Таку думку висловив голова облдержадміністрації сьогодні, 30 вересня, під час робочої зустрічі з членами Президії Федерації профспілок Вінницької області.
«В Європейському Союзі є три базові принципи: верховенство права,демократичні цінності і права людини. Якщо ми говоримо про діяльність профспілок, то це дуже поруч: якраз місією профспілок є забезпечення європейських принципів, виконання вимог законодавства України, розуміння викликів, які стоять перед її економікою»,- підкреслив очільник регіону.
Вінниччина – один із лідируючих регіонів за темпами економічного зростання. «Це результат плідної роботи за останні роки цілої команди професіоналів. Якщо в команді працюють професійні люди, які не мають проблем із доброчесністю, то спільну мову з такими працівниками ми обов’язково знайдемо»,- запевнив Владислав Скальський.
Під час зустрічі точилась відверта розмова про індустріальну революцію і демографічну ситуацію, про новий адміністративно-територіальний поділ, модернізацію промисловості і дохідність сільського господарства в розрізі збереження вже існуючих та створення нових робочих місць в області.
Голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник у своєму виступі окреслив коло проблем, які на даний час стоять перед профспілковим об’єднанням, наголосивши на необхідності їх вирішення у формі соціального діалогу, а не конфронтації чи протистояння.
За його інформацією, в області ФПО представляє 26 галузевих всеукраїнських профспілок, з них – 18 обласних організацій, 7 профспілкових комітетів.
Основними напрямками діяльності добровільного об’єднання - Федерації профспілок є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів її членів – людей найманої праці. Важливим напрямком діяльності є представництво інтересів членських організацій ФПО у ФПУ та в органах державної влади і місцевого самоврядування; домагання від органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців та їх об’єднань проведення економічної і соціальної політики, яка б забезпечувала ефективний розвиток виробництва і достатній життєвий рівень членів профспілок.
Як підкреслив Микола Колесник, на Вінниччині одним із плідних напрямків діяльності ФПО стало укладення Регіональної Угоди між ФПО, облдержадміністрацією, обласною Радою та об’єднанням роботодавців з основних напрямків соціально-економічного захисту населення на 2016-2020 роки. Метою Територіальної угоди є реалізація прав працівників на своєчасне отримання заробітної плати, підвищення рівня безпеки та охорони праці, налагодження тісної взаємодії між органами влади, роботодавцями і профспілками регіону, заохочення роботодавців до збереження діючих та створення нових робочих місць.
Сьогодні такою системою колективного договірного регулювання захищено 84,0% працівників області. У ході конструктивного діалогу члени Президії ФПО отримали відповіді на запитання, які їх цікавили.
Для довідки:
Як результат співпраці між ФПО, облдержадміністрацією, обласною Радою та об’єднанням роботодавців,з початку 2019 року в області:
- створено 9886 нових робочих місць (з них: 2533 у юридичних осіб та 7353 у фізичних осіб);
- зареєстровано7000 колективних договорів, якими охоплено більше 250 тисяч працівників;
- додатково легалізовано працю 4114 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить понад 7,2 млн. грн.
За аналогічний період 2018 року в області було виявлено 1602 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила3,4млн. грн.
- у 2019 році в регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня доходів населення.
Середньомісячна заробітна плата за липень становить 10278 грн (приріст середньомісячної заробітної плати за липень 2019 року до відповідного періоду 2018 року складає 25%).
За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 7 місце серед регіонів України.