Сьогодні, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Піщика відбулось перше засідання координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху у поточному році.
Відповідно до доручень Прем’єр-міністра України в регіонах значна увага має бути приділена плануванню і організації заходів, що стосуються безпеки дорожнього руху. В першу чергу, це має враховуватись при будівництві та капітальному ремонті доріг.
Головним питанням, яке обговорювалось під час наради – обов’язкове впровадження та функціонування системи автоматичного контролю та фіксації порушень правил дорожнього руху. Зокрема, передбачається влаштування технічних пристроїв фото- та відео фіксації на в’їздах і виїздах з населених пунктів, перехрестях та дорогах загального користування державного значення, а також в місцях концентрації ДТП.
«Пріоритетне завдання – впровадження фіксації порушень правил дорожнього руху, але є окремі питання щодо вартості таких систем і отримання фінансування на їх придбання. Частина державного дорожнього фонду в обсязі 5% спрямовується саме на безпеку дорожнього руху. Перед Міністерством інфраструктури України нами підіймались питання про виділення частини коштів на об’єкти, що розташовані у Вінницькій області, але поки що результатів цих запитів ми не маємо. Тому велика надія на те, що ці кошти можуть бути задіяні з місцевих бюджетів», - зауважив начальник Управління дорожнього господарства ОДА Олег Бабій.
Наразі в деяких громадах вже функціонують подібні системи, але для їх встановлення у визначених місцях по всій області необхідно додатково придбати понад 200 систем.
«У всі проєкти щодо будівництва, капітального чи поточного середнього ремонту доріг, які будуть реалізовуватись, ми будемо закладати кошти на встановлення засобів фіксації і відео спостереження. Але ми не можемо профінансувати їх у потрібній кількості. Тому для встановлення даних систем на комунальних дорогах, які відносяться до органів місцевого самоврядування, необхідно залучення фінансів з місцевих бюджетів. Дана вимога для нас є основною, адже це дасть змогу знизити аварійність на дорогах шляхом підвищення контролю з боку правоохоронних органів. Ми маємо довести наші дороги до рівня європейських, віднайти для цього необхідний ресурс і будувати наші автошляхи відповідно до всіх вимог законодавства», - наголосив Олександр Піщик.
В свою чергу, фахівці управління патрульної поліції у Вінницькій області наголошують, що встановлені системи повинні мати відповідні сертифікати, лише у цьому випадку порушників ПДР можна притягнути до відповідальності.
Також під час засідання обговорено питання дієвого здійснення габаритно-вагового контролю на дорогах загального користування. Для цього в області є 4 мобільних пункти контролю, але існує проблематика недостатньої кількості відповідно облаштованих майданчиків для їх розміщення. З огляду на це Олександром Піщиком дано доручення відповідним службам провести аналіз та надати пропозиції щодо визначення можливих місць облаштування таких майданчиків.
Останнє з обговорюваних питань стосувалось створення мережі зон стоянок і відпочинку водіїв вантажних транспортних засобів, тобто облаштування стоянок великовагових транспортних засобів (TIR-паркінгів) із забезпеченням відповідного сервісного обслуговування для відпочинку водіїв на автомобільних дорогах загального користування. В контексті цього обговорено питання можливості надання земельних ділянок органами місцевого самоврядування для будівництва вказаних об’єктів та можливості залучення інвестиційних ресурсів, які можуть бути ефективно використані для фінансування їх розвитку.