Сьогодні, 11 жовтня, в приміщені обласної державної адміністрації відбулися урочистості з нагоди відзначення в області Дня захисника України та Дня Українського козацтва.
День захисника України – це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу та незалежність України. 14 жовтня – величний і багатий на свята день, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Саме на Покрову Пресвятої Богородиці в день Українського козацтва встановлено щорічно відзначати – День захисника України
В урочистостях взяли участь голова облдержадміністрації Владислав Скальський, голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк, військовослужбовці Збройних сил України, учасники антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на сході України, волонтери, громадськість.
У своєму вітальному слові голова обласної державної адміністрації зазначив: «14 жовтня - цей день є особливим для кожного українця. Тому що об’єднує чотири величні українські свята – день Українського козацтва, день утворення Української повстанської армії, свято Покрови Пресвятої Богородиці та державне свято – День захисника України. Хочу відзначити, що протягом останніх років ця дата набула нового смислу та стала символом нерозривного зв’язку усіх поколінь захисників України, відважності, героїзму та незламності нашого народу. Адже українська історія знає чимало трагічних та величних сторінок про подвиги та звитягу наших воїнів. Наш народ завжди прагнув до незалежності, давав достойну відсіч загарбникам і відстоював рідну землю. І сьогодні ми з особливою повагою й пошаною згадуємо їх - тих героїв, які стали прикладом для нас. На жаль, у двадцять першому столітті славну когорту мільйонів героїв вже поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших співвітчизників, які загинули за час неоголошеної війни на сході України. І обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про них».
Звертаючись до присутніх захисників очільник області зазначив: «Ви стали спадкоємцями високої слави українського козацтва, героїв визвольних змагань і переможців нацизму. Ваша мужність і патріотизм уже здобули повагу і вдячність жителів України. Адже, немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній та мирній українській землі. І зараз ми, як ніколи, це розуміємо! Тож, сердечно вітаю вас з Днем захисника України! Бажаю вам незламної волі, добра, миру, надійного родинного тилу, міцного здоров’я, звершення всіх ваших мрій і побажань. Нехай надихає вас у ділах сьогоденних і планах на прийдешнє та захищає нетлінна сила Покрови Пресвятої Богородиці. Слава Україні! Героям слава!».
З нагоди відзначення в області Дня захисника України 154-м кращим військовослужбовцям Збройних сил України та учасникам антитерористичної операції на сході України вручили Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради з виплатою грошової винагороди та квіти. Також 15 Почесних грамот вручено представникам козацьких полків Вінниччини з нагоди Дня Українського козацтва.
В ході урочистостей святковим концертом присутніх привітали кращі співаки, самодіяльні та професійні колективи, фольклорні гурти та хорові ансамблі Вінниччини.
Згадали цього дня і всіх вінничан, які загинули, захищаючи нашу Батьківщину на сході України та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.
Завершились урочистості музичною композицією у виконанні подільського камерного хору «Леонтович-капела», під керівництвом Ольги Бабошиної, «Боже великий, єдиний!» Олександра Кониського на музику Миколи Лисенка.
Цього ж дня з нагоди Дня захисника України керівники області та міста вшанували пам’ять загиблих за нашу Батьківщину Героїв покладанням квітів до Вічного Вогню, пам’ятного знаку «Небесній Сотні та Героям ООС» на меморіалі Слави.
Також, проведено делеговане покладання гірлянд до місць, які символізують пам’ять про боротьбу за територіальну цілісність і незалежність України, українських героїв та учасників національно-визвольних змагань. Зокрема до Меморіалу Слави, інтерактивної стели загиблим учасникам АТО (ООС), пам’ятного знаку загиблим бійцям Небесної Сотні та Героям АТО, пам’ятника «Дерево Свободи», присвяченого Героям Небесної Сотні та Революції Гідності, пам’ятного знаку Івану Богуну, пам’ятного знаку Січовим Стрільцям та воїнам ОУН-УПА, меморіалу «Загиблим льотчикам».