18 лютого в облдержадміністрації голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський зустрівся з представниками делегації Посольства Королівства Швеції в Україні.
На зустрічі також були присутні перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький і директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального економічного розвитку ОДА Володимир Мережко. Шведську делегацію представляли Перший секретар Посольства Королівства Швеції в Україні, заступниця Голови дипломатичної місії Посольства Швеції в Україні пані Луїс Морсінг, Координатор проєктів з питань бізнесу та торгівлі Посольства Королівства Швеції в Україні Олександр Машинець та Президент Шведської Бізнес Асоціації в Україні (SBA) Богдан Сенчук.
Зустріч відбулася з нагоди проведення на Вінниччині Шведського бізнес дня за участі керівництва облдержадміністрації та шведських компаній.
Сторони обговорили низку питань, що стосувалися розвитку галузі охорони здоров’я, IT-розробок, енергоощадних технологій, покращення якості надання адміністративних послуг для населення.
На початку розмови голова облдержадміністрації Владислав Скальський висловив впевненість в тому, що активна економічна співпраця та обмін культурними цінностями між обома країнами має продовжуватися, а вивчення досвіду Швеції щодо енергоефективності, адаптації до кліматичних змін, ІТ-розробок, розвитку медицини – є надзвичайно важливим для Вінниччини.
Керівник регіону детально зупинився на основних векторах співпраці Вінниччини зі Швецією, висловивши слова вдячності за ту підтримку, яку надає Королівство Швеція Україні.
«Завдячуючи «U-LEAD з Європою», ми маємо одну з найкращих програм міжнародної технічної допомоги, що стосується реалізації ефективної мережі центрів надання адміністративних послуг. Окрім того, восени минулого року Вінниччину відвідала делегація військово-повітряних сил Королівства Швеція для обміну військовим досвідом з українськими колегами. Враховуючи те, що Україна визначилася із своїм напрямом щодо інтеграції в Європейський Союз і НАТО, такий формат співпраці має надзвичайно важливе значення», – наголосив посадовець.
Щодо можливостей збільшення зовнішньоторгівельного обороту зі Швецією, керівник регіону зауважив, що наразі в цьому контексті залишається величезний простір для подальшого вдосконалення.
«Минулоріч зовнішньоторгівельний баланс Вінниччини склав 2 млрд 161 млн доларів і це абсолютний рекорд для нашої області. Частка Швеції в цьому показнику – 3,8 млн доларів, відтак, ми маємо «huge room for improvement», – зазначив Владислав Скальський.
Голова обласної державної адміністрації висловив глибоке переконання в тому, що представники бізнесу Швеції сьогодні знайдуть на Вінниччині довгострокові контакти та надійних партнерів задля налагодження взаємовигідної співпраці.
Окрім того, він повідомив, що введений в експлуатацію на Вінниччині у 2018 році завод холодильного обладнання UBC Group збудовано із використанням технології шведської компанії «LLENTAB» – одного зі світових лідерів проєктування і виготовлення будівельних конструкцій таких масштабів.
Перший секретар Посольства Швеції в Україні, заступниця Голови дипломатичної місії Посольства Швеції в Україні пані Луїс Морсінг подякувала голові ОДА за відкритість і конструктивний діалог: «Децентралізація – найважливіша умова розбудови місцевої демократії і запорука впровадження якісніших і доступніших сервісів для жителів громади», – наголосила вона.
«В рамках реформи децентралізації ограни місцевого самоврядування отримують значно більший фінансовий ресурс і більше додаткових можливостей, в першу чергу, для впровадження енергоефективних технологій», – підкреслив Владислав Скальський.
У відповідь на запрошення голови обласної державної адміністрації відвідати цьогорічний фестиваль «OperafestTulchyn», пані Луїс Морсінг запевнила, що наступний її візит на Вінниччину відбудеться не лише за участі ділових кіл Швеції, а й із представниками культури, аби налагоджувати також і міжкультурні зв’язки.
«Культурні зв’язки і міжкультурне спілкування відіграють надзвичайно важливу роль, оскільки все починається з культури. Культура діє як посередник в налагодженні контактів та сприяє іноземним інвестиціям», – зазначив Владислав Скальський.
В контексті посилення міжкультурних зв’язків, розвитку освітніх і ІТ-технологій, пані Луїс Морсінг не оминула увагою діяльність на Вінниччині Beetroot Academy – шведсько-української неприбуткової ІТ-школи веб-розробки та дизайну, яка прагне впливати на українське суспільство за допомогою якісної ІТ-освіти.