потрібна молодь, яка вільно володіє мовами, яка розуміє економічні закони, яка має бізнес-освіту. Необхідно забезпечити умови для працевлаштування молоді, дати їм практичну можливість реалізовувати свої ідеї. Врешті-решт, це питання конкурентоспроможності регіону. Ми також повинні вивчати і залучати досвід трансформаційних перетворень інших країн, аби максимально забезпечувати сталість розвитку наших територій».
За його словами, необхідно зберегти нерозривність започаткованих раніше проектів, які зараз знаходяться в активній фазі реалізації – це реформа охорони здоров’я і реформа освіти.
«Вінниччина – один із лідерів за темпами економічного зростання. Це один із найактивніших агропромислових регіонів України. Це унікальний за географічним розташуванням регіон, де потрібно розвивати туризм як найшвидший спосіб конвертації грошей в економіку. Саме економічний напрямок я бачу лейтмотивом своєї діяльності», – зазначив керівник регіону.
З-поміж першочергових кроків на посаді керівника області Владислав Скальський назвав такі: входження області в опалювальний сезон, забезпечення призначення та виплати субсидій, заходи з покращення дорожньої інфраструктури. Він також наголосив, що ті досягнення, які вже успішно себе зарекомендували на рівні обласного центру, необхідно масштабувати на рівні області.
Голова облдержадміністрації повідомив, що, за поточною інформацією НАК «Нафтогаз України», Вінницька область – одна із тих небагатьох областей, де найнижча заборгованість за спожитий газ, зокрема, той, який спожито на початку 2019 року.
«На прикладі власного бізнес-досвіду, скажу: перше, що інвестор робить перед тим, як розпочати діяльність на певній території – це будує дорогу. Бо без дороги все інше втрачає сенс. Це ще один дуже важливий фокус моєї уваги на цій посаді», – підкреслив Владислав Скальський.
Посадовець наголосив, що питання забезпечення безпеки та захисту громадян є не менш важливим. Правоохоронні структури мають гарантувати виконання прав та свобод людей, а контролюючі – остаточно перейти на сервісні функції.
«Для нас мають бути визначальними традиційні принципи європейської спільноти – верховенство права, демократичні цінності, захист прав людини. Ми маємо забезпечувати виконання цих принципів на території, на якій працюємо і за яку відповідаємо. Від кожного з нас залежить те, як Україна виглядатиме в міжнародному контексті, і якою вона буде зсередини», – зауважив Владислав Скальський.
Керівник регіону підкреслив, що прерогативою розвитку Вінниччини має стати агро-ІТ-індустрія: «Вінниччина як лідер аграрного розвитку має значні перспективи стати центром агро-ІТ. За цими технологіями майбутнє. Це моя мрія. І я буду намагатися її реалізувати».