Закір Сабіров відомий своїм новаторським підходом до живопису, а його роботи вирізняються філософською спрямованістю. Окрім великої кількості персональних та колективних виставок у Таджикистані, на рахунку художника декілька міжнародних – в Україні, Алжирі, Іспанії, Італії, Індії, Китаї.
У Вінниці полотна митця демонструються не вперше, сьогодні ж у Вінницькому художньому музеї виставлено понад два десятка картин Закіра Сабірова в рамках ІV Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2020» та проекту «Мистецтво єднає країни».
Ініціатором проведення виставки, в контексті розширення та зміцнення міжнародних культурних зв’язків Таджикистану і України, є народний художник України Володимир Козюк, який і презентував експозицію.
На відкриття виставки завітали голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник голови Ігор Івасюк, начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Ольга Дернова, працівники культури області, меценати пленеру «Кращий художник», поціновувачі художнього мистецтва.
«Мені дуже приємно підтримувати такі ініціативи, які народжуються і реалізуються у Вінниці і дозволяють вінничанам мати більш наповнене культурне життя,- зазначив у вітальному слові Владислав Скальський.- Знайомство з відомими світовими майстрами, особливо з тими, хто винайшов свої власні стилі у мистецтві,є дуже важливим. А ще для нас дуже цінним є те, що Закір Сабіров брав участь у мистецьких пленерах на Вінниччині, залишивши свої враження на полотнах, переломлюючи їх крізь призму середньоазійської колористики».
Вітаючи присутніх, Ольга Дернова підкреслила, що саме з відкриття виставки Закіра Сабірова на Вінниччині стартує Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist 2020», метою якого є популяризація Вінницької області: «За роки проведення Міжнародного пленеру, Вінниччину відвідали митці більш як з 20 країн світу. Усі вони зображували різні куточки нашої області та міста Вінниці, забираючи з собою ,по закінченню, частинку подільської душі, втілену в художніх полотнах»,- зазначила посадовець.
Приємною несподіванкою під час відкриття персональної виставки митця із Таджикістану стало його відеовключення телефоном, тож голова ОДА Владислав Скальський мав приємність особисто поспілкуватись із Закіром Сабіровим, висловивши художнику щире захоплення його роботами та надзвичайною технікою, якою вони виконані.
Варто зазначити, що полотна Закіра Сабірова , представлені на виставці, відображають дві мистецькі течії: «Нурворізм» (паралелізм) та «Танфорізм» (матеріалізм), основоположником яких і є їх автор. Картини пов’язані між собою однією філософською тематикою «Нові ріки». Перша теорія означає промінь і представляє особливе бачення навколишньої дійсності, як форму заперечення фіксованого плану в зображенні. Друга – розкриває існування світу в непомітних деталях і дозволяє через іронію, гротеск та інші способи відображати внутрішній світ людини, предметів, переломлених в тканині.
Яскравим прикладом роботи в стилі «Нурворізм» є представлений на виставці портрет Володимира Козюка - ініціатора та багаторічного організатора на Вінниччині Міжнародних мистецьких пленерів «Кращий художник».
З цікавістю оглянувши експозицію, Владислав Скальський зауважив: «Якщо казати про економіку, то дуже легко підрахувати зовнішньоторгівельний баланс, який минулоріч в області склав 2 млрд 161 млн грн. А як можна порахувати наш культурний баланс: коли ми експортуємо свою культуру або імпортуємо культуру інших народів?Мушу сказати,що маю прагматичний інтерес, відвідуючи подібні заходи: культура – це найшвидший спосіб трансформувати враження в економіку. Якщо ми будемо створювати нові культурні події, які будуть приваблювати людей до регіону, таким чином матимемо найшвидший варіант конвертації їх грошових знаків в нашу економіку»,- напівжартома підсумував очільник області.