Під час апаратної наради, яка проходила у форматі конференції Zoom, голова ОДА Владислав Скальський підняв питання якості та затребуваності спеціалізацій на ринку зайнятості та заслухав інформацію обласної служби зайнятості щодо працевлаштування безробітних громадян в умовах карантину.
«Враховуючи те, що в області послаблюється карантин, відновлюється робота різних галузей життєдіяльності, які були призупинені на час його дії. Саме зараз з’явилась можливість працевлаштувати, спочатку на сезонні роботи, тих людей, які були на заробітках за межами регіону та бажають повернутись до трудової діяльності (таких за статистикою – понад 12%). Тож маємо організувати нашу спільну роботу для того, щоб якісно впливати на ситуацію на ринку робочої сили на території Вінницької області», -підкреслив Владислав Скальський.
Дуже важливим моментом голова ОДА назвав співпрацю роботодавців із обласною службою зайнятості для ефективного заповнення вакансій.
Так, за інформацією Вінницького ОЦЗ, тільки за період карантину було офіційно працевлаштовано понад 11 тис. осіб. На даний час актуальними залишаються більше як 2,5 тис. вакансій. Найбільш затребуваними в області є фахівці із таких спеціальностей: тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів, продавець товарів,кухар, слюсар-ремонтник,бухгалтер, охоронник, електрозварник, дорожній робітник, вантажник.
Зокрема, очільник ОДА висловив стурбованість ситуацією, коли 40% зареєстрованих в області безробітних - ті, хто має професійно - технічну освіту.
Тож Владислав Скальський доручив відповідним службам, зокрема, Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального економічного розвитку ОДА спільно з Вінницьким обласним центром зайнятості, відпрацювати взаємодію із роботодавцями задля кращого задоволення потреб ринку праці.
Також, в ході апаратної наради, обговорено питання завершення навчального року та відновлення навчання у закладах , в т. ч. вищої, професійно-технічної та післядипломної освіти в умовах послаблення карантинних заходів.
Заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк зазначив, що навчання проходитиме за умови дотримання санітарних норм, визначених обласною комісією ТЕБ та НС, а саме: відвідування занять у групах не більше 10 осіб.
«Це було зроблено для забезпечення виробничого навчання, оволодіння навичками роботи з сільськогосподарською та іншою технікою, що неможливо забезпечити в умовах онлайн-режиму,- зазначив Ігор Івасюк.- Видача документів про освіту чи проходження ЗНО, захист дисертацій також не може відбутись дистанційно. Допускатиметься також відвідування батьками навчальних закладів для подачі документів на навчання у наступному навчальному році - і з сьогоднішнього дня цей процес починається».