Подієвий туризм сьогодні набирає обертів не тільки в усьому світі, в Україні, але й у Вінницькій області. В усіх містах та районах області проводяться різноманітні фестивалі (культурні, музичні, гастрономічні, історичні тощо).
Туристи, з якою б метою вони не приїжджали (пізнавальною, бізнес, транзит) хочуть розважатися та жадають яскравих вражень, цікавого проведення часу, нових зустрічей та знайомств і Вінниччина може запропонувати на вибір туристу і такий вид відпочинку.
Прикладом є лицарський турнір присвячений пам’яті Героя Небесної сотні Максима Шимка, що являється середньовічним фестивалем, а головним меседжем його проведення є важливість історичної реконструкції.
Крім цього, вже традиційним для Вінницької області став open-air фестиваль «OPERAFEST-TULCHIN», який збирає під відкритим небом прихильників опери не лише з України, але й з далекого зарубіжжя.
В свою чергу, міжнародний етно-фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь», який вже 11 років поспіль проводиться у різних місцях Вінницької області являється справжнім святом купальських звичаїв й традицій, української прадавньої та сучасної культури.
Цікавими за своїми програмами та виступами також є фольк-рок фестиваль «Млиноманія» та міжнародний фестиваль «Щедрик». Слід також згадати про таку подію, як драгрейсинг-шоу на аеродромі у м. Калинівка, яка щороку збирає учасників змагань та глядачів з усієї України, а в останні роки все частіше відвідують цей захід ще й іноземні туристи.
Гастрономічний фестиваль традиційних подільських страв «Диво з горнятка» (свято тиманівської каші), що проводиться в селі Тиманівка збирає навколо себе шанувальників подільських страв, приготовлених за унікальними старовинними рецептами.
Крім вище перелічених подієвих заходів маємо ще Міжнародний джазовий фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST, етнофестифаль родинної пісні «Мамина піч», національно-патріотичний фестиваль козацької традиційної культури «Батозька битва» та багато подібних, що вже мають статус традиційних, а відтак привертають увагу туристів.
Фінансування даних заходів відбувається за рахунок місцевих бюджетів відповідно до затверджених кошторисів, грантових коштів чи спонсорської допомоги.
Разом з тим, необхідно зазначити, що в області є велика кількість цікавих об’єктів, які можуть стати «туристичними магнітами», але сьогодні таким об’єктам не вистачає розвиненої навколишньої інфраструктури, промоції, бажання громади залучати туристів.