Сьогодні, 19 лютого, під час засідання Ради розвитку громад і територій Вінницької області заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна поінформувала про стан забезпечення житлом деяких пільгових категорій громадян та членів їхніх сімей.
Зокрема, йшлося про учасників АТО/ООС і членів їхніх сімей, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також учасників АТО з числа внутрішньо переміщених осіб.
На початку виступу Наталя Заболотна ознайомила присутніх із нормативно-правовою базою, відповідно до якої здійснюється забезпечення житлом деяких пільгових категорій громадян.
Так, заступниця голови ОДА деталізувала такі документи Кабінету Міністрів України як: постанова №719 від 19.10.2016 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»; постанова №214 від 28.03.2018 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей», постанова №280 від 18.04.2018 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», а також постанова № 206 від 20.02.2019 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей».
«Загалом, з початку дії постанови Кабінету Міністрів України №719 від 19 жовтня 2016 року, у Вінницькій області змогли отримати житло 85 сімей, з яких 45 сімей – це сім’ї загиблих. На сьогодні потреба складає понад 44 млн грн для забезпечення житлом 44 сімей відповідної категорії», - зауважила Наталя Заболотна.
Коментуючи постанову КМУ №214 від 28 березня 2018 року, яка поширюється на учасників бойових дій на території інших держав, а також членів їхніх сімей, заступниця голови ОДА зазначила: «Відповідно до зазначеної постанови, протягом двох попередніх років житло придбали 13 сімей, натомість, потреба на 2020-й рік становить 6,7 млн грн для забезпечення житлом ще 6 сімей відповідної категорії».
Відповідно до постанови КМУ №280 від 18.04.2018 р., дія якої поширюється на внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, то за попередні роки в області отримали житло 6 сімей. У 2020 році необхідно забезпечити ще 36 сімей зазначеної категорії.
Щодо дії постанови № 206 від 20.02.2019 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей», то минулого року житло придбала одна особа з інвалідністю ІІ групи з числа постраждали учасників Революції Гідності. На сьогодні потребують покращення житлових умов ще 2 сім’ї з числа членів загиблих учасників Революції Гідності.
Під час засідання Наталя Заболотна також поінформувала про державні програми пільгового кредитування. Загалом, минулого року було надано кредити для 14 учасників бойових дій та 24 внутрішньо переміщених осіб.
Заступниця голови ОДА також поінформувала про формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Резюмуючи почуте, голова облдержадміністрації Владислав Скальський підкреслив: «Я хотів би наголосити на тому, що внутрішньо переміщені особи, які проживають території наших громад, - це ті люди, які працюють і сплачують податки до місцевих бюджетів, а також входять до переліку найбільш незахищених верств населення. Я наполягаю на тому, щоб органи місцевого самоврядування також ініціювали створення відповідних місцевих програм з урахуванням системи забезпечення житлом тих людей, які цього потребують. Це завдання, яке ми маємо вирішити спільними зусиллями».