Проєкт неформальної освіти для молоді, яка проживає в ОТГ, - Квест «ОТГ-ФЕСТ: молодь в дії» презентували сьогодні у молодіжному центрі «Квадрат» за участі заступниці голови ОДА Наталі Заболотної.
Метою проєкту є сприяння розвитку молоді та її самовдосконалення, подальшого формування комфортного середовища для життя, розвитку та зайнятості молодих людей в громадах.
«Сьогодні ми презентуємо проєкт Квест «ОТГ-ФЕСТ: молодь в дії». Його ідея виникла в ході спілкування з молоддю, адже статистичні дані свідчать про те, що майже 40% молоді, після утворення на території, де вони проживають ОТГ, не відчувають жодних змін по відношенню до себе. Тому головна місія проєкту полягає в тому, щоб навчити молодь в ОТГ існуючим на рівні області інструментам і практикам, як спільно з місцевою владою, шляхом утворення молодіжних просторів та інфраструктури, молодіжних консультативних органів та громадських організацій активізувати себе і громаду навколо себе», - зазначила на початку зустрічі Наталя Заболотна.
Серед завдань проєкту виділяють наступні:
- підвищити рівень обізнаності молоді щодо діяльності громадських організацій, їх розвитку та можливості залучення фінансових ресурсів через грантову діяльність;
- активізувати молодих людей та надихнути їх брати відповідальність за творення та розвиток своїх громад;
- навчити основам надання першої домедичної допомоги та алгоритмам дії у невідкладних станах;
- презентувати нові види спорту (флаг-футбол та черліденг), сформувати колективи з молоді, які будуть брати участь у житті громади;
- розвинути екосвідомість в ОТГ, надати базові навички сортування та створення умов для розвитку пофракційного розподілення вторинної сировини;
- покращити обізнаність молоді у волонтерстві та надати практичні рекомендації, щодо самоорганізації молоді в районі;
- провести тренінги з медіаграмотності та створити локальні інформаційні канали;
- презентувати основні напрямки ВОМЦ «Квадрат», концепції та моделі молодіжних центрів, їх вплив на розвиток громад.
- презентувати діяльність консультативно-дорадчих органів на прикладі Студентської Ради Вінниччини
- налагодити діалог з керівництвом ОТГ та відповідальними за молодіжну роботу фахівцями для подальшої співпраці в напрямку розвитку молодіжної політики в громадах.
«Реалізовується проєкт за рахунок коштів обласного бюджету, але найголовніший ресурс – це ті молодіжні лідери, які беруть на себе зобов’язання безкоштовно працювати з молодими людьми, передавати їм свій досвід і знання та впродовж року надавати підтримку в реалізації їх ініціатив. Таким чином молодь відчуватиме, є тим ресурсом, який може дати поштовх для розвитку своєї громади. Я переконана, що така робота на місцях є надкорисною. Тож, коли в кожній ОТГ з’явиться молодіжна ініціативна група, це стане реальним поштовхом для реалізації значної кількості грантових проєктів, в тому числі з навчання і стажування, адже багато фондів надають підтримку саме на рівні ОТГ», - додала Наталя Заболотна.
Проєкт реалізовуватиметься у ІІІ етапи. На І етапі протягом лютого – червня 2020 року заплановано зустрічі з керівництвом ОТГ, відповідальними за молодіжну роботу фахівцями та молоддю безпосередньо в ОТГ, згідно з розробленим графіком.
ІІ етап передбачає проведення навчань для молоді з ОТГ та відповідальних за молодіжну роботу та роботу у напрямку національно-патріотичного виховання фахівців з ОТГ.
Підбиття підсумків реалізації проєкту відбудеться під час ІІІ заключного етапу в рамках Обласного зимового «Білого форуму» у грудні 2020 року.
«Важливо працювати на базовому рівні, адже в умовах вільного доступу до закордону необхідно боротись за кожну молоду людину, щоб кожен відчував себе потрібним, реалізованим, бачив можливості для свого розвитку. Саме тоді значно менше молодих людей виїжджатиме закордон. А якщо їхатиме, то для навчання, стажування та обміну досвідом, аби потім повертатись і розвивати свою громаду, місто, область і країну загалом», - підсумувала Наталя Заболотна.